Zprávy / Pozvánky

Na obou pólech punku: Sonic Avenues

Na obou pólech punku: Sonic Avenues

redakce | Zprávy / Pozvánky | 05.03.2017

Montrealská čtverka Sonic Avenues se vrací do Evropy a to znamená jediné, svézt se opět na té nespoutané vlně s názvem hit-hit-hit, kterou si mohou tihle kanadští vášniví surfaři rovnou nechat patentovat. Již od prvního eponymního alba, které obsahuje doslova hymny a které je možné označit za jedno ze stěžejních alb nové vlny power popu, až do loňské v pořadí již čtvrté velké desky s názvem Disconnector, kapela nesundává nohu z plynu a skládá podle osvědčeného receptu. Ten je složen z chytlavých melodií, punkové dravosti, pop punkové líbivosti a nezaměnitelných melodických vokálů. To vše proloženo zábavností opřenou o garážovou špinavou a zároveň dost šik ležérnost. Jejich desky vyšli na osvědčených vydavatelstvých jako Dirtnap, Taken By Surprise, Sabotage, P.Trash records.


Temný postpunk/cold wave Past z Varšavy, který si hraje s naší potemnělou náladou. Taneční rytmy založené na houpavé výrazné base, svižné rytmice a omamném dívčím vokálu, který ještě více umocňuje mateřské texty v polštině. Čtveřice muzikantů, kteří své kořeny mají zapuštěny v kapelách The Fight, LD50, Dumbs, právě vydali po prvním singlu své debutové album s dost výstižným názvem Czarno/biala a které by nemělo uniknout příznivcům smutku, romantiky a postpunkové syrovosti. Za vydáním stojí kolaborace Samuel, PHR, P.Thrash a Contraszt! records.


Veteráni rožnovského punku Telefon. Slovní jedovatost, hudební jasně definovatelný rukopis poznamenaný FPB a osvědčená porce energie. Po aktuálním singlovém splitu s Kovadlinou, zářezu na kazetové kompilaci magazínu Crook, se chystá album nové.

Info

Sonic Avenues (ca)
Support: Past (pl) + Telefon
1. 4. 2017 20:00
Kabinet MÚZ, Brno

www.facebook.com/events/181536825674147
www.facebook.com/kabinetmuz
www.theshullins.blogspot.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články