Zprávy / Offtopic-Novinky

Natalie Portman jako Jackie Kennedy

Natalie Portman jako Jackie Kennedy

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 21.01.2017

Film mapující zlomový moment amerických dějin i osobního života legendární první dámy Jacqueline Kennedyové zavítá do českých kin 2. února. Od své premiéry na Benátském filmovém festivalu snímek posbíral řadu ocenění od kritiků i festivalových porot, včetně nominace na Zlatý glóbus nebo čerstvé nominace na cenu BAFTA pro představitelku titulní role Natalie Portman. Kromě neobyčejného hereckého výkonu Portmanové bývá film oceňován také za kostýmy a hudbu. Film vznikl v produkci Darrena Arronfského, režiséra filmů Černá labuť nebo Requiem za sen. Režie filmu se ujal Chilan Pablo Larraín a Jackie je jeho prvním anglicky mluveným snímkem.

"Film jako Jackie je distributorský sen. Jen málokterý film v sobě totiž propojuje tolik pozitiv. Známé a zajímavé téma ,prokleté‘ rodiny Kennedyů je v něm zpracováno netuctově, autenticky a s přesnou režisérskou vizí. Titulní roli navíc hraje fantastická Natalie Portman, která v podstatě nezmizí z plátna. Ne nadarmo se o Jackie v zahraničí mluví jako o filmové události a o Natalie Portman jako o favoritce na letošní Oscary," říká Radka Urbancová z distribuční společnosti Aerofilms.


Film se zcela soustředí na osobnost jedné z nejmladších prvních dam v historii USA, Jackie Kennedyové. Na pozadí událostí kolem atentátu na jejího muže a prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho a příprav na jeho velkolepý pohřeb poznáváme Jackie z mnoha různých stránek. Zatímco se vyrovnává s osobní ztrátou, jako matka a milovaná první dáma musí zůstat oporou dětem i celému národu. "Všichni známe příběh atentátu na Johna F. Kennedyho. Ale co když se zaměříme jen na ni? Jaké pro ni asi byly ty tři následující dny, když ji ochromil smutek, její děti byly otřesené a upíraly se na ni oči celého světa? Jackie byla nekorunovanou královnou, která přišla o trůn i o manžela. Stylová, atraktivní, sofistikovaná. Byla jednou z nejfotografovanějších a nejsledovanějších žen 20. století, a přesto o jejím osobním životě víme velmi málo. Přísně si střežila soukromí, byla tajemná. Je asi nejméně známou ženou moderní doby. Líbí se mi představa, že o ní některé věci nikdy nebudeme vědět s jistotou," říká o postavě první dámy režisér filmu Larraín.

Podle filmového magazínu Screen je postava Jacqueline Kennedyové "dosud nejnáročnější a nejpůsobivější rolí Natalie Portman" a slova herečky to potvrzují. "Když jsem se začínala připravovat, věděla jsem, že to nebude lehký úkol. Jackie byla ikona, lidé o ní z médií vědí hrozně moc, jak vystupovala, jak mluvila, jak vypadala..." říká Portman. Jednou z největších výzev byl pro herečku Jackiin akcent. Během příprav vycházela z obrovského množství záznamů, podle kterých se mohla velmi specifický projev Jackie naučit.

Info

Jackie
režie: Pablo Larraín

www.aerofilms.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychází Lymfom City – ponuře úsměvný černobílý sitkomiks

redakce 02.05.2021

Lucie Trávníčková ve své knize svérázně zaznamenává autobiografii své onkologické léčby. Podpořte na Hithitu!

Slovensko sa zapojilo do prípravy Nového európskeho Bauhausu

redakce 18.04.2021

Cieľom tejto medzinárodnej iniciatívy je spájať udržateľnosť, kultúru, rozvoj komunít a investície tak, aby pomohla naplniť zámery Európskej zelenej dohody.

Novinky v Nakladatelství AMU

redakce 16.11.2020

Vychází dílo Michela Chiona věnované analýze lidského hlasu ve filmu a monografie, zabývající se dílem Karla Teigeho a Vítězslava Nezvala.

Fortnite chystá další virtuální koncert

redakce 22.10.2020

Střílečka nabízí speciální halloweenský event reggaetonového prince J Balvina.

Vychází kniha srbského režiséra Gorana Markoviće Česká škola neexistuje

redakce 04.06.2020

Název knihy vychází z označení skupiny jugoslávských filmařů, která na přelomu šedesátých a sedmdesátých let 20. století vystudovala pražskou FAMU.

Pomozte postavit Novou Perlu

redakce 04.05.2020

Pomoct můžete dobrovolnickou prací, zakoupením knih z nakladatelství Divus, návštevou kavárny Perla i na webu darujme.cz.

Trystero vydává první díl nové trilogie Charlese Burnse: Bludiště

redakce 30.04.2020

Kniha má pozoruhodný osud. Poprvé vyšla loni na podzim ve francouzském překladu, aniž by se předtím objevila v anglickém originále.

Unikátní projekt hudebních promotérů propojuje hudební komunitu

redakce 27.04.2020

Díky zkušeným hudebním dramaturgům se rádio může chlubit různorodými (nejen) hudebními pořady.

Promotéři a producenti založili asociaci APPOK

redakce 20.04.2020

Spolek sdružuje všechny ty, které současná situace zasahuje a pracují na místech, kde se organizují koncerty nebo jiné kulturní akce.

Kino u vás doma: Aerovod

redakce 18.03.2020

Původní česká online videopůjčovna Aerovod nabízí kurátorovaný výběr více než 300 snímků, jejichž kvalitu prověřila plátna kin.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace