Zprávy / Offtopic-Novinky

Nejprodávanější komiks pro děti je i o smrti (Duchové)

Nejprodávanější komiks pro děti je i o smrti (Duchové)

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 11.01.2018

Čtyři z pěti nejprodávanější komiksů roku 2016 ve Spojených státech stvořila Raina Telgemeierová. Žebříček ovládla novinka Duchové, i když vyšla až v půlce září. Údaje přinesla analýza BookScan Nielsen. Titul Duchové, který získal prestižní Cenu Willa Eisnera pro nejlepší dětský komiks roku, nyní vychází u Nakladatelství Paseka v překladu Michaly Markové.


Světový komiks se v posledních letech výrazně proměnil, klade čím dál větší důraz na dětské čtenáře, ženy a dívky. Ztělesněním této změny se stala Američanka Raina Telgemeierová (1977), která v roce 2010 vyvolala senzaci autobiografickým komiksem Úsměv (Paseka, 2015) o zapeklitém úrazu zubů a dospívání s rovnátky i zubními protézami. V současnosti Telgemeierová tvoří pět procent amerického trhu s komiksy – za rok 2016 dosáhly prodeje všech jejích komiksů celkové částky 14,4 milionu dolarů, v přepočtu přibližně 316 milionů korun, jak uvádí agentura Nielsen. Novinka Duchové se nevyhýbá tématu, které je v tvorbě pro děti stále málo vídané - smrti. Jednou z hlavních hrdinek je Maya, dívka trpící cystickou fibrózou. Její sestra Catrina se musí vyrovnat s vědomím smrtelnosti a zároveň stěhováním do nového města, jehož obyvatelé udržují přátelské vztahy s duchy svých blízkých. Zatímco Maya se nemůže dočkat, až nějakého ducha potká, Catrina s nimi nechce mít nic společného. Mezi nejlepší komiksy roku jej zařadila média jako New York Time, Publishers Weekly, Paste Magazine, Washington Post nebo Guardian.

Info

Raina Telgemeierová – Duchové (Nakladatelství Paseka, 2017)
www.paseka.cz/telgemeierova-raina-duchove/produkt-4619

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

První kniha o českém rapu

redakce 25.09.2022

V knize českej rap se ponoříte do světa českého rapu od jeho začátků přes první boomy až po mainstreamovou současnost.

Vychází Lymfom City – ponuře úsměvný černobílý sitkomiks

redakce 02.05.2021

Lucie Trávníčková ve své knize svérázně zaznamenává autobiografii své onkologické léčby. Podpořte na Hithitu!

Slovensko sa zapojilo do prípravy Nového európskeho Bauhausu

redakce 18.04.2021

Cieľom tejto medzinárodnej iniciatívy je spájať udržateľnosť, kultúru, rozvoj komunít a investície tak, aby pomohla naplniť zámery Európskej zelenej dohody.

Novinky v Nakladatelství AMU

redakce 16.11.2020

Vychází dílo Michela Chiona věnované analýze lidského hlasu ve filmu a monografie, zabývající se dílem Karla Teigeho a Vítězslava Nezvala.

Fortnite chystá další virtuální koncert

redakce 22.10.2020

Střílečka nabízí speciální halloweenský event reggaetonového prince J Balvina.

Vychází kniha srbského režiséra Gorana Markoviće Česká škola neexistuje

redakce 04.06.2020

Název knihy vychází z označení skupiny jugoslávských filmařů, která na přelomu šedesátých a sedmdesátých let 20. století vystudovala pražskou FAMU.

Pomozte postavit Novou Perlu

redakce 04.05.2020

Pomoct můžete dobrovolnickou prací, zakoupením knih z nakladatelství Divus, návštevou kavárny Perla i na webu darujme.cz.

Trystero vydává první díl nové trilogie Charlese Burnse: Bludiště

redakce 30.04.2020

Kniha má pozoruhodný osud. Poprvé vyšla loni na podzim ve francouzském překladu, aniž by se předtím objevila v anglickém originále.

Unikátní projekt hudebních promotérů propojuje hudební komunitu

redakce 27.04.2020

Díky zkušeným hudebním dramaturgům se rádio může chlubit různorodými (nejen) hudebními pořady.

Promotéři a producenti založili asociaci APPOK

redakce 20.04.2020

Spolek sdružuje všechny ty, které současná situace zasahuje a pracují na místech, kde se organizují koncerty nebo jiné kulturní akce.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace