Zprávy / Úplňkové

Najděte tři rozdíly mezi country, metalem a klasikou: Moonshine na R1

Najděte tři rozdíly mezi country, metalem a klasikou: Moonshine na R1

redakce | Zprávy / Úplňkové | 18.06.2013

Moonshine může být pokojný a netečný svit luny, nebo taky pěkně ostrá, podomácku pálená kořalka. Moonshine - nový noční pořad na Radiu 1 - pokrývá všechno od tklivých klavírních sonát až po fáze měsíce poslední desky Converge. Moonshine - journey through a-symmetry, jednou za 14 dní v noci z úterý na středu s Ginger a Apačkou. Premiérové vysílání, tzn. „představovačka“, v noci z úterý 18. června na středu 19. června, šest hodin nonstop od půlnoci do šesté ranní, další díl výjimečně už za týden, 25. června.

Co jsou moderátoři zač? Jana Kačurová, civilním jménem Apačka, pořadá pod zkratkou k.y.e.o. koncerty a na plný úvazek vymýšlí a vydává hudební magazín Full Moon. V dalších úvazcích je low-cost travelerkou, hostující basačkou, supporterkou Arsenalu, resuscitovanou hráčkou her a potetovanou vegetariánskou hardcore kuchařkou. Živí se sluncem. Pokud ji zvete, pije sójový masala chai. Nebo Jamesona. Ginger je léty vyšisovaný zrzek, jehož texty podepsané jménem Lukáš Grygar je možno číst v časopise LEVEL, na webu Games.cz, v hudebním magu Full Moon a ve vlastní režii na stránce smashthestate! s vykřičníkem na konci. Když zrovna nevyje na úplněk plný lásky, zkouší výt do mikrofonu v sólo projektech i kapelách, které (zatím) neexistují. Pokud ho zvete, pije Maker’s Mark.

Rádius: alternativní/obskurnější 90s, old school americká country, alt. country, ruzné odnože denverské country, temnějsi/vážnější folk, freak folk, americana, bluegrass, blues, folk, dark folk, neofolk; nové indie, „objevy“, evropská scéna, odvázanější pop, když je z čeho vybírat; klasický jukebox; moderní jazz, darkjazz, moderní klasika, experimentální vážná hudba, elektronika vs. avantgarda, klasický jazz občas; tzv. moderní metal, doom/sludge/stoner, ambient, post-metal; okrajově dubstep, snesitelný noise, „písničky“, world-music, hiphop; koncertní a živáky, instrumentální a soundtracky. Aktuální. A všechno pěkné, co je mezi tím.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mooncloud #39: Guilty Echoes

redakce 20.01.2020

Devětatřicátý výběr do mixtapové série Mooncloud, tentokráte z Brna. Guilty Echoes vybírají elektro i hardcore.

Mooncloud #38: Ogrom Circus

redakce 17.01.2020

Osmatřicátý díl mixtapeové série Mooncloud poskládal německý kvintet Ogrom Circus. Co právě poslouchají na cestách?

Lednová bilance databáze XPlaylist

redakce 17.01.2020

Co nového je v číslech a tématech největší tuzemské hudební databáze XPlaylist, která si pod logo píše „fanouškovská“?

Full Moon #105 na Spotify

redakce 16.01.2020

Do novortočí zásadně v růžové! První obálce roku 2020 vévodí královna Rosalía, která startuje i tradiční playlist na Spotify.

Mooncloud #37: Beps'n'Johnnies

redakce 14.01.2020

O sedmatřicátý mixtape Mooncloud se postarali blanenští Beps’n’Johnnies, kteří již brzy pokřtí debutovou desku Bare Bones.

Full Moon #105 – Královna Rosalía

redakce 10.01.2020

Desky roku 2019, nekonečný půvab a jedinečný talent španělské zpěvačky Rosalíi a nové CD Beps’n’Johnnies - vše v lednovém Full Moonu.

Full Moon #104 na Spotify

redakce 22.12.2019

Světla svíček, jmelí a místo sněhu FKA twigs na obálce prosincového Full Moonu. Jako vánoční koledy nový playlist na Spotify!

Full Moon #104: Bezprecedentní upřímnost FKA twigs

redakce 12.12.2019

Na obálce prosincového vydání je komplexní britská umělkyně FKA twigs, uvnitř taneční a audiovizuální kreace a nové CD Guilty Echoes.

Magazín Full Moon oslaví desáté narozeniny!

redakce 09.12.2019

Velkolepá narozeninová oslava FULL MOON 10 proběhne v pražském divadle Archa za účasti tří kapel.

Full Moon #103 na Spotify

redakce 18.11.2019

Slasti (z) Manchesteru, živoucí nostalgie Joy Division a v tradičním playlistu na Spotify taky Nick Cave nebo Dokruhu.