Zprávy / Pozvánky

Na oběd s The Prostitutes

Na oběd s The Prostitutes

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.11.2016

Na posledním koncertě před studiovou pauzou, který proběhne ve čtvrtek 8. prosince v Paláci Akropolis, završí kapela The Prostitutes úspěšný rok 2016. Jako ochutnávku nové desky, kterou kapela začne natáčet koncem roku, navíc vydávají The Prostitutes singl Hypnotized. Na tom se poprvé představí i nový baskytarista skupiny Jan Vegy Táborský.

Na začátku roku 2016 vydala kapela své čtvrté řadové album Zum Passer, které vřele přijali hudební publicisté a řada z nich jej označila za nejalternativnější či nejzajímavější v historii skupiny. Album se vyznačuje střídáním různých poloh a přiznáním řady vlivů, to samé se odehrává i během koncertů. Naživo se o tom budou moci přesvědčit ti, kteří dorazí na dva poslední koncerty před studiovou pauzou. První se odehraje v Brně v Kabinetu Múz 7. prosince, o den později pak The Prostitutes vystoupí v pražském Paláci Akropolis. Hostem pražského koncertu bude objev české elektronické scény Nèro Scartch a "prostitutky" na něm mimo jiné představí singl z chystané nové desky.


Singl Hypnotized bude první vlaštovkou nadcházející desky, která vznikne začátkem příštího roku, a na které se zároveň poprvé představí nový baskytarista kapely Jan Vegy Táborský. Toho hudební fanoušci mohou znát z jeho ostatních kapel Wild Tides, Black Lion, Birds & Wolves nebo nově chystaných F V T V R E.

"Do dneška si pamatuju, jak sem jeden den po praxi na střední škole koupil časopis Filter, ve kterém bylo zadarmo CDčko The Prostitutes – Hometown Zombies. V té době mi bylo tak 18 a jel sem spíš americkou punkrockovou scénu, ale zamiloval jsem si z toho CD stejnojmennou skladbu, a na základě toho sem pak byl na koncertě v Roxy. Pak přišlo Deaf to the Call, ze kterýho sem se posral a byl kvůli tomu na dalších koncertech. Znal jsem se dlouho s Adamem, který s nimi hrál po Šmitym a tak jsem se s klukama seznámil. Dělal jsem jim pak dokonce jednou kytarovýho technika na koncertě v Akropoli. Časem jsem se začal zajímat víc o britskou scénu a její historii, a zamiloval se do kapel jako The Cure, Davida Bowieho nebo New Order a pochopil, odkud pocházejí kořeny The Prostitutes. Proto když jsem v létě dostal nabídku s nimi hrát, neváhal jsem ani vteřinu. Nejenom, že je to pro mě čest, ale v první řadě radost, jak po lidský, tak i hudební stránce a já jim za to děkuju," dodává Vegy, kterého pražští fanoušci uvidí s The Prostitutes 8. prosince v Paláci Akropolis.

Info

The Prostitutes
8. 12. 2016 20:00
Palác Akropolis, Praha

www.facebook.com/events/373238699687032
www.facebook.com/Palac.Akropolis.klub

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fvlcrvm a Tea Sofia na společném koncertě

redakce 30.07.2021

Tea se ve svých vlastních textech nebojí nepříjemných témat, která dokáže díky svému jedinečnému hlasu posluchačům emotivně naservírovat.

Pád Vladimira 518

redakce 20.07.2021

Plátna, malby a kresby. Audiovizuální sekvence, textové citace, objekty a pády jednoho Idiota.

Žižkovské letovisko, letní scéna

redakce 13.07.2021

V Atriu na Žižkově se právě otevřela letní scéna Žižkovské letovisko.

Underdogs' na dvorku

redakce 12.07.2021

Doba ještě není vnitřním akcím nakloněná, a tak se v Underdogs' rozhodli na léto přesunout scénu ze suterénu ven.

Osobní osobně: Dodie a Aurora se představí v Praze

redakce 12.07.2021

Fource oznámili dvě zpěvačky, které přivezou na přelomu zimy a jara příštího roku.

Gojira přijede do Prahy

redakce 09.07.2021

Nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu k renesanci.

Genot Centre se vrací živě i křtivě

redakce 08.07.2021

Pražský kolektiv se po pandemické pauze vrací do Divadla Archa s čtvrtou edicí své nové koncertní série. A bude se křtít.

Axela Thesleffa v Dolních Vítkovicích

redakce 08.07.2021

Festival Colours of Ostrava uvede finského producenta Axela Thesleffa v rámci série Hotspot na tajném místě Dolních Vítkovic.

Fource přivezou Tate McRae i Michaela Malarkeyho

redakce 07.07.2021

Na svém kontě má dva oceňované projekty i zápis v žebříčku 30 pod 30 magazínu Forbes.

Oslava narozenin Rachotu

redakce 06.07.2021

Organizátoři s potěšením oznamují, že se jim letos přes veškeré těžkosti nakonec podařilo shromáždit ty nejlepší možné gratulanty. The Young Gods? I další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace