Zprávy / Festivalové

Nepopulární hudba bez kolotočů. MikuLOVE odtajňuje program

Nepopulární hudba bez kolotočů. MikuLOVE odtajňuje program

Richard Kutěj | Zprávy / Festivalové | 16.01.2016

Jeden z posledních letních festivalů, kde nenajdete kolotoče, estrády a další pitomosti v rámci programu "aťsetolíbívšemapřijdoudavy". Eurotrialog v Mikulově sází na muziku. Přivézt to nejzajímavější, co se právě děje na naší progresivní, undergroundové a alternativní scéně, to vše doplněno o příjemnosti v podobě veličin a oblíbených veteránů. Vítejte v MikuLOVE, vítejte na festivalu nepopulární hudby.

Festival se letos na tradičním místě v mikulovském amfiteátru a dalších doprovodných místech ve městě koná 26. a 27. srpna. Zveřejněná je zatím přibližně polovina letošních účinkujících. Dorazí Leto, Kittchen, Zuby nehty, Thanx, Planety, Lenka Dusilová, Please The Trees a sbor seniorů Elpida, Nod Nod, Kale, Schodiště, Laura a její tygři, Budoár staré dámy, Už jsme doma, The Prostitutes, Jarda Svoboda a další. "Každoročně máme kolem 20-30 kapel. Čekám na další potvrzení, přátelé, sledujte nás na facebooku," říká zakladatel a hlavní šéf akce Romek Hanzlík z agentury Alternative Music Production.


Romkovo dítě přitom mimo jiné oslaví parádních osmnáct let. Oslavné estrády ale samozřejmě nebudou. "Pořád zpíváme, jak nám zobák narost. Fanoušci do Mikulova jezdí proto, že je právě takový, jaký je. Festival i Mikulov. Nemá cenu vymýšlet nějaké extra vylomeniny. Spíš jsem se zděsil, že je to opravdu 18 let, co tenhle festival drží hlavu nad hladinou. A že to i letos bude bez podbízivosti, komerce a bez kolotočů, je jasné."

A recept na dlouhověkost takové akce? "Neuhýbat! Řada pořadatelů má tendenci svůj festival udělat největší, nejambicióznější, nejvelkolepější a trumfnout všechny ostatní. Já si myslím, že je lepší si vážit toho, co člověk vybudoval a jaký ksicht festivalu svým přístupem vtiskl. Pokud přežiješ, fanoušci to ocení. Děkuji všem, kteří ty roky jezdí a jsou nám nakloněni," dodává šéf fesťáku.

Info

Festival nepopulární hudby Eurotrialog Mikulov 2016
26. - 27.8. 2016 Mikulov
www.facebook.com/events/158868587813098
www.eurotrialog.cz

foto © archiv festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Prichádza festival Hudba sveta Žilina

redakce 25.09.2021

Siedmi ročník festivalu opäť prinesie všetkým milovníkom hudby rôznych kultúr dva dni plné kvalitnej a nesmierne pestrej hudby.

Mezipatra nabídnou vítěze z Cannes nebo dokument Moniky Treut

redakce 24.09.2021

Tématem 22. ročníku je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Industry sekci.

Lunchmeat Moon 2021

redakce 23.09.2021

Lunchmeat festival už klepe na dveře, klepe v nejasných beatových vzorcích, luštíme jeho kody.

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace