Zprávy / Pozvánky

Načeva na kus řeči s Michalem Pavlíčkem

Načeva na kus řeči s Michalem Pavlíčkem

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.02.2015

"Chodím do Bezručových sadů na Vinohradech venčit svého psa. Je tam hospůdka/ restaurace, která se jmenuje Kafárna Na kus řeči. Několikrát jsem ji navštívil a uvnitř se mi skvěle sedělo, chutnalo mi pivo a jejich vynikající hermelín. Hoří tam krb (hlavně v zimě) a z okna je výhled na celé Vršovice a dál směrem na jih. Kolem jsou zelené stromy, keře a tráva (hlavně na jaře a v létě). Kolem není jiná hospoda ani budova, takže jsem Kafárnu našel bez problémů i já. Kafárna Na kus řeči a její okolí je podle mého názoru kouzelné místo, které si zaslouží oživit dobrými lidmi a dobrou atmosférou. Pomozte mi v tom tak, že přijdete na tento koncert. Chtěl bych v Kafárně pořádat v dalších dnech, týdnech, měsících (pak se uvidí) také výstavy, divadlo, outdoor akce a mnoho jiných zajímavých počinů. Hlavně však, chci vytvořit místo pro setkávání lidí. A umění je nejen dobrým prostředkem jak toho docílit," popisuje výběr místa Jiřin Jirák.


Monika Načeva je česká herečka, zpěvačka, šansoniérka a členka Divadla Sklep. Jedná se o jednu z nejslibnějších zpěvaček a šansoniérek české alternativní hudební scény. Její hudební tvorba je výjimečná mimo jiné také tím, že často spolupracuje s řadou předních českých hudebníků a literátů například s Jáchymem Topolem, Michalem Pavlíčkem a dalšími.

Michal Pavlíček, kytarový mág, skladatel svérázných hříček i autor introvertních rockových opusů, stejně jako melodicky silných působivých balad, skladatel symfonické a scénické hudby se zcela původním rukopisem, vyhledávaný producent i mentor mladých hudebníků, je široce respektovanou individualitou, což konečně dokumentuje i řada vítězství a ocenění v odborných anketách.


Britský skladatel, kytarista a zpěvák, Alasdair Bouch, ve své hudbě navazuje na anglické písničkářství založené na textu, parcuje s novým pojetím blues i lehkým rockem. V pomalejších a procítěných písních je slyšitelný odkaz na irského zpěváka a kytaristu Glena Hansarda. Autor však pojímá hudbu po svém. Obrací se na starší vlivy blues i písničkářské tradice a folku v novém hávu. Album je vystavěné hlavně na nevšedních a promyšlených textech, které se stávají největší výšinou. Koncerty Alasdaira Bouche jsou skvělým odpočinkem od starostí všedních dnů. Alasdair dokáže se s publikem úzce svázat, čímž představení nabírají osobního rázu. O tom jak skvělý je Alasdair hudebník se můžete přijít přesvědčit do Kafárny Na kus řeči 25.2. 2015, kdy jako host vystoupí před Michalem Pavlíčkem a Monikou Načevou.

Info

Monika Načeva + Michal Pavlíček
Support: Alasdair Bouch (uk)
25. 2. 2015 19:00
Kafárna Na Kus Řeči II, Praha

www.facebook.com/events/491898814283581
www.facebook.com/Monika.Naceva
www.michalpavlicek.com
www.facebook.com/alasdairbouch

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Japonské eposy, matematika a prog: Jednota uvádí projekt Poil Ueda

redakce 27.09.2021

Progově velkolepé plochy i mathová rozlámanost, syrovost lidové hudby i sofistikovanost: to je projekt PoiL Ueda, který se představí v Punctu.

Underdogs' slaví páté narozeniny

redakce 27.09.2021

Akce se uskuteční na dvou pódiích se vystřídá široké hudební spektrum tuzemských i zahraničních vystupujících.

Alune Wade zve na africké „rychlé občerstvení“

redakce 26.09.2021

Nenechejme se zmást názvem Alunova nadnárodního sexteta African Fast Food. Pokud už jméno kapely něco symbolizuje, tak rychlost, se kterou hudba dokáže posluchače nadchnout.

Jednota představí japonskou skladatelku Ichiko Aoba

redakce 24.09.2021

Výjimečný úkaz japonské scény se představí v komorním prostoru pražského Puncta v rámci série Jednota.

AlterEcho oznamuje sérii Hluk

redakce 23.09.2021

Hluk je série hudebních večerů zaměřených na experimentální elektroniku z produkce domácích nezávislých labelů.

Fléda slaví dvacet let

redakce 23.09.2021

Svou premiéru v Brně zažije věhlasný berlínský producent Boys Noize. A nebude sám.

Podzimní Potrvá hlučné i tklivé

redakce 21.09.2021

Kavárna, klub, bar - Potrvá. Když otevřete dveře, snadno vstoupíte do našlápnutého koncertu v hudebním klubu, živého baru ale i klidné kavárny. Co nabídne hudební menu?

Zvíře jménem Podzim koncertuje

redakce 21.09.2021

Zvíře jménem Podzim si ještě na podzim střihne pár koncertů, které budou jistě výjimečné, čili neváhejte.

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace