Zprávy / Úplňkové

Najděte tři rozdíly mezi country, metalem a klasikou: Moonshine na R1

Najděte tři rozdíly mezi country, metalem a klasikou: Moonshine na R1

redakce | Zprávy / Úplňkové | 18.06.2013

Moonshine může být pokojný a netečný svit luny, nebo taky pěkně ostrá, podomácku pálená kořalka. Moonshine - nový noční pořad na Radiu 1 - pokrývá všechno od tklivých klavírních sonát až po fáze měsíce poslední desky Converge. Moonshine - journey through a-symmetry, jednou za 14 dní v noci z úterý na středu s Ginger a Apačkou. Premiérové vysílání, tzn. „představovačka“, v noci z úterý 18. června na středu 19. června, šest hodin nonstop od půlnoci do šesté ranní, další díl výjimečně už za týden, 25. června.

Co jsou moderátoři zač? Jana Kačurová, civilním jménem Apačka, pořadá pod zkratkou k.y.e.o. koncerty a na plný úvazek vymýšlí a vydává hudební magazín Full Moon. V dalších úvazcích je low-cost travelerkou, hostující basačkou, supporterkou Arsenalu, resuscitovanou hráčkou her a potetovanou vegetariánskou hardcore kuchařkou. Živí se sluncem. Pokud ji zvete, pije sójový masala chai. Nebo Jamesona. Ginger je léty vyšisovaný zrzek, jehož texty podepsané jménem Lukáš Grygar je možno číst v časopise LEVEL, na webu Games.cz, v hudebním magu Full Moon a ve vlastní režii na stránce smashthestate! s vykřičníkem na konci. Když zrovna nevyje na úplněk plný lásky, zkouší výt do mikrofonu v sólo projektech i kapelách, které (zatím) neexistují. Pokud ho zvete, pije Maker’s Mark.

Rádius: alternativní/obskurnější 90s, old school americká country, alt. country, ruzné odnože denverské country, temnějsi/vážnější folk, freak folk, americana, bluegrass, blues, folk, dark folk, neofolk; nové indie, „objevy“, evropská scéna, odvázanější pop, když je z čeho vybírat; klasický jukebox; moderní jazz, darkjazz, moderní klasika, experimentální vážná hudba, elektronika vs. avantgarda, klasický jazz občas; tzv. moderní metal, doom/sludge/stoner, ambient, post-metal; okrajově dubstep, snesitelný noise, „písničky“, world-music, hiphop; koncertní a živáky, instrumentální a soundtracky. Aktuální. A všechno pěkné, co je mezi tím.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mooncloud #28: Science Killer

redakce 13.08.2019

O osmadvacátý příspěvek do naší mixtapeové série Mooncloud se zasloužili brněnští Science Killer. Metal, rap i pop?

Full Moon Forum a Heartnoize uvádějí The Sweet Release of Death a Tús Nua

redakce 31.07.2019

Kytary, tajemno a hluk. The Sweet Release of Death i Tús Nua spojuje láska ke kytarám a indie rocku, přestože k němu každá z kapel přistupuje z jiného úhlu. Na…

Mooncloud #27: Beata Hlavenková

redakce 28.07.2019

O sedmadvacátý příspěvek do naší mixtapeové série Mooncloud se zasloužila zpívající pianistka a skladatelka Beata Hlavenková.

Full Moon #99-100 na Spotify

redakce 21.07.2019

Co víc říci, když máš stovku v líci? Dejte si pár minut s tradičním Playlistem na Spotify k jubilejnímu číslu.

Full Moon #99–100: (První) stovka na krku

redakce 16.07.2019

V úterý 16. července to bude přesně tři tisíce tři sta šedesát dva dní, co vyšlo první číslo Full Moonu, a právě v tento den se na stáncích objeví vydání…

Červnové statistiky databáze XPlaylist

redakce 13.07.2019

Co nového je v číslech a tématech největší tuzemské hudební databáze XPlaylist, která si pod logo píše „fanouškovská“?

Full Moon on Stage 2019: Posedmé a zase jinak

redakce 01.07.2019

Full Moon Stage se posedmé vrací na Colours of Ostrava, a tak jako každý rok dáváme i tentokrát k dobru kompilaci (téměř) všech vystupujících. Zdarma digiál a na festivalu kazeta.

Playlist festivalu Rudolstadt na Spotify

redakce 01.07.2019

První červencový víkend se do německého Rudolstadtu sjedou hudebníci ze všech koutů světa. Barka Fabiánová nabízí k poslechu playlist na Spotify.

Mooncloud #26: Space Love

redakce 24.06.2019

Mezigalaktická dvojice Space Love namíchala další pokračování mixtapeové série Mooncloud. Hodně mladého rapu i Verona.

Full Moon #98 – Ohni, se mnou pojď

redakce 17.06.2019

Fire is Coming, prohlásil v polovině dubna David Lynch ve stejnojmenné písni kalifornského producenta Flying Lotuse a bylo vymalováno. Červnové vydání Full Moonu je žhavé nejen díky titulnímu tématu.