Zprávy / Festivalové

Na festival Mezi ploty přijede Načeva s Pavlíčkem

Na festival Mezi ploty přijede Načeva s Pavlíčkem

redakce | Zprávy / Festivalové | 26.08.2015

Alternativní scéna bohnického festivalu přivítá Republic of Two, Sunflower Caravan, Crazy Dogs, Janu Lotu, Tonyu Graves, King Shaolin a další. Hlavními hvězdami budou Monika Načeva s Michalem Pavlíčkem. Celý festival svým koncertem uzavře Dan Bárta.

Hudební a divadelní přehlídku Mezi ploty, která se letos v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice uskuteční 26. a 27. září, bude tvořit několik "programových zón", určených různým skupinám publika. Zóně alternativního umění bude vévodit duo Moniky Načevy a Michala Pavlíčka. Načeva je umělkyně vytrvale hledající nové, originální způsoby hudebního vyjádření. O tom svědčí i žánrová pestrost sedmi desek, která doposud vydala – od rockového debutu Možnosti tu sou... přes trip-hopově laděné Nebe je rudý po další elektronická a experimentální alba. Charakteristická je pro ni také spolupráce s básníkem a prozaikem Jáchymem Topolem.

Michal Pavlíček, elitní český kytarista a hudební skladatel, má za sebou kapely jako Pražský výběr a Stromboli, hudbu k českým i zahraničním filmům a seriálům a mnoho jiných úspěšných projektů. Již v roce 2006 byl uveden do Beatové síně slávy. Dvojice se potkala v roce 1994 při natáčení Moničiny první desky. Spolupráci obnovili v roce 2007, kdy vydali CD Mami, a od té doby společně vystupují.


Na alternativní scéně zahraje také pražské indie-folkové duo Republic of Two, new-age popoví King Shaolin z Bratislavy a thrash-popová kapela 100°C, která se loni po delší pauze vrátila s mimořádně propracovanou deskou Freaky Boys. Dalšími protagonisty budou čistě instrumentální soubor Sunflower Caravan, Tonya Graves, která propůjčuje svůj nezaměnitelný hlas kapele Monkey Business, či charismatická Jana Lota, která ve svých písních s výbornými texty pozoruhodně střídá různé polohy hudebního výrazu. Dan Bárta, zpěvák známý ze skupin Sexy Dancers a J.A.R. nebo jazzového projektu Illustratosphere, který by svou hudbou na alternativní scénu rovněž patřil, tentokrát celý festival slavnostně zakončí vystoupením na scéně Divadla Za plotem.


Vedle hudby nabídne alternativní zóna stylovou kavárnu, kde budou návštěvníci relaxovat. Prostředí kavárny a celé zóny navrhne přední český scénograf Petr Kolínský, který řadu let vyučoval na DAMU. Organizátoři se totiž letos chtějí výrazněji zaměřit na atmosféru akce a její vizuální stránku. Do kavárny přijedou také odborníci z krizového centra RIAPS a z Kliniky adiktologie VFN (takzvaného Apolináře), kteří budou s návštěvníky debatovat o tom, jak najít cestu k radosti a harmonii a vyhnout se různým nástrahám, s nimiž se můžeme v životě setkat. "Chceme touhle scénou oslovit mladé intelektuály, studenty, začínající umělce… A právě oni se v době, kdy ještě nenašli své místo ve světě, můžou zamotat do různých začarovaných kruhů," vysvětluje ředitel festivalu Mezi ploty Robert Kozler.

Kromě Zóny alternativního umění vznikne v bohnickém areálu Hudební Central Park, plný muzikantů, kteří dokáží zaujmout široké publikum, včetně legendární kapely Vltava, a rozsáhlá Zóna pro rodiny s dětmi s několika hudebními a divadelními scénami, workshopy a dalšími zábavnými aktivitami – v té vystoupí například Sto zvířat nebo Kašpárek v rohlíku. Ve Street Art Zone s hiphopovou a rapovou scénou návštěvníci uslyší slavné Prago Union, rappera Marpo, Fast Food Orchestra, Prague Ska Conspiracy a další. Na jevišti Divadla Za plotem budou účinkovat zejména významné pražské divadelní soubory.

Info

Mezi ploty 2015
26. - 27. 9. 2015
areál Psychiatrické nemocnice Bohnice, Praha

www.facebook.com/events/1629758717281861
www.facebook.com/meziploty
www.meziploty.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Colours of Ostrava 2022 potvrzují další kapely z celého světa

redakce 15.09.2021

Festival přidává například radikální newyorskou raperku Princess Nokia, geniální japonskou jazzovou pianistku Hiromi nebo malijskou zpěvačku Fatoumata Diawara.

Jazz Goes to Town proběhne v půlce října

redakce 15.09.2021

Tři světově proslulí improvizátoři, velký orchestr, dvě premiéry napsané přímo pro festival a jeden z nejslavnějších evropských skladatelů soudobé hudby.

Co nabídne letošní festival Film a architektura?

redakce 14.09.2021

Desátý ročník svým programem zcela naplňuje letošní téma “Spojení”, poukazující na nezastupitelnou roli architektury.

Festival Spectaculare představí zajímavosti z alternativní scény

redakce 14.09.2021

Již osm let propojuje Spectaculare pestrý hudební program s dalšími formami vizuálního umění jako je film, videoart, videomapping.

Berlínský Atonal oznamuje sérii koncertů v Kraftwerku

redakce 13.09.2021

Naditá soupiska plná experimentátorů zahraje v kultovním komplexu, ve kterém je jako doplnění programu připravena i výstava Metabolic Rift.

Filmový festival Elbe Dock nabídne debuty, projekce a instalace

redakce 13.09.2021

Soutěžní sekce přinese výběr toho nejlepšího z domácího dokumentu, sekce zahraničních debutů pak skýtá nejedno potenciální překvapení.

Dva dny hudebních výzev a inspirací na Synapse Knowledge

redakce 11.09.2021

Každoroční setkání hudebních tvůrců ve smíchovské továrně letos představí sérii přednášek, workshopů a masterclassů o produkci. Efterklang, Katarzia a další na místě.

Lunchmeat představí budoucnost hudby

redakce 09.09.2021

Stejně jako každý rok festival uvede světové premiéry vystoupení výjimečných současných umělců, nadčasové legendy a také silné zástupce lokální scény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace