Zprávy / Offtopic-Novinky

Nejprodávanější komiks pro děti je i o smrti (Duchové)

Nejprodávanější komiks pro děti je i o smrti (Duchové)

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 11.01.2018

Čtyři z pěti nejprodávanější komiksů roku 2016 ve Spojených státech stvořila Raina Telgemeierová. Žebříček ovládla novinka Duchové, i když vyšla až v půlce září. Údaje přinesla analýza BookScan Nielsen. Titul Duchové, který získal prestižní Cenu Willa Eisnera pro nejlepší dětský komiks roku, nyní vychází u Nakladatelství Paseka v překladu Michaly Markové.


Světový komiks se v posledních letech výrazně proměnil, klade čím dál větší důraz na dětské čtenáře, ženy a dívky. Ztělesněním této změny se stala Američanka Raina Telgemeierová (1977), která v roce 2010 vyvolala senzaci autobiografickým komiksem Úsměv (Paseka, 2015) o zapeklitém úrazu zubů a dospívání s rovnátky i zubními protézami. V současnosti Telgemeierová tvoří pět procent amerického trhu s komiksy – za rok 2016 dosáhly prodeje všech jejích komiksů celkové částky 14,4 milionu dolarů, v přepočtu přibližně 316 milionů korun, jak uvádí agentura Nielsen. Novinka Duchové se nevyhýbá tématu, které je v tvorbě pro děti stále málo vídané - smrti. Jednou z hlavních hrdinek je Maya, dívka trpící cystickou fibrózou. Její sestra Catrina se musí vyrovnat s vědomím smrtelnosti a zároveň stěhováním do nového města, jehož obyvatelé udržují přátelské vztahy s duchy svých blízkých. Zatímco Maya se nemůže dočkat, až nějakého ducha potká, Catrina s nimi nechce mít nic společného. Mezi nejlepší komiksy roku jej zařadila média jako New York Time, Publishers Weekly, Paste Magazine, Washington Post nebo Guardian.

Info

Raina Telgemeierová – Duchové (Nakladatelství Paseka, 2017)
www.paseka.cz/telgemeierova-raina-duchove/produkt-4619

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychází kniha srbského režiséra Gorana Markoviće Česká škola neexistuje

redakce 04.06.2020

Název knihy vychází z označení skupiny jugoslávských filmařů, která na přelomu šedesátých a sedmdesátých let 20. století vystudovala pražskou FAMU.

Pomozte postavit Novou Perlu

redakce 04.05.2020

Pomoct můžete dobrovolnickou prací, zakoupením knih z nakladatelství Divus, návštevou kavárny Perla i na webu darujme.cz.

Trystero vydává první díl nové trilogie Charlese Burnse: Bludiště

redakce 30.04.2020

Kniha má pozoruhodný osud. Poprvé vyšla loni na podzim ve francouzském překladu, aniž by se předtím objevila v anglickém originále.

Unikátní projekt hudebních promotérů propojuje hudební komunitu

redakce 27.04.2020

Díky zkušeným hudebním dramaturgům se rádio může chlubit různorodými (nejen) hudebními pořady.

Promotéři a producenti založili asociaci APPOK

redakce 20.04.2020

Spolek sdružuje všechny ty, které současná situace zasahuje a pracují na místech, kde se organizují koncerty nebo jiné kulturní akce.

Kino u vás doma: Aerovod

redakce 18.03.2020

Původní česká online videopůjčovna Aerovod nabízí kurátorovaný výběr více než 300 snímků, jejichž kvalitu prověřila plátna kin.

Web pro koordinaci dobrovolníků SousedskaPomoc.cz

redakce 17.03.2020

Zapojit se můžete podle času, který na to máte, a v libovolném městě. Zaregistrujte se a pomozme si mezi sebou.

Giudi vydává singl

redakce 26.02.2020

Jako každý z nás, i Sleeping Boy má své stinné kapitoly a hledá svobodu. Kdo je Sleeping Boy, který stojí za hudební stránkou?

Milý Laco aneb historky ze života

redakce 15.01.2020

Devatenáctidílné vyprávění divokých historek ze života před i za železnou oponou od trumpetisty a jazzmana Laca Decziho.

Čtvrté vydání zinu ZAK o japonské kultuře je za rohem

redakce 01.01.2020

Svým obsahem může občas provokovat, ne však toho, kdo Japonsko navštívil. Pro ty, kteří zatím neměli to štěstí, je připraveno 52 stran Japonska, jak ho neznají.