Zprávy / Pozvánky

Námořník a hudebník Jeremy Loops v Praze

Námořník a hudebník Jeremy Loops v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 20.07.2016

Třicetiletý aktivista s námořnickými zkušenostmi Jeremy Loops vystoupí se svojí kytarou a loop stationem ve středu 17. srpna v pražské Stromovce. V kulturní prostoru Tiskárna na Vzduchu namíchá rodák z Kapského města moderní folk, hip hop, elektroniku i tradiční africkou hudbu. Jeho pražský koncert doplní objev letošní festivalové sezóny - kapela Megaphone.

Své první evropské turné odehrál Jeremy Loops před půl rokem, na africkém kontinentu patří ale k nejvyhledávanějším hudebníkům. Jeho debutové album Trading Change vyšlo v březnu 2014 v Jižní Africe a umístilo se na první příčce jihoafrických iTunes. "Vlastním jménem Jeremy Hewitt se narodil v Kapském městě, kde začal skládat první skladby svého moderního folku a zároveň byl enviromentálním aktivistou. Podle jeho jména je poznat, že loop pedal je základní součástí jeho živých vystoupení, ve kterých se dále mísí hip hop, elektronika a tradiční africká hudba," popisuje Loopsovu tvorbu Michael Tardík. Jeremy Loops vystoupí v rámci projektu New Wave Praha, který do Prahy vozí nová jména, která neotřele kombinují hudební žánry a jejich společným jmenovatelem je, že vystupují v Praze poprvé.


Jeremy Loop má za sebou mimořádně zajímavý příběh, jenž se odráží a promítá v jeho tvorbě. Jeho touha vyrazit na cesty vedla k přijetí práce na jachtě a právě v její kajutě začal s hraním na kytaru, které postupně obohatil o beaty, basové party i harmonické plochy a melodie. Po návratu z cest založil aktivistický projekt Greenpop, který si vzal na starost zasadit jeden tisíc stromů v okolí. Splnění této laťky chtěl třicetiletý aktivista oslavit, a tak uspořádal večírek v Assembly venue v Kapském městě. Jako pořadatel a spoluzakladatel projektu se rozhodl do programu zařadit sebem, a tak vlastně proběhl jeho první oficiální koncert.

V prostoru Tiskárna na Vzduchu vystoupí s objevem letošní festivalové sezóny Megaphone. "Je jich sedm a sedm je šťastné číslo, což vysvětluje, proč se jim všechno, čeho se, byť jen špičkou pomyslného prstu, dotknou, podaří," říká o kapele s úsměvem Michael Tardík. Jejich nezaměnitelný styl, známý v kuloárech jako pop funk, působí na posluchače jako droga, která vyvolává nekontrolovatelnou touhu tančit a smát se. "Do svého výkonu se pokládají zcela a bez kompromisů, jejich smysl pro hitovost je přímo úměrný dokonalosti jejich tanečních kreací a jejich humor je natolik sofistikovaný, že pointa vyplyne často až druhý či třetí den po koncertě," doplňuje manažer kapely Megaphone David Šrámek. Megaphone vystoupili letos mimo jiné i na Rock for People. Jejich koncert si nenechal ujít Petr Balada z Kultmix: "A jednoznačně největší objev pro mě Megaphone. Hele, fakt jsem skoro zůstal stát s otevřenou pusou. Vynikající zpěvák, sboristky, silnej repertoár. Funk, dub, reggae, rnb, rock, prostě fůze všeho. Dokonalá roztančená festivalová zábava."

Info

New Wave Praha
Jeremy Loops (za)
Support: Megaphone
17. 8. 2016 20:00
Tiskárna na Vzduchu, Praha
Vstupné: 320,-

www.facebook.com/events/1718819535040995
www.facebook.com/TiskarnaNaVzduchu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fource uvádí: Foil Arms and Hog i Elderbrook

redakce 27.01.2023

Všechny jeho pražské koncerty se vyprodaly, naposledy loni v MeetFactory. Teď se Elderbrook vrací.

Bring Me the Horizon in Sportovní hala

redakce 27.01.2023

Jejich hudební vývoj prošel deathcorem, metalcorem, ale kapele nejsou cizí ani chytlavé popové melodie či elektronika.

Na Štvanici se vrací královna screamo popu Lil Mariko

redakce 25.01.2023

Po české premiéře ve společnosti Dorian Electra se vrací s vlastní kapelou do Bike_Jesus.

L.S. Dunes v MeetFactory

redakce 25.01.2023

Circa Survive, Saosin? My Chemical Romance? Coheed and Cambria? Thursday? Co mají všechny tyhle kapely společného?

Hadone, Dax J & Øtta v Roxy

redakce 24.01.2023

Hadone vyznává špinavý a hutný rytmus, jeho udba je mixem zabijáckých 90s tracků a moderního techna.

Spokojenej David Pomahač

redakce 24.01.2023

Videoklip natočila Heike Mayhoferová na film Kodak Ektachrome Super 8mm, z čiré radosti, že Kodak začal tento film znovu vyrábět.

Kalle křtí v Kasárnách Karlín

redakce 23.01.2023

„There's a story written under my skin“, šeptá sametově ostrým hlasem na nové desce Veronika Zemanová.

Marta Del Grandi prvně v Praze

redakce 23.01.2023

Její debut Until We Fossilize, vydaný na britském labelu Fire Records, je rozplétáním času a vzdáleností; cestou z pevninské Evropy na Dálný východ a zase zpět.

Divnosti v Café V lese

redakce 22.01.2023

Divnosti letos chystají nejméně tři nové desky. Od Party vynikajících lidí, Wheel Cherry a něco něco.

CTM Moon 2023 na Spotify

redakce 21.01.2023

Festivalovým průvodcem vám bude nejen aktuální číslo Full Moonu, ale také náš playlist.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace