Zprávy / Festivalové

Na festivalu pouličního divadla Za dveřmi je vše možné

Na festivalu pouličního divadla Za dveřmi je vše možné

redakce | Zprávy / Festivalové | 15.07.2015

Divadlo v ulicích, na náměstích, rušných křižovatkách i místu, které tradičněji patří veletrhům. Festival Za dveřmi přiváží do Prahy už posedmé akrobaty, muzikanty, provazochodce a pouliční umělce. Celý tento týden až do soboty proto můžete v ulicích Prahy potkat netradiční performance, třeba lidi s obláčky na hlavách.

Pražský festival pouliční divadla Za dveřmi v týdnu od 13. do 18. července přiveze do Prahy soubory ze zahraničí i nejlepší české performery. Představení pro děti, interaktivní performance, jejichž součástí jsou sami diváci, nebo velmi netradiční činohra v šapitó. Různorodost festivalu Za dveřmi je veliká. "Jako každý rok máme rodinná představení, která budou bavit jak děti, tak dospělé. Večerní produkce bývají spíše pro dospělé, kteří se mohou zdržet po představení a užít si afterparty. Ty plánujeme každý den po poslední inscenaci v divadelním baru v holešovickém Výstavišti," popisuje Michaela Holbíková, dramaturgyně festivalu.


Právě letos se festival Za dveřmi rozrostl z tradičního Václavského náměstí dál. Kromě něj, Jungmannova náměstí, Můstku a ulici Na Příkopě bude také na Florenci a Andělu. Velká část festivalu se odehraje na Výstavišti Praha Holešovice. "Každý rok se chceme s festivalem posunout, i proto jsme si řekli, že letošní ročník rozšíříme o nová místa, abychom mohli pouličním divadlem oživit další prostory. Vybírali jsme z velkých křižovatek a míst, která obvykle s divadelní atmosférou nejsou spojená," říká Jakub Vedral, ředitel festivalu. Za dveřmi i přes rozšíření o nová místa zůstává zdarma. Výjimku tvoří pouze představení Majster a Margaréta v podání slovenského souboru Teatro Tatro. Příběh z pera ruského velikána Michaila Bulgakova ožije v divadelním šapitó na holešovickém Výstavišti ve čtvrtek a v pátek od 19:30 hodin.

A jaké další představení si nenechat ujít? "Vybrat jen některá z nich je opravdu těžké. Doporučit ale můžeme španělský soubor Companyia La Tal, který letos získal na festivalu ve Freiburgu ocenění za nejlepší pouliční představení," upozorňuje Michaela Holbíková. Kromě Španělů do Prahy dorazí soubor Serious Clowns s Adamem Readem, který tvořil se slavným Cirque du Soleil, a Fyodorem Makarovem, spolupracovníkem Slavy Polunina. Velké zastoupení na festivalu bude mít také polské divadlo. Ze sousední země se představí hned tři soubory. Jedním z nich bude například Teatr Delikates, který přijede s představením Z GŁOWĄ W CHMURACH. MARZYCIELE, tedy S hlavou v oblacích. Snílci. Součástí performance se tu stávají sami diváci, kteří si mohou dát doslova hlavu do oblak a poslechnout 20 minutový příběh.

Festival ale nebude hostit jen zahraniční soubory. Každý den se představí také čeští umělci. Už tradičně se můžete těšit na chůdaře Long Vehicle Circus nebo žongléry Bratři v tricku. S novou inscenací přijede z jihu Čech také Divadlo Continuo. Caravan Obscura je novocirkusové představení pro celou rodinu s loutkami a živou hudbou.

Info

7. ročník Pražského festivalu pouličního divadla
Za dveřmi 2015
13. - 18. 7. 2015
Praha

www.facebook.com/events/1592027107681772
www.facebook.com/zadvermi
www.zadvermi.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Foals, Yungblud, M83 a Moderat na Grape festivale

redakce 05.12.2022

Na potešenie všetkých fanúšikov Moderat vydali nový album More D4ta. Rovnako ohlásili aj svoje prvé koncerty a my ich opäť uvidíme v lete na Grape.

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

OFF Festival nabídne hardcore, psychodelii, k-pop i noise

redakce 01.12.2022

Katovický OFF vykopává prvních 14 důvodů, proč se těšit na léto. Festival proběhne tradičně v Údolí tří rybníků.

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka v osmé edici.

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Berlínské CTM oznamuje první jména

redakce 12.11.2022

Těžištěm festivalu je tradičně alternativní elektronika, tradičně ale vybočí i do jiných žánrů a uměleckých disciplín.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace