Zprávy / Festivalové

Na festival Mezi ploty přijede Načeva s Pavlíčkem

Na festival Mezi ploty přijede Načeva s Pavlíčkem

redakce | Zprávy / Festivalové | 26.08.2015

Alternativní scéna bohnického festivalu přivítá Republic of Two, Sunflower Caravan, Crazy Dogs, Janu Lotu, Tonyu Graves, King Shaolin a další. Hlavními hvězdami budou Monika Načeva s Michalem Pavlíčkem. Celý festival svým koncertem uzavře Dan Bárta.

Hudební a divadelní přehlídku Mezi ploty, která se letos v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice uskuteční 26. a 27. září, bude tvořit několik "programových zón", určených různým skupinám publika. Zóně alternativního umění bude vévodit duo Moniky Načevy a Michala Pavlíčka. Načeva je umělkyně vytrvale hledající nové, originální způsoby hudebního vyjádření. O tom svědčí i žánrová pestrost sedmi desek, která doposud vydala – od rockového debutu Možnosti tu sou... přes trip-hopově laděné Nebe je rudý po další elektronická a experimentální alba. Charakteristická je pro ni také spolupráce s básníkem a prozaikem Jáchymem Topolem.

Michal Pavlíček, elitní český kytarista a hudební skladatel, má za sebou kapely jako Pražský výběr a Stromboli, hudbu k českým i zahraničním filmům a seriálům a mnoho jiných úspěšných projektů. Již v roce 2006 byl uveden do Beatové síně slávy. Dvojice se potkala v roce 1994 při natáčení Moničiny první desky. Spolupráci obnovili v roce 2007, kdy vydali CD Mami, a od té doby společně vystupují.


Na alternativní scéně zahraje také pražské indie-folkové duo Republic of Two, new-age popoví King Shaolin z Bratislavy a thrash-popová kapela 100°C, která se loni po delší pauze vrátila s mimořádně propracovanou deskou Freaky Boys. Dalšími protagonisty budou čistě instrumentální soubor Sunflower Caravan, Tonya Graves, která propůjčuje svůj nezaměnitelný hlas kapele Monkey Business, či charismatická Jana Lota, která ve svých písních s výbornými texty pozoruhodně střídá různé polohy hudebního výrazu. Dan Bárta, zpěvák známý ze skupin Sexy Dancers a J.A.R. nebo jazzového projektu Illustratosphere, který by svou hudbou na alternativní scénu rovněž patřil, tentokrát celý festival slavnostně zakončí vystoupením na scéně Divadla Za plotem.


Vedle hudby nabídne alternativní zóna stylovou kavárnu, kde budou návštěvníci relaxovat. Prostředí kavárny a celé zóny navrhne přední český scénograf Petr Kolínský, který řadu let vyučoval na DAMU. Organizátoři se totiž letos chtějí výrazněji zaměřit na atmosféru akce a její vizuální stránku. Do kavárny přijedou také odborníci z krizového centra RIAPS a z Kliniky adiktologie VFN (takzvaného Apolináře), kteří budou s návštěvníky debatovat o tom, jak najít cestu k radosti a harmonii a vyhnout se různým nástrahám, s nimiž se můžeme v životě setkat. "Chceme touhle scénou oslovit mladé intelektuály, studenty, začínající umělce… A právě oni se v době, kdy ještě nenašli své místo ve světě, můžou zamotat do různých začarovaných kruhů," vysvětluje ředitel festivalu Mezi ploty Robert Kozler.

Kromě Zóny alternativního umění vznikne v bohnickém areálu Hudební Central Park, plný muzikantů, kteří dokáží zaujmout široké publikum, včetně legendární kapely Vltava, a rozsáhlá Zóna pro rodiny s dětmi s několika hudebními a divadelními scénami, workshopy a dalšími zábavnými aktivitami – v té vystoupí například Sto zvířat nebo Kašpárek v rohlíku. Ve Street Art Zone s hiphopovou a rapovou scénou návštěvníci uslyší slavné Prago Union, rappera Marpo, Fast Food Orchestra, Prague Ska Conspiracy a další. Na jevišti Divadla Za plotem budou účinkovat zejména významné pražské divadelní soubory.

Info

Mezi ploty 2015
26. - 27. 9. 2015
areál Psychiatrické nemocnice Bohnice, Praha

www.facebook.com/events/1629758717281861
www.facebook.com/meziploty
www.meziploty.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Jazz Goes to Town v půlce října

redakce 20.09.2022

Do Hradce dorazí zahrát více než sedmdesát hudebníků v jedenácti domácích i zahraničních kapelách, z nichž šest zažije svou českou premiéru.

Program festivalu Le Guess Who? kompletní

redakce 19.09.2022

Na sedm desítek přírůstků do programu, včetně Oumou Sangaré, Charlotte Adigéry & Bolis Pupul, Estrelly Morente a Yaya Bey a další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace