Zprávy / Festivalové

Neoklasické piano, i detroitské techno: Nowa Muzyka

Neoklasické piano, i detroitské techno: Nowa Muzyka

redakce | Zprávy / Festivalové | 20.02.2016

Autoři jedněch z nejlepších desek minulého roku, tedy Floating Points Live nebo Oneohtrix Point Never, taky Matrixxman, snovač temných vizí budoucnosti, electro legenda z Detroitu Aux88 a rovněž Roni Size a DJ Krust se setem prezentujícím počátky jungleu a drum’n’bassu jsou dalšími položkami na lajnapu jedenáctého ročníku festivalu Tauron Nowa Muzyka. V Katovicích budou k vidění i Kid Simius, supergroupa Slalom nebo ukrajinský pianista Lubomyr Melnyk. Podnik se uskuteční 18. až 21. srpna ve Slezském muzeu.

Druhé ohlášky letošního ročníku představují nezvykle eklektickou sestavu. Na jedné straně Floating Points s živou kapelou, který uvede materiál ze skvělé desky Elaenia, na té druhé nepředvídatelný Oneohtrix Point Never. Hostovat bude i techno a electro legenda z Detroitu, skupina Aux88, stejně jako nová krev na garážové scéně, newyorští Matrixxman. Legenda drum’n’bassu Roni Size připomene počátky tohoto stylu, a to společně s DJem Krustem a MC Dynamitem. Kid Simius bude demonstrovat, co se stane, když se mladý otevřený Španěl přestěhuje do Berlína, zatímco polské barvy bude hájit super skupina Slalom nebo Beneficjenca Splendoru v novém, hiphopovém vydání.


Letos nás čeká i nová scéna. V budově NOSPR najdou hájemství fanoušci jazzu a neoklasické hudby, tudíž tento prostor pro několik set diváků bude fungovat i jako chilloutová zóna, která poskytne přístřeší a komornější prostor proti hlučnějším venkovním částem festivalu. První vystupujícím zde bude Lubomyr Melnyk.

Jmen je ale už mnohém více, první edici ohlášených kapacit si prosvištětě tady.

Info

11th Edition:
Tauron Nowa Muzyka 2016
18. - 21. 8. 2016
Muzeum Śląskie, Katovice
Polsko

www.facebook.com/events/169398046731346
www.facebook.com/NowaMuzyka
www.festiwalnowamuzyka.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Mladí ladí jazz vyhlašuje soutěž Jazzfruit

redakce 16.05.2021

Finále proběhne naživo na palubě lodi na Vltavě, z níž poběží streamy na YouTube a Facebooku.

Městský festival Žižkovská noc se rozrůstá

redakce 14.05.2021

Čas, kdy není možné s jistotou plánovat jakékoliv kulturní akce, využil festivalový tým k radikální proměně aktivit pod hlavičkou Žižkovské noci.

Beck potvrdil účast na Metronome Prague

redakce 13.05.2021

Ambicí festivalu je oslovovat všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy. Sází na aktuální dění v progresivní hudbě, ale neopomíjí ani stále živou klasiku různých žánrů.

Pohoda on the Ground

redakce 11.05.2021

Pohoda on the Ground prinesie počas piatich dní na trenčianske letisko desiatky kapiel umelcov a umelkýň.

Festival Groove Brno zná nové termíny

redakce 10.05.2021

Koncerty unikátních festivalových projektů se přesouvají na Biskupský dvůr pod širé nebe, kde společně s diváky zároveň pokřtí nově vydané desky.

Letní filmová škola Uherské Hradiště se přesouvá na srpen

redakce 08.05.2021

Držme si palce, aby se zdravý rozum, respekt a vzájemná úcta znovu vrátily do hry a kulturní sféra mohla otevřít náruč všem.

Dvacet nových jmen v programu Exit festivalu

redakce 07.05.2021

V Petrovaradínské pevnosti se představí i britský techhouseový producent Hot Since 82 a jedna z největších heavymetalových kapel Sabaton.

Metronome Prague je zpět

redakce 04.05.2021

Ambicí festivalu je oslovovat všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy. Sází na aktuální dění v progresivní hudbě, ale neopomíjí ani stále živou klasiku různých žánrů.

Za jedenáct týdnů se uskuteční Exit festival

redakce 28.04.2021

Zatím není jasné, zda bude existovat nějaké omezení kapacity festivalu, o tom bude rozhodnuto v příštích několika týdnech.

Jacob Collier přijede na JazzFestBrno

redakce 23.04.2021

Hudební hračička s lehkostí a charismatem překračuje hranice žánrů, dokáže pobavit i inspirovat.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace