Zprávy / Offtopic-Novinky

Nejprodávanější komiks pro děti je i o smrti (Duchové)

Nejprodávanější komiks pro děti je i o smrti (Duchové)

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 11.01.2018

Čtyři z pěti nejprodávanější komiksů roku 2016 ve Spojených státech stvořila Raina Telgemeierová. Žebříček ovládla novinka Duchové, i když vyšla až v půlce září. Údaje přinesla analýza BookScan Nielsen. Titul Duchové, který získal prestižní Cenu Willa Eisnera pro nejlepší dětský komiks roku, nyní vychází u Nakladatelství Paseka v překladu Michaly Markové.


Světový komiks se v posledních letech výrazně proměnil, klade čím dál větší důraz na dětské čtenáře, ženy a dívky. Ztělesněním této změny se stala Američanka Raina Telgemeierová (1977), která v roce 2010 vyvolala senzaci autobiografickým komiksem Úsměv (Paseka, 2015) o zapeklitém úrazu zubů a dospívání s rovnátky i zubními protézami. V současnosti Telgemeierová tvoří pět procent amerického trhu s komiksy – za rok 2016 dosáhly prodeje všech jejích komiksů celkové částky 14,4 milionu dolarů, v přepočtu přibližně 316 milionů korun, jak uvádí agentura Nielsen. Novinka Duchové se nevyhýbá tématu, které je v tvorbě pro děti stále málo vídané - smrti. Jednou z hlavních hrdinek je Maya, dívka trpící cystickou fibrózou. Její sestra Catrina se musí vyrovnat s vědomím smrtelnosti a zároveň stěhováním do nového města, jehož obyvatelé udržují přátelské vztahy s duchy svých blízkých. Zatímco Maya se nemůže dočkat, až nějakého ducha potká, Catrina s nimi nechce mít nic společného. Mezi nejlepší komiksy roku jej zařadila média jako New York Time, Publishers Weekly, Paste Magazine, Washington Post nebo Guardian.

Info

Raina Telgemeierová – Duchové (Nakladatelství Paseka, 2017)
www.paseka.cz/telgemeierova-raina-duchove/produkt-4619

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Milý Laco aneb historky ze života

redakce 15.01.2020

Devatenáctidílné vyprávění divokých historek ze života před i za železnou oponou od trumpetisty a jazzmana Laca Decziho.

Čtvrté vydání zinu ZAK o japonské kultuře je za rohem

redakce 01.01.2020

Svým obsahem může občas provokovat, ne však toho, kdo Japonsko navštívil. Pro ty, kteří zatím neměli to štěstí, je připraveno 52 stran Japonska, jak ho neznají.

Je tu december a s ním nový klip Noisecut

redakce 23.12.2019

Singel obnovenej kapely je zachytením súčasného zvuku kapely, kde sú v rovnováhe akustické nástroje a elektronické zvuky.

Pozdní skladby Mortona Feldmana v knize

redakce 25.09.2019

V Nakladatelství AMU právě vychází monografie věnovaná pozdní tvorbě vlivného hudebního skladatele Mortona Feldmana.

Podpořte kampaň na podporu vydání souborného díla Mariána Vargy

redakce 14.06.2019

Už přes rok na tomto projektu pracuje skupina nadšenců. Hudební veřejnost získá silný artefakt jak obsahem, tak i formou.

Kniha o lidech, kteří dělají něco sexy

redakce 08.06.2019

Ve dvaceti kapitolách se čtenář seznámí s velmi osobními příběhy lidí, kteří se při své zájmové nebo profesní činnosti dotýkají i oblasti erotiky.

Zaplňte společně Prostor39

redakce 26.02.2019

Před rokem se pustili do oživování prázdného domu v samém srdci Žižkova a teď potřebují pomoc zaplnit ho potřebným vybavením.

Olga Sommerová točí o Jiřím Suchém

redakce 21.02.2019

Nyní své portfolium rozšíří také o životní cestu skvělého muže talentovaného v mnoha profesích, jímž je legendární Jiří Suchý.

Velké ženy z malé země na Hithitu

redakce 14.02.2019

První kniha o slavných Češkách představující příběhy žen, které svým průkopnictvím a odvahou vybočily z davu i zvyklostí...

Do kin míří thriller Všichni to vědí

redakce 03.02.2019

Penélope Cruz a Javier Bardem jako milenci, mezi kterými to nepřestalo jiskřit. Thriller Všichni to vědí vstupuje do kin.