Zprávy / Festivalové

Na vrcholu sil i na METRONOME: Foals

Na vrcholu sil i na METRONOME: Foals

redakce | Zprávy / Festivalové | 05.05.2016

Nový dvoudenní hudební festival METRONOME, který proběhne 25. a 26. června v areálu Výstaviště Praha, nabízí program plný velkých hvězd. Druhý festivalový den ovládnou svým úplně prvním pražským vystoupením britští Foals, kteří jsou v současné době na vrcholu kariéry. V rámci halového turné vyprodala kapela například i stadion v britském Wembley a dostala se tak mezi nejžádanější kapely současnosti. Nenechte si ujít největší hudební víkend v Praze na METRONOME festivalu.

Po sobotním vystoupení headlinera festivalu Iggyho Popa čeká na hudební fanoušky další neopakovatelný koncert. Na hlavním pódiu METRONOME festivalu odehrají v neděli 26. června svou velkolepou show Foals. Parta hudebníků z Oxfordu v čele s charismatickým zpěvákem Yannisem Philippakisem koncertuje od února letošního roku po arénách a halách ve své rodné Británii a v seznamu jejich vystoupení nechybí ani velké americké či evropské festivaly (např. chicagská Lollapalooza, britské Glastonbury či Reading a Leeds festival). Frontman kapely Yannis Philippakis označil letošní turné za vrchol své kariéry. V Praze vystoupí kapela úplně poprvé. "Kapelu Foals sleduji už od jejich prvního alba a měla jsem úžasnou příležitost vidět jejich koncert na slavném festivalu Glastonbury, který jednoznačně patřil k těm nejlepším, které jsem za svůj život viděla. Jsem proto opravdu šťastná, že tento zážitek můžeme zprostředkovat díky jejich vystoupení na METRONOME festivalu," říká dramaturgyně festivalu Bára Šubrtová.


Foals jsou na hudební scéně od roku 2005, nahrávkou Antidotes debutovali teprve o tři roky později. Následovalo druhé album Total Life Forever v roce 2010 a pak třetí Holy Fire v roce 2013. Loni vydali čtvrtou řadovou desku What Went Down a s ní se stále drží na vrcholu zájmu posluchačů. Získali řadu prestižních ocenění a v britském žebříčku UK Chart s ní bodovali na třetím místě. Album jim vyneslo také vůbec první nominaci na BRIT Award v kategorii Nejlepší kapela roku, kterou sice neproměnili, ale ocitli se po boku takových kapel jako jsou Coldplay, Blur, One Direction a Years & Years. Na rozdíl od jiných indie rockových kapel, které často bývají populární hlavně studiovými alby, Foals patří také mezi skvělé koncertní kapely, o čemž vypovídá i zájem o jejich turné. Například v únoru se kapele podařilo vyprodat legendární stadion Wembley s kapacitou 12 500 osob.

Nový dvoudenní hudební festival METRONOME, který proběhne 25. a 26. června v Praze, nabízí program plný velkých hvězd. Na čtyřech pódiích v areálu holešovického Výstaviště se během posledního červnového víkendu představí na 30 zvučných jmen zahraniční i tuzemské hudební scény. V sobotu vystoupí na hlavním pódiu headliner festivalu legendární Iggy Pop, kapela The Kooks a elektro-popová zpěvačka Ella Eyre. Druhý festivalový den ovládnou svým úplně prvním pražským vystoupením Foals, elektrofolkaři Crystal Fighters a J.A.R. představí velkolepou show s gospelovým sborem Maranatha. Mezi dalšími vystupujícími jsou například Walk Off The Earth, Ninet, Shelter Point, Ghostpoet, Ian Siegal, Prostitutes či Please the Trees.

Info

METRONOME festival
25. – 26. 6. 2016
Výstaviště, Praha

www.facebook.com/PragueMetronomeFestival

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Jazz Goes to Town v půlce října

redakce 20.09.2022

Do Hradce dorazí zahrát více než sedmdesát hudebníků v jedenácti domácích i zahraničních kapelách, z nichž šest zažije svou českou premiéru.

Program festivalu Le Guess Who? kompletní

redakce 19.09.2022

Na sedm desítek přírůstků do programu, včetně Oumou Sangaré, Charlotte Adigéry & Bolis Pupul, Estrelly Morente a Yaya Bey a další.

Festival Sonda a těžce přístupné audiovizuální hlubiny

redakce 19.09.2022

Prezentuje skladatele a multimediální umělce, kteří ve své tvorbě neortodoxním způsobem kombinují médium zvuku, světla a pohyblivého obrazu. Hvězdárna a planetárium, Brno.

Festival Jazz On5 přivítá Lovana, Parlato i The Bad Plus

redakce 18.09.2022

Energický funk a soul s prvky brass music a jazzu přiveze do Prahy renomovaná brooklynská kapela Huntertones.

TransCentury Update zve do Lipska elitní alternativu

redakce 18.09.2022

Unikátní prostor s neopakovatelnou akustikou slibuje vystoupení skvělých jmen alternativní scény, jako jsou například Amyl and The Sniffers, Caroline, The Comet is Coming, Crack Cloud, Ezra Furman nebo Mabe Fratti.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace