Zprávy / Festivalové

Na vrcholu sil i na METRONOME: Foals

Na vrcholu sil i na METRONOME: Foals

redakce | Zprávy / Festivalové | 05.05.2016

Nový dvoudenní hudební festival METRONOME, který proběhne 25. a 26. června v areálu Výstaviště Praha, nabízí program plný velkých hvězd. Druhý festivalový den ovládnou svým úplně prvním pražským vystoupením britští Foals, kteří jsou v současné době na vrcholu kariéry. V rámci halového turné vyprodala kapela například i stadion v britském Wembley a dostala se tak mezi nejžádanější kapely současnosti. Nenechte si ujít největší hudební víkend v Praze na METRONOME festivalu.

Po sobotním vystoupení headlinera festivalu Iggyho Popa čeká na hudební fanoušky další neopakovatelný koncert. Na hlavním pódiu METRONOME festivalu odehrají v neděli 26. června svou velkolepou show Foals. Parta hudebníků z Oxfordu v čele s charismatickým zpěvákem Yannisem Philippakisem koncertuje od února letošního roku po arénách a halách ve své rodné Británii a v seznamu jejich vystoupení nechybí ani velké americké či evropské festivaly (např. chicagská Lollapalooza, britské Glastonbury či Reading a Leeds festival). Frontman kapely Yannis Philippakis označil letošní turné za vrchol své kariéry. V Praze vystoupí kapela úplně poprvé. "Kapelu Foals sleduji už od jejich prvního alba a měla jsem úžasnou příležitost vidět jejich koncert na slavném festivalu Glastonbury, který jednoznačně patřil k těm nejlepším, které jsem za svůj život viděla. Jsem proto opravdu šťastná, že tento zážitek můžeme zprostředkovat díky jejich vystoupení na METRONOME festivalu," říká dramaturgyně festivalu Bára Šubrtová.


Foals jsou na hudební scéně od roku 2005, nahrávkou Antidotes debutovali teprve o tři roky později. Následovalo druhé album Total Life Forever v roce 2010 a pak třetí Holy Fire v roce 2013. Loni vydali čtvrtou řadovou desku What Went Down a s ní se stále drží na vrcholu zájmu posluchačů. Získali řadu prestižních ocenění a v britském žebříčku UK Chart s ní bodovali na třetím místě. Album jim vyneslo také vůbec první nominaci na BRIT Award v kategorii Nejlepší kapela roku, kterou sice neproměnili, ale ocitli se po boku takových kapel jako jsou Coldplay, Blur, One Direction a Years & Years. Na rozdíl od jiných indie rockových kapel, které často bývají populární hlavně studiovými alby, Foals patří také mezi skvělé koncertní kapely, o čemž vypovídá i zájem o jejich turné. Například v únoru se kapele podařilo vyprodat legendární stadion Wembley s kapacitou 12 500 osob.

Nový dvoudenní hudební festival METRONOME, který proběhne 25. a 26. června v Praze, nabízí program plný velkých hvězd. Na čtyřech pódiích v areálu holešovického Výstaviště se během posledního červnového víkendu představí na 30 zvučných jmen zahraniční i tuzemské hudební scény. V sobotu vystoupí na hlavním pódiu headliner festivalu legendární Iggy Pop, kapela The Kooks a elektro-popová zpěvačka Ella Eyre. Druhý festivalový den ovládnou svým úplně prvním pražským vystoupením Foals, elektrofolkaři Crystal Fighters a J.A.R. představí velkolepou show s gospelovým sborem Maranatha. Mezi dalšími vystupujícími jsou například Walk Off The Earth, Ninet, Shelter Point, Ghostpoet, Ian Siegal, Prostitutes či Please the Trees.

Info

METRONOME festival
25. – 26. 6. 2016
Výstaviště, Praha

www.facebook.com/PragueMetronomeFestival

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Colours of Ostrava 2022 potvrzují další kapely z celého světa

redakce 15.09.2021

Festival přidává například radikální newyorskou raperku Princess Nokia, geniální japonskou jazzovou pianistku Hiromi nebo malijskou zpěvačku Fatoumata Diawara.

Jazz Goes to Town proběhne v půlce října

redakce 15.09.2021

Tři světově proslulí improvizátoři, velký orchestr, dvě premiéry napsané přímo pro festival a jeden z nejslavnějších evropských skladatelů soudobé hudby.

Co nabídne letošní festival Film a architektura?

redakce 14.09.2021

Desátý ročník svým programem zcela naplňuje letošní téma “Spojení”, poukazující na nezastupitelnou roli architektury.

Festival Spectaculare představí zajímavosti z alternativní scény

redakce 14.09.2021

Již osm let propojuje Spectaculare pestrý hudební program s dalšími formami vizuálního umění jako je film, videoart, videomapping.

Berlínský Atonal oznamuje sérii koncertů v Kraftwerku

redakce 13.09.2021

Naditá soupiska plná experimentátorů zahraje v kultovním komplexu, ve kterém je jako doplnění programu připravena i výstava Metabolic Rift.

Filmový festival Elbe Dock nabídne debuty, projekce a instalace

redakce 13.09.2021

Soutěžní sekce přinese výběr toho nejlepšího z domácího dokumentu, sekce zahraničních debutů pak skýtá nejedno potenciální překvapení.

Dva dny hudebních výzev a inspirací na Synapse Knowledge

redakce 11.09.2021

Každoroční setkání hudebních tvůrců ve smíchovské továrně letos představí sérii přednášek, workshopů a masterclassů o produkci. Efterklang, Katarzia a další na místě.

Lunchmeat představí budoucnost hudby

redakce 09.09.2021

Stejně jako každý rok festival uvede světové premiéry vystoupení výjimečných současných umělců, nadčasové legendy a také silné zástupce lokální scény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace