Zprávy / Pozvánky

Nejhorší člověk na světě vstupuje do kin

Nejhorší člověk na světě vstupuje do kin

redakce | Zprávy / Pozvánky | 20.03.2022

Tento týden doběhne do kin norská romantická komedie Joachima Triera Nejhorší člověk na světě. Vypráví příběh sympatické Julie, která na prahu třicítky hledá lásku a životní naplnění. Film na pomezí dramatu a komedie umě zachycuje život v době, kdy můžeme mít téměř nekonečné možnosti, a přesto se cítit ztracení nebo, jak říká norské rčení, jako nejhorší člověk na světě. Film vstoupil do kin 17. března pod hlavičkou Aerofilms.

Joachim Trier se ve svém nejnovějším filmu snažil zachytit otázky, které řeší nejen mladé ženy na prahu třicítky. „Některé z těch otázek se týkají úplně každého. Tento film se zabývá tím, jak vztahy odrážejí naše očekávání od života. V naší kultuře jsme vychováváni tak, že očekáváme, že dojdeme naplnění v lásce, a totéž platí o kariéře,“ říká o filmu režisér Joachim Trier.

Od svého uvedení na filmovém festivalu v Cannes si snímek získal řadu fanoušků nejen mezi diváky, ale také mezi filmovými kritiky i profesionály. Nejhorší člověk na světě je jedním z adeptů na Oscara v kategoriích Nejlepší zahraniční film a Nejlepší původní scénář. Renate Reinsve, která ztvárnila hlavní roli Julie, získala za svůj přirozený herecký výkon cenu pro nejlepší herečku na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes a nominaci na cenu BAFTA.

Info

Nejhorší člověk na světě
režie: Joachim Trier, 2021
web filmu

foto © se svolením Aerofilms

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Konektiv se blíží

redakce 04.12.2022

Tři nová hudební vystoupení, ve kterých se setkávají čeští hudebníci s hudebníky z řad přistěhovalců a národnostních menšin.

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

Explicit zakončí sezónu zahraničním hostem

redakce 01.12.2022

Explicit : Connection To Collectivity bude poslední rave v září televizních obrazovek.

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Zeal & Ardor přivezou gospel-metal

redakce 27.11.2022

Avantgardní uskupení nabízí hudební a vizuální zážitek, který hraničí s uvedením do transu.

Madhouse Express lákají klipem na koncert v Planetáriu

redakce 26.11.2022

Naživo skvěle fungující kooperace psychedelické tvorby Madhouse Express s 8K projekcemi převážně vesmírných motivů.

Závěr roku s Jednotou

redakce 24.11.2022

Netradiční přístupy k loutně, příčné flétně nebo bicím doplní třeba dekoloniální drone metal nebo surový death industrial.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace