Zprávy / Festivalové

Nařčení ze satanismu. Unsound mění prostory.

Nařčení ze satanismu. Unsound mění prostory.

redakce | Zprávy / Festivalové | 14.10.2015

Dějí se u sousedů v Polsku prapodivné věci. Letošní vydání krakovského svátku elektronické hudby - Unsound, které odstartovalo 11. října a bude pokračovat až do 18. října, bylo nuceno změnit místa konání. Původně zamýšlenou alternativu v podobě kostela sv. Kateřiny a kostela sv. Petra a Pavla zmařilo udání, že organizátoři údajně podporují satanismus.

"Tato obvinění, zaslaná v dopise do kostela sv Kateřiny, jsou zcela nepodložená, nepřiměřená a pomlouvačná," nechávají se pořadatelé citovat. "Samozřejmě naprosto a kategoricky popíráme, že satanismus je nebo kdy vůbec byl součástí myšlenky našeho festivalu. Našim hlavním cílem byla vždy snaha sloučit umělce a publikum v podpoře umění a kultury."


Původcem všech vyřčených obvinění z propagace satanismu se zástupcům kostela sv. Kateřiny jeví okolnosti kolem vystoupení Current 93, které bylo plánováno na 17. října a ve svém prohlášení organizátoři festivalu uvedli: "Je nám to velmi líto, protože David Tibet, zakladatel a frontman Current 93, poslal prohlášení, ve kterém vysvětluje svou víru, jak už to mnohokrát udělal v rozhovorech. Tento dopis byl předán zástupcům kostela, ale bez účinku. David je naštvaný a my jsme nyní nuceni změnit dějiště koncertu."

Unsound festival rovněž oznámil, že tři další plánovaná překvapení na půdě kostela svatého Petra a Pavla byla také zrušena, kvůli stejným obviněním.

Info

Unsound 2015: Surprise
11. - 18. 10. 2015
Krakov, Polsko

www.facebook.com/events/765566816853702
www.facebook.com/unsoundfest
www.unsound.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Groove Brno přiveze evropské funky špičky

redakce 05.07.2020

Zahraniční funky kapely a tuzemské projekty, které v minulých letech vytvořily ve vlastní produkci festivalu a každoročně je po nich poptávka.

46. Letní filmová škola Uherské Hradiště odhaluje program

redakce 04.07.2020

Diváci Letní filmové školy se z Uherského Hradiště plynule dostanou přímo do historie i současnosti filmu.

Bratislavské intermezzo Hradeb Samoty

redakce 02.07.2020

Bude sa jednať o špeciálny event, či už z pohľadu jeho realizácie v kluboch a nie na pamiatke, ako aj dramaturgiou.

Shotgun Festival ohlašuje první jména

redakce 02.07.2020

Po několika měsících nejistoty se však blýsklo na lepší časy a pokud se situace nezmění, brány festivalu se na konci léta opět otevřou.

Pohoda in the Air

redakce 01.07.2020

Kronos Quartet, Marina Satti & Fonés, Donny Benét, Liraz, Shht, Bazzookas, Space Lady a další na Pohoda in the Air.

Lunchmeat festival ohlašuje Roberta Henkeho nebo Lyru Pramuk

redakce 28.06.2020

Epidemie Covid-19 přepisuje plány hudebních festivalů po celé Evropě, Lunchmeat je naštěstí jedním z těch šťastných, kterých se rušení netýká.

Filmové léto s Marienbad Film Festivalem zpestří kulturní život

redakce 27.06.2020

Každou druhou sobotu tak nabídne divákům dvojici filmů, které doplní debata s pozvaným hostem. Festival vyvrcholí na konci srpna tradiční přehlídkou experimentálních filmů.

Rock for People oznamuje datum i první dvacítku potvrzených umělců

redakce 26.06.2020

Vystoupí s netrpělivostí očekávaní headlineři Green Day, které doprovodí rockeři Fall Out Boy a Weezer, svou účast znovu potvrdili The 1975.

Zahraniční legendy na Blues Alive

redakce 26.06.2020

Na diváky v Domě kultury čekají zahraniční legendy jako například přední představitel chicagského blues, vynikající slidekytarista Lil' Ed Williams.

Tématem letošního Respect Festivalu je "Female Power"

redakce 25.06.2020

Základní ideou bylo představit silné ženské osobnosti, bohužel některé z nich se nepodařilo přesunout na náhradní termín.