Zprávy / Úplňkové

Najděte tři rozdíly mezi country, metalem a klasikou: Moonshine na R1

Najděte tři rozdíly mezi country, metalem a klasikou: Moonshine na R1

redakce | Zprávy / Úplňkové | 18.06.2013

Moonshine může být pokojný a netečný svit luny, nebo taky pěkně ostrá, podomácku pálená kořalka. Moonshine - nový noční pořad na Radiu 1 - pokrývá všechno od tklivých klavírních sonát až po fáze měsíce poslední desky Converge. Moonshine - journey through a-symmetry, jednou za 14 dní v noci z úterý na středu s Ginger a Apačkou. Premiérové vysílání, tzn. „představovačka“, v noci z úterý 18. června na středu 19. června, šest hodin nonstop od půlnoci do šesté ranní, další díl výjimečně už za týden, 25. června.

Co jsou moderátoři zač? Jana Kačurová, civilním jménem Apačka, pořadá pod zkratkou k.y.e.o. koncerty a na plný úvazek vymýšlí a vydává hudební magazín Full Moon. V dalších úvazcích je low-cost travelerkou, hostující basačkou, supporterkou Arsenalu, resuscitovanou hráčkou her a potetovanou vegetariánskou hardcore kuchařkou. Živí se sluncem. Pokud ji zvete, pije sójový masala chai. Nebo Jamesona. Ginger je léty vyšisovaný zrzek, jehož texty podepsané jménem Lukáš Grygar je možno číst v časopise LEVEL, na webu Games.cz, v hudebním magu Full Moon a ve vlastní režii na stránce smashthestate! s vykřičníkem na konci. Když zrovna nevyje na úplněk plný lásky, zkouší výt do mikrofonu v sólo projektech i kapelách, které (zatím) neexistují. Pokud ho zvete, pije Maker’s Mark.

Rádius: alternativní/obskurnější 90s, old school americká country, alt. country, ruzné odnože denverské country, temnějsi/vážnější folk, freak folk, americana, bluegrass, blues, folk, dark folk, neofolk; nové indie, „objevy“, evropská scéna, odvázanější pop, když je z čeho vybírat; klasický jukebox; moderní jazz, darkjazz, moderní klasika, experimentální vážná hudba, elektronika vs. avantgarda, klasický jazz občas; tzv. moderní metal, doom/sludge/stoner, ambient, post-metal; okrajově dubstep, snesitelný noise, „písničky“, world-music, hiphop; koncertní a živáky, instrumentální a soundtracky. Aktuální. A všechno pěkné, co je mezi tím.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #102 – Víc rapu!

redakce 14.10.2019

Českému rapu se daří i žije náramně, snad i proto je titulní téma říjnového vydání Full Moonu #102 zasvěceno právě lokální mutaci tolik populárního stylu.

Říjnové aktuality databáze XPlaylist

redakce 11.10.2019

Co nového je v číslech a tématech největší tuzemské hudební databáze XPlaylist, která si pod logo píše „fanouškovská“?

Full Moon Fiesta je po prázdninách zpátky!

redakce 02.10.2019

Po letní pauze, kdy uhnula Full Moon Fiesta letním festivalům, se vrací v plné parádě, a tentokrát budou mít pré kytary. Nabroušené i akustické, zklidněné fousaté a špinavé.

Full Moon #101 na Spotify

redakce 26.09.2019

Beatnický podzim září v září, na obálce Jack Kerouac a v tradičním playlistu na Spotify Mike Patton, Iggy Pop nebo Jenny Hval.

Mooncloud #31: Sect

redakce 18.09.2019

Americký all star hardcore projekt Sect letos vydal novou desku a namíchal i jednatřicáté porkračování Mooncloudu.

Full Moon #101 – Hit the road, Jack!

redakce 16.09.2019

Spisovatel na titulní straně hudebního magazínu? Beatnici byli obecně velkými hudebními fanoušky, Téma s Jackem Kerouacem v hlavní roli zabírá více než čtvrtinu nového čísla.

Mooncloud #30: Muff

redakce 02.09.2019

O jubilejní třicátý příspěvek do naší mixtapeové série Mooncloud se postarali pražští jazzoví experimentátoři Muff.

Mooncloud #29: Illegal Illusion

redakce 25.08.2019

Illegal Illusion vydali svou letošní novinku Dried Blood Syndrome na vinylu a namíchali další díl mixtapeu Mooncloud.

Červencové novinky databáze XPlaylist

redakce 20.08.2019

Co nového je v číslech a tématech největší tuzemské hudební databáze XPlaylist, která si pod logo píše „fanouškovská“?

Mooncloud #28: Science Killer

redakce 13.08.2019

O osmadvacátý příspěvek do naší mixtapeové série Mooncloud se zasloužili brněnští Science Killer. Metal, rap i pop?