Zprávy / Pozvánky

Negative Scanner v Ballroomu

Negative Scanner v Ballroomu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.11.2016

Na obalu poslední desky Negative Scanner je zachycena kytaristka Rebecca Valeriano-Flores s čerstvě vypadlým zubem, který jí kvůli vrozené vadě prasknul a později vypadnul. Její zdivočelý, z části nepřítomný výraz v kombinaci s černou dírou po chybějícím tesáku instinktivně navozuje náladu jejich poslední bezejmenné desky. Upachtěná negativita v kombinaci s pumpující a energickou rytmikou a dominantním ženským zpěvem jsou hlavními rysy čtyřčlenné kapely, která tenhle pátek 18. 11. prvně zavítá do Prahy.

Chicagská čtveřice vyznává klasickou rockovou sestavu, basa, bicí, zpěv, dvě kytary samozřejmě. Z hardcopunkových počátků, které se datují do roku 2012 se vyhráli až do současného post punkové zvuku, který upomene na kapely jako Wipers, Dead Moon nebo Middle Class. Jejich poslední deska vyšla letos na labelu Trouble in Mind, který na svém rostru schraňuje to nejlepší ze současné punk / psych / fuzz / garáž kytarovky a mimo Negatvie Scanner tam najdete desky od Night Birds, JC Satan nebo Jacco Gardnera.


V rámci jejich prvního evropského turné je v Praze doplní kapela Stárneš, ve které se sešla budějovická rocková smetánka, která nám naživo ukáže to, co mohli zažít jen máničky z Ann Arbor na prvních koncertech The Stooges. Začátek večera si vezme na starosti Raw Deal, free improv / kraut rock trio v čele s dobře známým kroutičem čudlíků Mollym.

Vstup na páteční koncert je 100 Kč do 20:30 a 150 Kč pro opozdilce. Undergods' Ballroom and Bar je nově vznikající klub v útrobách sklepení na smíchovské ulici Nádražní 3.

Info

Negative Scanner (us)
Support: Stárneš + Raw Deal
18. 11. 2016 20:00
Underdogs' Ballroom & Bar, Praha

www.facebook.com/events/1158688134224020
www.facebook.com/UnderdogsPRG

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Denzel Curry přijede do Prahy s novým albem

redakce 28.01.2022

O tom, že se Curry nebojí experimentovat, svědčí i jeho i spolupráci s indie jazzovou formací BadBadNotGood.

Beata Hlavenková pokřtí šestou sólovku

redakce 28.01.2022

Hlavenková během křtu představí repertoár nového alba Žijutě, zazní i písně z předešlé nahrávky Sně i kus z hudebního doprovodu Zátopka.

Groove Brno pokračuje jarní edicí

redakce 23.01.2022

V Metru vystoupí světové hvězdy Dean Brown, Victor Wooten, Dennis Chambers a Eric Marienthal.

Animal Collective v Praze

redakce 21.01.2022

Dlouhých jedenáct let. Tak dlouho trval návrat Animal Collective do MeetFactory.

Aries přijede poprvé do Prahy, Low Roar představí své křehké světy

redakce 20.01.2022

Do pražského Rock Café se vrací Low Roar s novou tajuplnou nahrávkou Maybe Tomorrow… A Aries pojede turné k druhé desce.

Proběhne klubová noc Prahy 6

redakce 19.01.2022

Během jednoho večera se promění sály jednotlivých klubů na různé žánrově rozdílné scény podle toho, co jim je dramaturgicky nejbližší.

Hackedepicciotto vystoupí v Kaštanu

redakce 17.01.2022

Jen pár dní dělí od přesně dvouleté pauzy, po které se do Prahy vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto.

Do kin vstupuje film Hranice odvahy

redakce 16.01.2022

Děti se vydávají hlubokými lesy za švédskou hranici, na neutrální území, kde budou všichni v bezpečí.

Goethe-Institut ukazuje sociálně kritické snímky z NDR

redakce 15.01.2022

Jedná se o legendární, s ohledem na dobu a režim progresivní a sociálně kritické snímky.

Stone Smoker letos poprvé i v zimě

redakce 14.01.2022

V Crossu vystoupí například Acid Row, Blue Chesterfield, Fialový Samet nebo Koonda Holaa Baro Chandel, kteří se po letech sejdou exkluzivně pouze pro tuto akci.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace