Zprávy / Pozvánky

Nadja s jedinou zastávkou v Pardubicích

Nadja s jedinou zastávkou v Pardubicích

redakce | Zprávy / Pozvánky | 02.02.2017

Kanadské hypnotické duo Nadja vydává u labelu Gizeh Records nové album The Stone Is Not Hit by the Sun, Nor Carved with a Knife a Pardubice budou jejich jedinou českou zastávkou v rámci evropského turné. Support: Lišaj.

Čekají nás hutné, atmosferické, ale především silně působivé zvukové plochy s nezaměnitelným rukopisem. Skupina Nadja vznikla v roce 2003 ve složení Aidan Baker a Leah Buckareff. Z nejprve nenápadného dua se velice rychle stala přední a dost možná nejproduktivnější kapela v žánru experimentální drone/doom, vydávající své nahrávky na celosvětově respektovaných labelech. Typickým znakem pro Nadju jsou dlouhé, z velké části instrumentální dronové kytarové kompozice, které místy gradují až do hutného halucinogenního sludge/doom metalu, jindy naopak poklidně plynou v zasněných ambientních, shoegazových a postrockových polohách.


Diskografie torontského rodáka Aidana Bakera je jako spletitá džungle plná odboček a skrytých cestiček. Jen pod svým jménem vydal od roku 2000 přes sto nahrávek. Baker na nich objevuje možnosti hypnotických tónů elektrické kytary a nabízí zde široké žánrové spektrum od něžného písničkářství a ambientu, přes postrock a shoegaze až k drone metalu. Aidan Baker má za sebou spolupráci třeba s Timem Heckerem, kapelou Z'EV, kytaritkou Noveller nebo Matem Sweetem z Boduf Songs.

Drone? Experimentální hip hop? Field recordings? Temný ambient? Divné downtempo? Jednočlenný ostravský projekt Lišaj je od každého trochu a nejvíc asi originál, který na domácí scénu přináší něco zatím neslyšeného. Lišaj je letos jediným českým zástupcem v rámci mezinárodní platformy pro inovativní hudebníky a audiovizuální umělce SHAPE platform. S Lišajem vystoupí VJ Šimon Levitner.

Info

Nadja (us)
Support: Lišaj
12. 2. 2017 20:00
Divadlo 29, Pardubice

www.facebook.com/events/730358647127582
www.facebook.com/divadlo29

Foto © Vrbaak

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

NSHT s živou elektronikou online

redakce 27.10.2020

Event, který má za sebou už čtyřletou jízdu po klubech v Olomouci, Brně a Praze, se tentokrát podívá k nám všem do obýváků, pokojíčků a dalších špeluněk.

Yungblud se vrátí do Prahy

redakce 26.10.2020

Yungblud je známý tím, že ve svých textech vyjadřuje hlavní obavy své generace a zároveň ji pomocí své hudby sjednocuje a posiluje.

Ester & Josefina uvedou přednášku Terapie sdílením živě

redakce 26.10.2020

Herečka a umělkyně Ester Geislerová, módní návrhářka Josefina Bakošová a párový terapeut Honza Vojtko se podívají na vztahy od jejich počátků až do rozchodového konce.

Nový termín pražského koncertu Limp Bizkit

redakce 25.10.2020

V rámci pražského koncertu by tak vedle osvědčených hitovek mohl zaznít i nový repertoár, po kterém fanoušci dlouho pokukují.

Vyhnout se temným místům? Tom Grennan v Praze

redakce 10.10.2020

Magazín NME albu udělil čtyři z pěti hvězd a napsal, že je plné procítěných stylových kytarových bangerů.

Mixcloud chystá streamované koncerty v čele s Flying Lotusem a Róisín Murphy

redakce 08.10.2020

Mixcloud představuje nový způsob vydělávání peněz pro hudebníky díky streamovaným koncertům.

Le Guess Who? chystá hybridní event ON/OFF

redakce 07.10.2020

Organizátoři jako náhradu za přesunutý festival nabízí hybridní event v Utrechtu i na webu!

Nová venkovní expozice Památníku ticha na perónu Nádraží Bubny

redakce 07.10.2020

Jakkoliv se symbolem podzimního programu Památníku ticha stal pojem pomíjivost, organizátoři věří, že veřejná komunikace bude pokračovat navzdory všem epidemiím naší doby.

Koncert Anny Marii Jopek je přesunut

redakce 06.10.2020

Zpěvačka Anna Maria Jopek se zařadila k umělcům, kteří dělají z Polska jazzovou velmoc.

Nový singl a klip Tata Bojs

redakce 05.10.2020

Veselou skladbu doprovází vtipný videoklip, který je stejně jako samotný singl poctou dvěma odvěkým láskám Milana a Mardoši.