Zprávy / Festivalové

Na vrcholu sil i na METRONOME: Foals

Na vrcholu sil i na METRONOME: Foals

redakce | Zprávy / Festivalové | 05.05.2016

Nový dvoudenní hudební festival METRONOME, který proběhne 25. a 26. června v areálu Výstaviště Praha, nabízí program plný velkých hvězd. Druhý festivalový den ovládnou svým úplně prvním pražským vystoupením britští Foals, kteří jsou v současné době na vrcholu kariéry. V rámci halového turné vyprodala kapela například i stadion v britském Wembley a dostala se tak mezi nejžádanější kapely současnosti. Nenechte si ujít největší hudební víkend v Praze na METRONOME festivalu.

Po sobotním vystoupení headlinera festivalu Iggyho Popa čeká na hudební fanoušky další neopakovatelný koncert. Na hlavním pódiu METRONOME festivalu odehrají v neděli 26. června svou velkolepou show Foals. Parta hudebníků z Oxfordu v čele s charismatickým zpěvákem Yannisem Philippakisem koncertuje od února letošního roku po arénách a halách ve své rodné Británii a v seznamu jejich vystoupení nechybí ani velké americké či evropské festivaly (např. chicagská Lollapalooza, britské Glastonbury či Reading a Leeds festival). Frontman kapely Yannis Philippakis označil letošní turné za vrchol své kariéry. V Praze vystoupí kapela úplně poprvé. "Kapelu Foals sleduji už od jejich prvního alba a měla jsem úžasnou příležitost vidět jejich koncert na slavném festivalu Glastonbury, který jednoznačně patřil k těm nejlepším, které jsem za svůj život viděla. Jsem proto opravdu šťastná, že tento zážitek můžeme zprostředkovat díky jejich vystoupení na METRONOME festivalu," říká dramaturgyně festivalu Bára Šubrtová.


Foals jsou na hudební scéně od roku 2005, nahrávkou Antidotes debutovali teprve o tři roky později. Následovalo druhé album Total Life Forever v roce 2010 a pak třetí Holy Fire v roce 2013. Loni vydali čtvrtou řadovou desku What Went Down a s ní se stále drží na vrcholu zájmu posluchačů. Získali řadu prestižních ocenění a v britském žebříčku UK Chart s ní bodovali na třetím místě. Album jim vyneslo také vůbec první nominaci na BRIT Award v kategorii Nejlepší kapela roku, kterou sice neproměnili, ale ocitli se po boku takových kapel jako jsou Coldplay, Blur, One Direction a Years & Years. Na rozdíl od jiných indie rockových kapel, které často bývají populární hlavně studiovými alby, Foals patří také mezi skvělé koncertní kapely, o čemž vypovídá i zájem o jejich turné. Například v únoru se kapele podařilo vyprodat legendární stadion Wembley s kapacitou 12 500 osob.

Nový dvoudenní hudební festival METRONOME, který proběhne 25. a 26. června v Praze, nabízí program plný velkých hvězd. Na čtyřech pódiích v areálu holešovického Výstaviště se během posledního červnového víkendu představí na 30 zvučných jmen zahraniční i tuzemské hudební scény. V sobotu vystoupí na hlavním pódiu headliner festivalu legendární Iggy Pop, kapela The Kooks a elektro-popová zpěvačka Ella Eyre. Druhý festivalový den ovládnou svým úplně prvním pražským vystoupením Foals, elektrofolkaři Crystal Fighters a J.A.R. představí velkolepou show s gospelovým sborem Maranatha. Mezi dalšími vystupujícími jsou například Walk Off The Earth, Ninet, Shelter Point, Ghostpoet, Ian Siegal, Prostitutes či Please the Trees.

Info

METRONOME festival
25. – 26. 6. 2016
Výstaviště, Praha

www.facebook.com/PragueMetronomeFestival

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jednota Polom představí producentku Ziúr i umělce spjaté s kolektivem Nyege Nyege

redakce 14.06.2021

Rok po magickém jednodenním festivalu na kalvárii Ostré, který byl oceněn nominací na Vinylu v kategorii Počin roku, se volný promotérský kolektiv Jednota vydává na další sakrální místo.

Stone Smoker opět povstává z popela a kouře

redakce 14.06.2021

Mezinárodní undergroundový festival se uskuteční ve Skalákově Mlýně v Meziříčku.

Punkový Barrák music hrad

redakce 13.06.2021

Novinkou druhého ročníku Barrák music hrad je celodenní festival punkových kapel za účasti českých i zahraničních interpretů.

Srbský Exit zveřejnil kompletní program

redakce 13.06.2021

EXIT Festival zveřejnil kompletní program hlavních pódií. Proč navštívit největší festival na Balkáně?

Colours The Killers, Martina Garrixe nebo LP

redakce 12.06.2021

Vedle zahraničních i domácích kapel nabídne tradičně na mnoha pódiích bohatý doprovodný program - mezinárodní fórum Meltingpot, divadla, workshopy, filmy či výtvarné instalace.

Metalová veselice Czech Death Fest láká na legendy i objevy

Jiří Kubalík 11.06.2021

Metalový Open Air proběhne 17. - 19. června se (skoro výhradně) českým lineupem. Jedno podium, tři dny a 35 kapel.

Desátý ročník festivalu Hradby Samoty se blíží

redakce 11.06.2021

Hradby Samoty se každoročně zaměřují na audiovizuální projekty, dotýkající se žánrů jako je dark ambient, dark folk, drone, industrial nebo noise.

Beseda se spojila s kyjovskými Fakin Sessions

redakce 11.06.2021

Kyjovské sessions dávají prostor malým a opomíjeným kapelám na okraji žánrů, které by se k takové příležitosti dostaly jen stěží.

Festival United Islands chystá Ostrovy Inspirace

redakce 09.06.2021

Festival United Islands of Prague nově nabídne návštěvníkům Ostrovy Inspirace pod záštitou ambasadorů.

Cool v plotě na Kampě

redakce 08.06.2021

Převážně hudební program osciluje mezi mnoha žánry, jako je elektronická hudba, new folk, jazz, experimentální hudba, alternativní rock, world music a další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace