Zprávy

Některých kapel se nevyptává proč: Why? za měsíc v MeetFactory

Některých kapel se nevyptává proč: Why? za měsíc v MeetFactory

redakce | Zprávy | 05.10.2012

Americká indierocková parta kolem zpěváka a skladatele Yoniho Wolfa se po dvou a půl letech vrací do MeetFactory. A jaká je to náhoda, že přijíždějí na půdu, která je rozoraná, vždyť naše luhy a háje právě brázdí Cars And Trains a Big Spider´s Back, dva amerikánští bukanýři, kteří nemají ke stylovém směřování kapely Why? tak daleko. Je to indie rock a není to indie rock, je to hip-hop, ale kdo už konečně ví, co čekat pod označením „alternativní hip-hop“? Why? nepatří ke kolektivu Fake Four rec., ale k široké rodině uznávaného Anticonu. Nicméně aktuální album Mumps, etc. vyjde na berlínském labelu City Slang, který je domovinou takových jmen jako Calexico, Caribou nebo Sebadoh. Deska bude venku za nějakých deset dní a na některých místech intersvěta už vyšla. Why? se na ní mají vrátit ke zvuku alba Alopecia, se kterým prorazili, pročež na ně nebude nikdo uražený. Koncert je nastavený na 9. listopadu a vstupenky se dají pořídit za 290 Kč + poplatky v sítích Ticketportal, Ticketpro a Ticketstream.

Více info:
http://whywithaquestionmark.com
http://www.meetfactory.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Finka v Roxy doplní Sophie Hunger

redakce 21.04.2019

Britský hudebník Fin Greenall alias Fink, spjatý s kultovním elektronickým labelem Ninja Tune, se na podzim vrátí do Prahy.

Folkové prázdniny a harfy nad Oslavou

redakce 21.04.2019

Když o strunách, proč ne o harfách, ke všemu ze tří světadílů. Na Folkové prázdniny míří Catrin Finch i Seckou Keita.

Prague Microfestival představí autorská čtení

redakce 21.04.2019

Prague Microfestival je festival umělecké tvorby spojující současnou experimentální literární produkci s výtvarným uměním, filmem a živým vystoupením.

MFF Karlovy Vary chystá 54. ročník

redakce 20.04.2019

Cenu prezidenta festivalu, jíž oceňuje významné osobnosti českého filmu, získá na MFF Karlovy Vary kameraman Vladimír Smutný.

Genot Centre chystá další Silent Night

redakce 19.04.2019

Nejen o chystané 18. edici celonočních koncertů Silent Night, ale taky o doprovodném večeru AFO v Olomouci a nové desce.

Vitalic přiveze nový projekt Kompromat

redakce 19.04.2019

Výsledné strojovosti tanečních tracků stavěných na analogových syntezátorech přispívají i chladné německo-francouzské texty Rebeky Warrior.

Full Moon #96 – Invaze z (nové divné) Británie

redakce 18.04.2019

Dubnový Full Moon nahlíží hluboko do excentrické stoky, mapuje historii divnosti v britském popu a odkrývá zdánlivě nehybné kameny, pod nimiž se toho děje zatraceně hodně. Téma New Weird Britain…

Mooncloud #21: Rány těla

redakce 18.04.2019

Kultovní postpunková kapela Rány těla se loni vrátila s novou deskou a nyní přispěla svým dílem i do naší série Mooncloud.

Země beze mě, ale s Heiden

redakce 18.04.2019

Po takřka třech letech od minulého vinylu přilétají Heiden s absolutní novinkou vypálenou jak blesk z čistého nebe.

52 Hertz Whale míří do Kasáren

redakce 18.04.2019

52 Hertz Whale míří do karlínských kasáren společně s vídeňským postpunkem Red Gaze a ostravskými München Konflikt.