Zprávy

Naživo s VR/NOBODY a Mulholland Blue

Naživo s VR/NOBODY a Mulholland Blue

redakce | Zprávy | 12.11.2015

Hudba dvojice VR/NOBODY je hudbou temných uliček, nočních autobusů a klubů, ve kterých už se parket pomalu vylidňuje. Duo, které tvoří zpěvák Václav Rouček a producent Jakub Strach, si bere to nejlepší ze současných zahraničních trendů - kreativně kombinuje alternativní podoby R&B, melancholický zpěv balí do ozvuků aktuálních klubových beatů a nechává posluchače propadnout se do vlastního nitra. Debutové album Yet, které vyšlo letos, doprovodili vítězové letošního Czechingu o sérii klipů a vizuálů, které čerpají z atmosféry Berlína. I tenhle krok naznačuje, že mají VR/NOBODY vysoké ambice a mají zřetelně vykročeno za hranice české scény.


Pražská kapela Mulholland Blue svým názvem odkazuje na jeden ze snímků Davida Lynche a pomocí své hudby se snaží vytvořit podobně mysteriozní atmosféru, jako zmíněný kultovní režisér. Skupině v čele se zpěvačkou Barborou Novotnou se to nepochybně daří - důkazem toho je i rostoucí fanouškovská základna, která kapele pomohla vyhrát talentovou soutěž Radia Wave Startér. Mulholland Blue okouzlili posluchače především niterným a velmi procítěným zpěvem, který v kombinaci s akustickými nástroji tvoří velmi emocionální hudbu na pomezí mezi folkem a indie popem.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jednota Polom představí producentku Zíur i umělce spjaté s kolektivem Nyege Nyege

redakce 14.06.2021

Rok po magickém jednodenním festivalu na kalvárii Ostré, který byl oceněn nominací na Vinylu v kategorii Počin roku, se volný promotérský kolektiv Jednota vydává na další sakrální místo.

Big Thief i Poets of the Fall přijedou příší rok

redakce 14.06.2021

Na své české fanoušky Big Thief nezapomněli a v rámci svého prvního evropského turné zahrají v klubu MeetFactory. V Roxy vystoupí finští Poets of the Fall.

Stone Smoker opět povstává z popela a kouře

redakce 14.06.2021

Mezinárodní undergroundový festival se uskuteční ve Skalákově Mlýně v Meziříčku.

Nové LP Rest in Haste

redakce 14.06.2021

Novou desku Rest in Haste nahráli v užší čtyřčlenné sestavě. V jasnějších aranžmá tak vyniknou řezavé kytarové vyhrávky, hutná basa a rafinované rytmy.

Oslava narozenin vydavatelství Polí5

redakce 13.06.2021

Velký večer alternativní hudby po covidovém půstu. Načeva, Hm... a další zahrají svá „nová“ alba z labelu Polí5.

Punkový Barrák music hrad

redakce 13.06.2021

Novinkou druhého ročníku Barrák music hrad je celodenní festival punkových kapel za účasti českých i zahraničních interpretů.

Srbský Exit zveřejnil kompletní program

redakce 13.06.2021

EXIT Festival zveřejnil kompletní program hlavních pódií. Proč navštívit největší festival na Balkáně?

Colours The Killers, Martina Garrixe nebo LP

redakce 12.06.2021

Vedle zahraničních i domácích kapel nabídne tradičně na mnoha pódiích bohatý doprovodný program - mezinárodní fórum Meltingpot, divadla, workshopy, filmy či výtvarné instalace.

Kreativní Evropa představila rozpočet. Získá podporu zrovna váš projekt?

redakce 12.06.2021

Sháníte finance na kulturní projekt? Pomoci by vám mohl program Kreativní Evropa. Ten má čerstvě schválený rozpočet až do roku 2027. A vyhlašuje nové výzvy.

Metalová veselice Czech Death Fest láká na legendy i objevy

Jiří Kubalík 11.06.2021

Metalový Open Air proběhne 17. - 19. června se (skoro výhradně) českým lineupem. Jedno podium, tři dny a 35 kapel.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace