Zprávy / Pozvánky

Nejočekávanější letošní Free Mondays s Arcane Roots

Nejočekávanější letošní Free Mondays s Arcane Roots

redakce | Zprávy / Pozvánky | 31.05.2015

Prvního června zakončí v Roxy zatím nejúspěšnější sezónu zrestaurovaných Free Mondays. Velkolepou rozlučku zajistí ostré kytary britského objevu Arcane Roots, kteří potěší hlavně fanoušky Biffy Clyro. Je to zadarmo a pořadatelé garantují, že po skončení ještě budete chtít zaplatit.

Arcane Roots přijíždí z Jihu Anglie a zasluhují si vaši maximální pozornost. Zasáhne vás smršť šrapnelů namíchaná ze zvuků post-hardcoru, popově laděného alternativního rocku a nakažlivě melodického hard rocku. Ideální pokud nesnášíte jednoznačné hudební škatulkování. Když na chvíli upustíte od škatulek, tak se bavíme o skvělém zpěvákovi Andrew Grovesovi, ostrých kytarách a skvělých bicích. Arcane Roots jsou známí pro své energické live shows a hlavně propojování progresivní hudby, math rocku a indie s formátem chytlavých melodií.


V roce 2011 vydali debutové album Left Fire, které se dočkalo velmi pozitivní kritiky (Sputnikmusic ho označil za nejlepší album roku 2011). Ve stejném roce také odjeli jejich první turné ve Velké Británii, které zakončili vystoupením na festivalech Sonisphere a Heavy Festival. První full lenght album Blood & Chemistry vydali v květnu roku 2013. Za poslední dva roky si stihli zahrát po boku jmen jako Twin Atlantic, Coheed and Cambria, Bad Religion, Dry The River a The Used. A pokud vám to ještě pořád nestačí tak zkoukněte jména kapel, se kterými odjeli Arcane Roots turné: AWOL Nation, Muse, Biffy Clyro a Enter Shikari.

Všechny tyhle hudební špičky by vám určitě doporučili, ať si jejich červnové vystoupení nenecháte ujít. Jako support se představí tuzemští Donnie Darko.

Info

Free Mondays:
Arcane Roots (uk)
Support: Donnie Darko
1. 6. 2015 20:00
Roxy, Praha
Vstupné: zdarma

www.facebook.com/events/761422923913369
www.facebook.com/ArcaneRoots
www.facebook.com/freemondaysatroxy
www.facebook.com/ClubRoxyPrague

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

NSHT s živou elektronikou online

redakce 27.10.2020

Event, který má za sebou už čtyřletou jízdu po klubech v Olomouci, Brně a Praze, se tentokrát podívá k nám všem do obýváků, pokojíčků a dalších špeluněk.

Yungblud se vrátí do Prahy

redakce 26.10.2020

Yungblud je známý tím, že ve svých textech vyjadřuje hlavní obavy své generace a zároveň ji pomocí své hudby sjednocuje a posiluje.

Ester & Josefina uvedou přednášku Terapie sdílením živě

redakce 26.10.2020

Herečka a umělkyně Ester Geislerová, módní návrhářka Josefina Bakošová a párový terapeut Honza Vojtko se podívají na vztahy od jejich počátků až do rozchodového konce.

Nový termín pražského koncertu Limp Bizkit

redakce 25.10.2020

V rámci pražského koncertu by tak vedle osvědčených hitovek mohl zaznít i nový repertoár, po kterém fanoušci dlouho pokukují.

Vyhnout se temným místům? Tom Grennan v Praze

redakce 10.10.2020

Magazín NME albu udělil čtyři z pěti hvězd a napsal, že je plné procítěných stylových kytarových bangerů.

Mixcloud chystá streamované koncerty v čele s Flying Lotusem a Róisín Murphy

redakce 08.10.2020

Mixcloud představuje nový způsob vydělávání peněz pro hudebníky díky streamovaným koncertům.

Le Guess Who? chystá hybridní event ON/OFF

redakce 07.10.2020

Organizátoři jako náhradu za přesunutý festival nabízí hybridní event v Utrechtu i na webu!

Nová venkovní expozice Památníku ticha na perónu Nádraží Bubny

redakce 07.10.2020

Jakkoliv se symbolem podzimního programu Památníku ticha stal pojem pomíjivost, organizátoři věří, že veřejná komunikace bude pokračovat navzdory všem epidemiím naší doby.

Koncert Anny Marii Jopek je přesunut

redakce 06.10.2020

Zpěvačka Anna Maria Jopek se zařadila k umělcům, kteří dělají z Polska jazzovou velmoc.

Nový singl a klip Tata Bojs

redakce 05.10.2020

Veselou skladbu doprovází vtipný videoklip, který je stejně jako samotný singl poctou dvěma odvěkým láskám Milana a Mardoši.