Zprávy / Úplňkové

Najděte tři rozdíly mezi country, metalem a klasikou: Moonshine na R1

Najděte tři rozdíly mezi country, metalem a klasikou: Moonshine na R1

redakce | Zprávy / Úplňkové | 18.06.2013

Moonshine může být pokojný a netečný svit luny, nebo taky pěkně ostrá, podomácku pálená kořalka. Moonshine - nový noční pořad na Radiu 1 - pokrývá všechno od tklivých klavírních sonát až po fáze měsíce poslední desky Converge. Moonshine - journey through a-symmetry, jednou za 14 dní v noci z úterý na středu s Ginger a Apačkou. Premiérové vysílání, tzn. „představovačka“, v noci z úterý 18. června na středu 19. června, šest hodin nonstop od půlnoci do šesté ranní, další díl výjimečně už za týden, 25. června.

Co jsou moderátoři zač? Jana Kačurová, civilním jménem Apačka, pořadá pod zkratkou k.y.e.o. koncerty a na plný úvazek vymýšlí a vydává hudební magazín Full Moon. V dalších úvazcích je low-cost travelerkou, hostující basačkou, supporterkou Arsenalu, resuscitovanou hráčkou her a potetovanou vegetariánskou hardcore kuchařkou. Živí se sluncem. Pokud ji zvete, pije sójový masala chai. Nebo Jamesona. Ginger je léty vyšisovaný zrzek, jehož texty podepsané jménem Lukáš Grygar je možno číst v časopise LEVEL, na webu Games.cz, v hudebním magu Full Moon a ve vlastní režii na stránce smashthestate! s vykřičníkem na konci. Když zrovna nevyje na úplněk plný lásky, zkouší výt do mikrofonu v sólo projektech i kapelách, které (zatím) neexistují. Pokud ho zvete, pije Maker’s Mark.

Rádius: alternativní/obskurnější 90s, old school americká country, alt. country, ruzné odnože denverské country, temnějsi/vážnější folk, freak folk, americana, bluegrass, blues, folk, dark folk, neofolk; nové indie, „objevy“, evropská scéna, odvázanější pop, když je z čeho vybírat; klasický jukebox; moderní jazz, darkjazz, moderní klasika, experimentální vážná hudba, elektronika vs. avantgarda, klasický jazz občas; tzv. moderní metal, doom/sludge/stoner, ambient, post-metal; okrajově dubstep, snesitelný noise, „písničky“, world-music, hiphop; koncertní a živáky, instrumentální a soundtracky. Aktuální. A všechno pěkné, co je mezi tím.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mooncloud #26: Space Love

redakce 24.06.2019

Mezigalaktická dvojice Space Love namíchala další pokračování mixtapeové série Mooncloud. Hodně mladého rapu i Verona.

Full Moon #98 – Ohni, se mnou pojď

redakce 17.06.2019

Fire is Coming, prohlásil v polovině dubna David Lynch ve stejnojmenné písni kalifornského producenta Flying Lotuse a bylo vymalováno. Červnové vydání Full Moonu je žhavé nejen díky titulnímu tématu.

Mooncloud #25: Stroon

redakce 11.06.2019

Bratislavský beatový experimentátor Dalibor Kocián aka Stroon namíchal svůj příspěvek do mixtapeové série Mooncloud.

Mooncloud #24: Ille

redakce 10.06.2019

Pražská čtveřice Ille okolo zpěvačky Olgy Königové míří na Metronome Festival Prague a skládá mixtape pro Mooncloud.

Viva La Colombia!

redakce 29.05.2019

Je libo kávu? Nová značka Full Moon Coffee představuje další odrůdu, tentokrát přímo z kolumbijských pralesů v departamentu Medellín.

Mooncloud #23: Vellocet Roll

redakce 26.05.2019

Pražská postpunková formace Vellocet Roll letos vydala svou debutovou desku a přispěla i do mixtapeové série Mooncloud.

Full Moon #97 – Ve své vlastní kategorii

redakce 20.05.2019

Angažovanost vstoupila poměrně razantně již před několika lety do světa žebříčkového popu a ve Full Moonu bylo této skutečnosti věnováno mnoho textů. V čísle #97 se Solange na obálce v…

Vítězem 1band2play 2019 se stali Chief Bromden

redakce 16.05.2019

Chaoticky uspořádaný řízný math rock Chief Bromden zvítězil v konkurenci 136 přihlášených interpretů.

Dubnová čísla databáze XPlaylist

redakce 10.05.2019

Co nového je v číslech a tématech největší tuzemské hudební databáze XPlaylist, která si pod logo píše „fanouškovská“?

Mooncloud #22: Trupa Trupa

redakce 23.04.2019

Mix punku, psychedelie, popu nebo noiseu? Trupa Trupa nabízí ještě mnohem víc a aktuálně i nový mixtape v sérii Mooncloud.