Zprávy / Festivalové

Na festival Mezi ploty přijede Načeva s Pavlíčkem

Na festival Mezi ploty přijede Načeva s Pavlíčkem

redakce | Zprávy / Festivalové | 26.08.2015

Alternativní scéna bohnického festivalu přivítá Republic of Two, Sunflower Caravan, Crazy Dogs, Janu Lotu, Tonyu Graves, King Shaolin a další. Hlavními hvězdami budou Monika Načeva s Michalem Pavlíčkem. Celý festival svým koncertem uzavře Dan Bárta.

Hudební a divadelní přehlídku Mezi ploty, která se letos v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice uskuteční 26. a 27. září, bude tvořit několik "programových zón", určených různým skupinám publika. Zóně alternativního umění bude vévodit duo Moniky Načevy a Michala Pavlíčka. Načeva je umělkyně vytrvale hledající nové, originální způsoby hudebního vyjádření. O tom svědčí i žánrová pestrost sedmi desek, která doposud vydala – od rockového debutu Možnosti tu sou... přes trip-hopově laděné Nebe je rudý po další elektronická a experimentální alba. Charakteristická je pro ni také spolupráce s básníkem a prozaikem Jáchymem Topolem.

Michal Pavlíček, elitní český kytarista a hudební skladatel, má za sebou kapely jako Pražský výběr a Stromboli, hudbu k českým i zahraničním filmům a seriálům a mnoho jiných úspěšných projektů. Již v roce 2006 byl uveden do Beatové síně slávy. Dvojice se potkala v roce 1994 při natáčení Moničiny první desky. Spolupráci obnovili v roce 2007, kdy vydali CD Mami, a od té doby společně vystupují.


Na alternativní scéně zahraje také pražské indie-folkové duo Republic of Two, new-age popoví King Shaolin z Bratislavy a thrash-popová kapela 100°C, která se loni po delší pauze vrátila s mimořádně propracovanou deskou Freaky Boys. Dalšími protagonisty budou čistě instrumentální soubor Sunflower Caravan, Tonya Graves, která propůjčuje svůj nezaměnitelný hlas kapele Monkey Business, či charismatická Jana Lota, která ve svých písních s výbornými texty pozoruhodně střídá různé polohy hudebního výrazu. Dan Bárta, zpěvák známý ze skupin Sexy Dancers a J.A.R. nebo jazzového projektu Illustratosphere, který by svou hudbou na alternativní scénu rovněž patřil, tentokrát celý festival slavnostně zakončí vystoupením na scéně Divadla Za plotem.


Vedle hudby nabídne alternativní zóna stylovou kavárnu, kde budou návštěvníci relaxovat. Prostředí kavárny a celé zóny navrhne přední český scénograf Petr Kolínský, který řadu let vyučoval na DAMU. Organizátoři se totiž letos chtějí výrazněji zaměřit na atmosféru akce a její vizuální stránku. Do kavárny přijedou také odborníci z krizového centra RIAPS a z Kliniky adiktologie VFN (takzvaného Apolináře), kteří budou s návštěvníky debatovat o tom, jak najít cestu k radosti a harmonii a vyhnout se různým nástrahám, s nimiž se můžeme v životě setkat. "Chceme touhle scénou oslovit mladé intelektuály, studenty, začínající umělce… A právě oni se v době, kdy ještě nenašli své místo ve světě, můžou zamotat do různých začarovaných kruhů," vysvětluje ředitel festivalu Mezi ploty Robert Kozler.

Kromě Zóny alternativního umění vznikne v bohnickém areálu Hudební Central Park, plný muzikantů, kteří dokáží zaujmout široké publikum, včetně legendární kapely Vltava, a rozsáhlá Zóna pro rodiny s dětmi s několika hudebními a divadelními scénami, workshopy a dalšími zábavnými aktivitami – v té vystoupí například Sto zvířat nebo Kašpárek v rohlíku. Ve Street Art Zone s hiphopovou a rapovou scénou návštěvníci uslyší slavné Prago Union, rappera Marpo, Fast Food Orchestra, Prague Ska Conspiracy a další. Na jevišti Divadla Za plotem budou účinkovat zejména významné pražské divadelní soubory.

Info

Mezi ploty 2015
26. - 27. 9. 2015
areál Psychiatrické nemocnice Bohnice, Praha

www.facebook.com/events/1629758717281861
www.facebook.com/meziploty
www.meziploty.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Punxtreffen Zarch v Blšanech

redakce 15.06.2021

Můžete vyrazit na festival Punxtreffen Zarch, kde zahraje mnoho kapel a projektů nejen z okruhu Hluch Crew.

Jednota Polom představí producentku Ziúr i umělce spjaté s kolektivem Nyege Nyege

redakce 14.06.2021

Rok po magickém jednodenním festivalu na kalvárii Ostré, který byl oceněn nominací na Vinylu v kategorii Počin roku, se volný promotérský kolektiv Jednota vydává na další sakrální místo.

Stone Smoker opět povstává z popela a kouře

redakce 14.06.2021

Mezinárodní undergroundový festival se uskuteční ve Skalákově Mlýně v Meziříčku.

Punkový Barrák music hrad

redakce 13.06.2021

Novinkou druhého ročníku Barrák music hrad je celodenní festival punkových kapel za účasti českých i zahraničních interpretů.

Srbský Exit zveřejnil kompletní program

redakce 13.06.2021

EXIT Festival zveřejnil kompletní program hlavních pódií. Proč navštívit největší festival na Balkáně?

Colours The Killers, Martina Garrixe nebo LP

redakce 12.06.2021

Vedle zahraničních i domácích kapel nabídne tradičně na mnoha pódiích bohatý doprovodný program - mezinárodní fórum Meltingpot, divadla, workshopy, filmy či výtvarné instalace.

Metalová veselice Czech Death Fest láká na legendy i objevy

Jiří Kubalík 11.06.2021

Metalový Open Air proběhne 17. - 19. června se (skoro výhradně) českým lineupem. Jedno podium, tři dny a 35 kapel.

Desátý ročník festivalu Hradby Samoty se blíží

redakce 11.06.2021

Hradby Samoty se každoročně zaměřují na audiovizuální projekty, dotýkající se žánrů jako je dark ambient, dark folk, drone, industrial nebo noise.

Beseda se spojila s kyjovskými Fakin Sessions

redakce 11.06.2021

Kyjovské sessions dávají prostor malým a opomíjeným kapelám na okraji žánrů, které by se k takové příležitosti dostaly jen stěží.

Festival United Islands chystá Ostrovy Inspirace

redakce 09.06.2021

Festival United Islands of Prague nově nabídne návštěvníkům Ostrovy Inspirace pod záštitou ambasadorů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace