Zprávy / Pozvánky

Na Živém kině se potká Horáček s Effenbergerem

Na Živém kině se potká Horáček s Effenbergerem

redakce | Zprávy / Pozvánky | 25.08.2018

Živé kino Praha každoročně zve na podzimní Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava. Diváci se mohou těšit na dokumentární filmy těsně před jejich dokončením a promítání proběhnou většinou přímo ve filmových střižnách. Blížící se dvaadvacátý ročník Ji.hlavy pak přinese i jiné než premiérové novinky: otevře novou sekci pro studentské filmy z regionu střední a východní Evropy a nabídne šestidenní dětský program Ji.hlava dětem.

Pozornost jistě získá snímek Máme na víc režisérů Robina Kvapila a Radima Procházky, kteří zachytili kampaň před letošní volbou prezidenta. Na příbězích kandidáta Michala Horáčka a jeho poradce Robina Kvapila ukazují zákulisí předvolebního boje. "Nejvíce mne překvapili takzvaní proruští trollové, kteří se kolem Michala Horáčka točili a přeli se s ním, kdekoliv se objevil a diskutoval na veřejnosti. Nejdříve jsme si mysleli, že jsou to obyčejní občané s jiným názorem, než jsme je všechny potkali ve volebním štábu Miloše Zemana a zapátrali po jejich identitě. I to je jedna z překvapivých linek našeho filmu," říká Procházka.


Netradiční portrét surrealisty Vratislava Effenbergera nabídne snímek Davida Jařaba Vratislav Effenberger aneb Lov na černého žraloka. "Effenbergerův cynismus, sarkasmus, ironie a humor jsou nástroji jeho kritického myšlení. Jeho scénáře mne inspirovaly od mládí a jsem rád, že jsme spolu s Martinem Pechlátem, Vasilem Fridrichem, Markem Danielem, Tomášem Jeřábkem, Halkou Třešňákovou, Zdeňkem Velenem a dalšími mohli vedle intimních reflexí této výjimečné osobnosti poválečného surrealismu inscenovat alespoň některé fragmenty těchto nerealizovaných scénářů," popisuje režisér, který film pojal jako hru. Režisér Jiří Holba zachycuje ve svém filmu Feral život Charlieho Soukupa, undergroundového písničkáře, básníka a signatáře Charty 77, který poslední desetiletí žije osaměle v australské divočině jako poustevník a buddhista

Info

22. MFDF Ji.hlava
25. - 30. 10. 2018
Jihlava
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Yungblud se vrátí do Prahy

redakce 26.10.2020

Yungblud je známý tím, že ve svých textech vyjadřuje hlavní obavy své generace a zároveň ji pomocí své hudby sjednocuje a posiluje.

Ester & Josefina uvedou přednášku Terapie sdílením živě

redakce 26.10.2020

Herečka a umělkyně Ester Geislerová, módní návrhářka Josefina Bakošová a párový terapeut Honza Vojtko se podívají na vztahy od jejich počátků až do rozchodového konce.

Nový termín pražského koncertu Limp Bizkit

redakce 25.10.2020

V rámci pražského koncertu by tak vedle osvědčených hitovek mohl zaznít i nový repertoár, po kterém fanoušci dlouho pokukují.

Vyhnout se temným místům? Tom Grennan v Praze

redakce 10.10.2020

Magazín NME albu udělil čtyři z pěti hvězd a napsal, že je plné procítěných stylových kytarových bangerů.

Mixcloud chystá streamované koncerty v čele s Flying Lotusem a Róisín Murphy

redakce 08.10.2020

Mixcloud představuje nový způsob vydělávání peněz pro hudebníky díky streamovaným koncertům.

Le Guess Who? chystá hybridní event ON/OFF

redakce 07.10.2020

Organizátoři jako náhradu za přesunutý festival nabízí hybridní event v Utrechtu i na webu!

Nová venkovní expozice Památníku ticha na perónu Nádraží Bubny

redakce 07.10.2020

Jakkoliv se symbolem podzimního programu Památníku ticha stal pojem pomíjivost, organizátoři věří, že veřejná komunikace bude pokračovat navzdory všem epidemiím naší doby.

Koncert Anny Marii Jopek je přesunut

redakce 06.10.2020

Zpěvačka Anna Maria Jopek se zařadila k umělcům, kteří dělají z Polska jazzovou velmoc.

Nový singl a klip Tata Bojs

redakce 05.10.2020

Veselou skladbu doprovází vtipný videoklip, který je stejně jako samotný singl poctou dvěma odvěkým láskám Milana a Mardoši.

Jídelna Kuchařek bez domova zve na dobroty

redakce 03.10.2020

Neměly jsme domov a některé z nás ho stále nemají. Rády vaříme a chceme se přínosně zapojit do společnosti.