Zprávy / Festivalové

Na nejmenší světový festival přijeďte na Grabštejn

Na nejmenší světový festival přijeďte na Grabštejn

redakce | Zprávy / Festivalové | 25.08.2013

V prostorách menších než by se očekávalo, na hradě Grabštejně nedaleko Hrádku nad Nisou, se letos už po jedenácté koná festiválek Worldfest. Za dobu svého působení se na něm představilo nespočet domácích i zahraničních více či méně alternativních kapel a divadel. Někteří se vrací, jiní se stali téměř maskoty, ale všichni účinkující i návštěvníci se shodnou v jedné věci. Grabštejnský festival má zvláštní kouzlo a neopakovatelnou atmosféru.

Letošní ročník připadá na víkend 6. - 8. září a nabídka programu je opravdu pestrá. V pátek začíná v 19 hodin koncert Vladimíra Merty, mezitím hradní cestou začnou stoupat Funebráci mima Vojty Švejdy, po jejich pohřebním představení následuje bujaré veselí s Rajtarajem. Zklidnění přinese tajemné taneční představení Veroniky Švábové, která ve své performanci spojuje světelné instalace se zvukem a pohybem. Klid před bouří ale nebude trvat dlouho. Kabaretní koncert dechovky z Francie Sergent Pépère změní noc v taneční rej, a pokud nebudete mít dost, afer party s The Sebučedos vás určitě dorazí.

Sobota začíná polední pohádkou o skřítcích a pak následuje mezinárodní hudební produkce až do nočních (rozuměj ranních) hodin. Atmosféru Francie přinese Voila slovenské zpěvačky Zdenky Trvalcové, bretonské melodie zase Bran a česko-francouzské duo An Deliou. České luhy a háje zastoupí poSÍLEný Traband, Jana Vébrová a Činna, Tramtram, balkánské koření dodá Hladový Ahmed, ukrajinské, ruské a běloruské písně zapějí Milanosz, stejně jako Zabelov Group, klezmer pak zastoupí Der Šenter Gob. A multikulturní koktejl zcela jistě namíchají Allstar Refjúdží band. Přestávky mezi jednotlivými vystoupeními oživí Zajatci zvuku PM2.

Nedělní dopolední pohádka bude tak trošku jiná Karkulka v podání Jakuba Folvarčného. Po něm ukáže Ondřej Smeykal, co je možné zahrát na didgeridoo, a zlatým hřebem bude už tradiční dvojka magistra Hubáčka s magistrem Soldánem alias HuSo. Hudební Socky ohlásili zmrtvýchvstání a je se na co těšit.

Občerstvení bude tradiční (párky, pivo), vegetariánské, v prostoru bude čajovna i vinárna. Stan je možno si postavit u vojenské posádky nebo u Sokolovny v Chotyni. A kdo nechce spát pod plachtou, může využít nabízený noclech v Sokolovně.

Info

Grabštejn Worldfest
6. – 8. 9. 2013
hrad Grabštejn, u obce Chotyně u Hrádku nad Nisou
Vstup: permanentka 320 / 380 Kč; páteční 220 Kč, sobotní 320 Kč, děti do 150 cm zdarma!

www.worldfest.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

ProtimluvFest zve na cestu

redakce 12.10.2019

Tématem letošního ročníku ProtimluvFestu bude cesta ve všech možných podobách.

Dalších 44 jmen pro ESNS 2020

redakce 11.10.2019

V čele druhé vlny jmen potvrzených pro Eurosonic Noorderslag jsou ukrajinská raperka Alyona Alyona a temné duo Skynd.

Tata Bojs na Metronome Festivalu probudí Křižíkovu fontánu

redakce 10.10.2019

Legendární Křižíkova fontána na Výstavišti se konečně dočká uplatnění odpovídajícího jejímu historickému i kulturnímu významu.

Konkurz kapel na Hradecký slunovrat 2020

redakce 10.10.2019

Welcome scéna objevuje začínající i déle působící zajímavé interprety napříč žánry, nabízí jim možnost vystoupení na renomovaném festivalu.

Možnosti zvuku: Sonic Territories

redakce 09.10.2019

Vídeňská městská část Seestadt zažije poslední říjnový víkend festival soundartu a experimentální elektroniky.

Signal Festival láká na doprovodný program

redakce 09.10.2019

Signal Festival si kromě téměř dvaceti instalací od českých a zahraničních autorů připravil i bohatý doprovodný program.

Mezipatra představují industry program

redakce 07.10.2019

Mezipatra poprvé představí program zaměřený na filmový průmysl. Přijede spolutvůrce seriálu Transparent a mnozí další.

Lunchmeat Moon 2019

redakce 30.09.2019

Místo abychom vypisovali úctyhodný seznam tuzemských i mezinárodních jmen, pojďme si některá z nich poslechnout. Selekci si vzala na starost Kateřina Cumin.

Jazz Goes to Town už za dva týdny

redakce 27.09.2019

Hudebníci ze čtyř kontinentů a dvaceti zemí světa. Tuzemské hvězdy i české premiéry zahraničních umělců. Jazz jde městem.

Mezipatra se hýbou v proudu změn

redakce 27.09.2019

Dvacátý ročník Queer festivalu Mezipatra se bude konat v Praze. Poté se přesouvá do Brna, následují i ozvěny v regionech.