Zprávy / Pozvánky

Folktronické mlhy ze Slezska: Coals

Folktronické mlhy ze Slezska: Coals

redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.01.2017

Mladé polské duo Coals je jednou z nejrychleji rostoucích kapel na polské alternativní scéně. Jejich intimní elektronický folk si skrz domácí nahrávky v posledních dvou letech získal ocenění od mnoha kritiků i fanoušků a vůbec poprvé ho budou moci naživo slyšet i čeští posluchači. Spolu s Coals v pražském Café V Lese zahraje další mladá perspektivní kapela, tentokrát od našich východních sousedů. Max Bazowski ze slovenské Senice své debutové album přehráli na Pohodě i Grape Festivalu a jejich našlapanému indie rocku se bude zcela jistě dařit i v dalším roce. Soupisku doplňuje pražský hudebník Lukas Landa, jehož nové album Islands putuje nadšeným hudebním éterem.


Katarzyna Kowalczyk a Łukasz Rozmysłowsky si dali název Coals podle regionu, odkud pochází – Slezsko známé pro své uhelné doly. Od svých začátků v roce 2016 si rychle získali fanoušky a hudební kritici je definují jako folk spojený s elektronikou a přirovávají je k umělcům jako Sharon Van Etten, Slowdive nebo Sigur Rós. Magazín AlterEcho o jejich hudbě napsal: “Minimalisticky vystavěný songwriting, subtilní, melancholický a v ozvěnách mlhavě rozpuštěný, zapamatovatelný na první poslech a odzbrojující zajíkajícím se Katarzyným vokálem.” Coals už dvakrát zahráli na stanici KEXP a jejich skladba Weightless byla KEXP skladbou dne. Zahráli si na slavném festivalu Iceland Airwaves, na Off Festivalu i Open’eru a v Praze se zastaví cestou z MENT festivalu v Lublani. V roce 2017 plánují vydat první LP, které předznamenává skvělý singl RAVE03’.


Jedna z nejrychleji rostoucích kapel na Slovensku. Od svého debutu na začátku roku 2015 se Max Bazowski podařilo získat cenu Nadace Advance Investments věnované největším objevům domácí hudební scény, což potvrdili záhy nominací na Objev roku na Radio Head Awards. Zahráli si na Pohoda Festivalu i Grape Festivalu a vysloužili si pochvalu od zástupců britských médií BBC 6 Music a Clash Magazine. Momentálně pracují na novém albu a v jejich hudbě můžete slyšet vlivy The Verve, The Horrors nebo třeba i U2. Nechme se překvapit, co přinese jejich první pražský koncert.


Pražský hudebník Lukas Landa ve svém elektronickém písničkářství umě využívá jak rozložené akordy na kytaře, tak rozložené sinusoidy v samplerech. Jeho druhé album Islands tvoří kompaktní, mnohovrstevnatý celek melancholické folktroniky, na jejíž vlnách není problém se nechat unášet na konstatní repeat. S produkcí invenčních beatů pomáhal i Tomáš Havlen z post-hudby a počin se zcela zaslouženě dostal do žebříčků nejlepších český desek roku 2016 na magazínu Alterecho, který dodává: “Měl-li bych zvolit nejlepší český písničkářský počin toho roku, Islands Lukase Landy bych dal s předstihem na výsluní. Světový, vrstevnatý zvuk, ale zároveň stále nenarušující komorní a intimní vyznění celé nahrávky.”

Info

Coals (pl), Max Bazowski (sk), Lukas Landa

3.2.2017, 19:00
Café v Lese, Praha
Vstupné: v předprodej 170 Kč/na místě 200 Kč

www.facebook.com/events/154040111757847/
www.goout.net/cs/listky/coals+max-bazowski+lukas-landa/qxx/
www.heartnoize-promotion.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články