Zprávy / Úplňkové

Náladová elektronika v Moorisově podcastu

Náladová elektronika v Moorisově podcastu

redakce | Zprávy / Úplňkové | 06.03.2017

Pravidelným posluchačům podcastů XPLAYMIX možná neušlo, že se poslední dobou snaží programově mapovat hudební dění mimo centrální osu Praha-Brno. S aktuálním dílem rozrůstající se série padla volba na DJe, který pochází z plodné severočeské líhně, kde patří též k aktivním promotérům. Seznamte se: Daniel Morávek alias Mooris.

K taneční elektronické hudbě přičichl nejprve jako pravidelný návštěvník klubových akcí, na které jezdil do Prahy z Hrádku nad Nisou. Na přelomu tisíciletí začal s organizováním parties v mnohem bližším Liberci - nejprve pod hlavičkou agentury Perplex, posléze už jako člen vlastní crew Dynamic Line. V té se sešla parta podobně smýšlejících lidí, se kterými to Mooris táhne dodnes a kteří stojí za mnoha zajímavými hudebními projekty. Ten největší svým významem zdaleka přesahuje hranice Severočeského kraje. Řeč je o festivalu Shotgun, který Morávek spolupořádá a který nabízí lákavý mix posluchačské vstřícnosti a hudební progrese. Spolu s lidmi, jako jsou Skaph, Ans nebo Daho & Ginger je Mooris často ke slyšení i v Praze, například v rámci večírků Severní vítr je krutý. Opačným směrem funguje import zajímavých djů pod hlavičkou sdružení Influence Collektiv a parties Influence.


Podnětem ke vzniku podcastu ale byla další Morávkova aktivita. Je totiž členem party kolem akcí konaných v hlavním městě pod názvem Volnej průběh. Ty představují něco mezi sérií parties a jakýmsi průběžným festivalem, kde - podobně jako na festivalu Shotgun - vystupují zajímavá jména z oblasti když ne rovnou experimentální, tak rozhodně leftfield elektroniky. Nejbližší díl Volného průběhu je naplánovaný na letošní 18. březen do pražského klubu Cross a hlavními hosty budou zástupci ruského labelu Mikrofunk. Neméně zajímavě vypadá dění na druhé stagei, kterou kurátoruje právě Morávek společně s Josefem Fialou (aka Disco Møreti). Tady se představí například rezident hamburského klubu Golden Pudel Phuon-Dan.

Morávkův mix, který vznikl jako předzvěst jeho vlastního vystoupení na desátém Volném průběhu, svého autora představuje coby DJe se širokým rozhledem, vytříbenou technikou a schopností dávat ve svých setech zaznít různým polohám taneční elektroniky. Náladový deep house se tu tak potkává s undergroundovějším technem, aniž by toto spojení působilo jako lámané přes koleno.

Info

XPLAYMIX: Mooris

www.xplaylist.cz/XPLAYMIX

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mooncloud #61: Rest in Haste

redakce 01.08.2021

O životě a díle jsme si povídali ve Vstupní prohlídce, je čas se podívat i na jejich hudební radosti.

Letní kolekce Full Moonu

redakce 22.07.2021

Doplňujeme měsíční nabídku. Sekta dokonalé hudby? Obviously we're not golfers!

Full Moon Coffee: Květinové tóny z Peru

redakce 15.07.2021

Káva Caturra z farmy Davida Garcii Diaze se vyznačuje krémovým tělem a intenzivní chutí s výraznými tóny kokosu, banánu a bílé čokolády.

Full Moon #123-124 na Spotify

redakce 05.07.2021

Jsou The Doors půl století po odchodu svého frontmana ještě relevantní? A na co dalšího se těšit v letním čísle?

Mooncloud #59: Aiko

redakce 28.06.2021

Co poslouchá Aiko? Klidné a soustředěné věci i hudbu k dobývání světa.

Hradby Samoty Moon 2021 na Spotify

Lucia Banáková 25.06.2021

Po vynútenej ročnej prestávke sa Hradby Samoty začiatkom júla vrátia do kaštieľa v Moravanoch nad Váhom a opäť ponúknu rozmanitý hudobný i sprievodný program.

Full Moon #123-124: Dveře dokořán

redakce 24.06.2021

Jsou The Doors půl století po odchodu svého frontmana ještě relevantní? Hledáme odpověď v letním dvojčísle.

Mooncloud #58: Siksa

redakce 19.06.2021

Polská Siksa vystoupí v létě na festivale Okolojeles. Jejich mix je eklektickou směsí, jejíž společným jmenovatelem je punk.

Full Moon #122 na Spotify

redakce 07.06.2021

Polská hvězda Brodka, brutalismus, angažované umělkyně a folklór i na Spotify.

Full Moon #122: Brodka - Hvězda, kterou potřebujeme

redakce 26.05.2021

Polská hvězda Brodka, brutalismus, angažované umělkyně a folklór v červnovém Full Moonu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace