Zprávy / Pozvánky

Netradiční oslava 17. listopadu na Národní třídě

Netradiční oslava 17. listopadu na Národní třídě

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.09.2017

Kde jinde si připomenout 28. výročí sametové revoluce než na pražské Národní třídě? Bez politických hesel, kladení věnců nebo projevů plných prázdných frází, zato s koncerty kapel, divadlem pro děti, čtením knížek, workshopy, pouličními performancemi, prezentacemi neziskových organizací či mší… Národní třída si připomene 28. výročí svobody.

Tak trochu jiná oslava Listopadu 1989 se pod názvem Díky, že můžem! odehraje 17. listopadu 2017 na Národní třídě a náměstí Václava Havla od 10:00 do 21:00 hodin, poté bude následovat afterparty v Rock Cafe. Důstojnou oslavu významného výročí mají ve svých rukou studenti. Korzo národní – díky, že můžem! má apolitický záměr a je pro všechny, kteří chtějí oslavit svobodu a nikoli být součástí demonstrací. „Letos například vystoupí frontman skupiny Please the Trees Václav Havelka se svým synem a sborem seniorů Elpida. Tři generace se potkají na jednom pódiu a stejně tak i my chceme, aby se všechny generace potkaly 17. listopadu na Národní třídě,“ říká dramaturg festival David Ostružár. Dále zahrají ±0 Plus Mínus Nula nebo Acute Dose. Národní třída se na jeden den již počtvrté promění v korzo, pěší zónu, plnou pouličního umění, koncertů a dalšího kulturního programu, jenž připomene důležitost Listopadu 1989. Veškerý hudební program připravují studenti ve spolupráci s klubem Rock Café.


Za projektem Díky, že můžem! stojí skupina středoškoláků a vysokoškoláků. Listopad 1989 sice nezažili, ale přesto pro ně hodně znamená. Uvědomují si, že mnoho z toho, co je dnes možné, by za minulého režimu dělat nemohli. Váží si světa bez cenzury a chtějí za něj poděkovat. Společně s vámi!

Info

Korzo národní – díky, že můžem!
17. 11. 2017 10:00
Národní třída, Praha
www.dikyzemuzem.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.

Monika Načeva vydává studiovku Zdivočelí koně

redakce 21.05.2020

Na novém albu Načeva spolu s klávesistou Davidem Kabzanem a bubenicí Markétou Pták zhudebnili texty básníků pronásledovaných minulým režimem.

Fource Live: Bratři, Chief Bromden a další

redakce 20.05.2020

Před několik týdny bylo oznámeno spuštění série Fource Live, která slibuje koncerty pečlivě vybraných kapel z domácí scény, i profesionální záznamy.

Komedie Malá lež míří do českých kin

redakce 20.05.2020

Herečka a rapperka Awkwafina získala za roli ve filmu Zlatý globus pro nejlepší herečku.

Elektronické duo Bratři procestuje šestnáct evropských zemí

redakce 19.05.2020

Během více než měsíčního online showcase projektu budou představeny kapely, které formují budoucnost evropské hudby. Liveurope.

První společný koncert všech dobrých lidí labelu Divnosti

redakce 17.05.2020

Label Divnosti představí své kapely a projekty Ima Teva, Člověk krve, Neřvi mi do ucha a něco něco.

V Lucerna Music Baru se v průběhu května uskuteční série eKoncertů

redakce 15.05.2020

Kapely si zahrají opět s přítomným publikem a fanoušci budou znovu součástí živého koncertu přímo v klubu i online.

Woodkid překládá pražský koncert na listopad

redakce 08.05.2020

Woodkidova elektro-akustická hudba má široký záběr a on sám neskrývá, jak hodně ho ovlivnili Nick Drake.