Zprávy / Nové desky

Neofolkový projekt Ďyvina má Duši

Neofolkový projekt Ďyvina má Duši

redakce | Zprávy / Nové desky | 07.09.2023

Ďyvina - písně pro všechny toulavé duše. Neofolkový projekt ze Slezska je tematicky inspirován kulturou raných Slovanů. Poetická elaborace na současná témata jako vztah člověka k přírodě, vyrovnání s minulostí či vnitřními problémy jednotlivce. Hudebně kombinuje rozličné evropské tradiční nástroje (jako niněra, flétny, nyckelharpa, gudok, rané perkuse ad.) spolu s melodickými zpěvy podloženými zvuky akustické kytary, elektronických syntezátorů a nahrávek přírodních jevů. Z důvodu nedostatku dochovaných původních slovanských jazyků je většina textů zpívaná v mezislovanštině.


Samoprodukované debutové album Duše se skládá z devíti písní. Hlavním tématem je spojení mezi dvěma dušemi – jednou svázány, zůstávají svým způsobem navždy spolu. Toto spojení přetrvává – někdy jsou od sebe velmi daleko, někdy zas velmi blízko. Skladby na albu poeticky ilustrují proměnlivou povahu našich osobních životů a posluchačům poskytují hluboký vnitřní zážitek. Za složením kompozic i nahráním většiny nástrojů stojí zakladatel projektu Vitus Pribylus. Na albu se hudebně spolupodíleli Jakub Gabriel Anděl Rajnoch, Lenka Jeducha Ondráčková, Martina Morgyš Lamschová, Zora Matulová, Johana Joan Rybenská, Barbora Števanka Kadlíčková, Noemi Valentíny, Lukáš Brázdil, Marek Bukovjan, Martin Cupal, Liliana Heczková, Ragojka, Vít & Tonda Sydor, Hildegarda Panašová.

Info

Ďyvina
Fb kapely

foto © FotoZajda.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Veselé plavkyně, archoelogický objev teplické scény

redakce 26.09.2023

Lze vzpomenout vůbec první koncert VP na teplickém zimním stadionu se skupinou Kokrment nebo později pražskou Deltu a Bunkr.

Island Mint vydávají berlínské EP a razí na tour

redakce 25.09.2023

Tři písničky o únavě a bolesti, o momentech pronikajících hluboko pod kůži tak jako trojitý hrot tetovací jehly.

Petra Hermanova chystá sólový debut

redakce 24.09.2023

In Death’s Eyes čelí smrti od začátku do konce se vzácným zápalem, který v člověku zanechává pocit, že bylo naprosto nezbytné, aby Hermanova desku vytvořila - aby přežila.

Akustické odozvy nádejí Davida Kollara

redakce 24.09.2023

Na akustickú gitaru natiahol špeciálne kontrabasové struny a rozhodol sa spontánne nechať viesť hlbokým zvukom bez digitálnych vylepšení.

Hudební skicy dvojice Gustaf Ljunggren a Emil De Waal

Barka Fabiánová 23.09.2023

Koncepce striktního hudebního žánru je mrtvá již několik desetiletí, což potvrzuje i nejnovější počin dánských hudebních velikánů.

Madhouse Express vydali nové album

redakce 20.09.2023

Další trip napříč žánry i experimenty s elektronickými prvky aneb Something With Space.

Kafka Band uzavírá trilogii nahrávek

redakce 15.09.2023

Obsahuje dvanáct skladeb, ve kterých se hudba prolíná s literaturou, čeština s němčinou (jednou i s angličtinou) a temné momenty s absurdním humorem.

Terrible 2s vydávajú nový album

redakce 14.09.2023

Ku kapele sa pridala aj basgitaristka Eva Turnová z Plastic People of the Universe. Krst dnes.

Co vlastně chceš II: něco něco

redakce 13.09.2023

Jejich texty přinášejí určité smíření a životní otázky, které si kladou hlasy obou členů něco něco.

Místo odpočinku Povodí Ohře

redakce 12.09.2023

Písničky se pohybují v širokém žánrovém rozpětí od rock´n´rollpunkové vypalovačky až po baladu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace