Zprávy / Pozvánky

Netradiční oslava 17. listopadu na Národní třídě

Netradiční oslava 17. listopadu na Národní třídě

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.09.2017

Kde jinde si připomenout 28. výročí sametové revoluce než na pražské Národní třídě? Bez politických hesel, kladení věnců nebo projevů plných prázdných frází, zato s koncerty kapel, divadlem pro děti, čtením knížek, workshopy, pouličními performancemi, prezentacemi neziskových organizací či mší… Národní třída si připomene 28. výročí svobody.

Tak trochu jiná oslava Listopadu 1989 se pod názvem Díky, že můžem! odehraje 17. listopadu 2017 na Národní třídě a náměstí Václava Havla od 10:00 do 21:00 hodin, poté bude následovat afterparty v Rock Cafe. Důstojnou oslavu významného výročí mají ve svých rukou studenti. Korzo národní – díky, že můžem! má apolitický záměr a je pro všechny, kteří chtějí oslavit svobodu a nikoli být součástí demonstrací. „Letos například vystoupí frontman skupiny Please the Trees Václav Havelka se svým synem a sborem seniorů Elpida. Tři generace se potkají na jednom pódiu a stejně tak i my chceme, aby se všechny generace potkaly 17. listopadu na Národní třídě,“ říká dramaturg festival David Ostružár. Dále zahrají ±0 Plus Mínus Nula nebo Acute Dose. Národní třída se na jeden den již počtvrté promění v korzo, pěší zónu, plnou pouličního umění, koncertů a dalšího kulturního programu, jenž připomene důležitost Listopadu 1989. Veškerý hudební program připravují studenti ve spolupráci s klubem Rock Café.


Za projektem Díky, že můžem! stojí skupina středoškoláků a vysokoškoláků. Listopad 1989 sice nezažili, ale přesto pro ně hodně znamená. Uvědomují si, že mnoho z toho, co je dnes možné, by za minulého režimu dělat nemohli. Váží si světa bez cenzury a chtějí za něj poděkovat. Společně s vámi!

Info

Korzo národní – díky, že můžem!
17. 11. 2017 10:00
Národní třída, Praha
www.dikyzemuzem.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Dingo opouští bezpečný úkryt

redakce 22.10.2019

Nepravděpodobná směsice artfolku, americany, country a jemného freakovství. Východní western z pražské buše.

Dubioza Kolektiv v Praze

redakce 22.10.2019

Pódiovou show kluci brousí jako diamant a svými rytmy dokáží strhnout celé davy. Dubioza slibuje zážitky, na které se jen tak nezapomíná.

KlipyTipy: Papyllon - What About Tonight

redakce 21.10.2019

Singel si po vydavateľskej stránke na konto pripíše holandský label s príznačným názvom This could be your music label, ktorý sa zameriava najmä na súčasné žánre.

Na festivale Mobilis vystúpi hudobný producent Murcof

redakce 21.10.2019

Domáci a zahraniční umelci a umelkyne predstavia radikálne umelecké imaginácie, praxe a texty, ktoré sú kritické voči súčasnosti.

Studenti chystají velkou oslavu svobody na Národní třídě

redakce 21.10.2019

Náměstí Václava Havla (Piazzetta Národního divadla) bude patřit dvacítce neziskových organizací, které zde budou prezentovat interaktivní formou svou činnost.

Nové výstavy: nekonformní mladá Amerika, francouzský Kolektiv W, rodinné vztahy

redakce 20.10.2019

Ve vysočanské Pragovce budou hned čtyři nové výstavy. Young American, Mimořádné vstupy IV., Obraz rodiny a Přechodné zázemí.

The Murder Capital poprvé v Praze

redakce 20.10.2019

Není to síla, pochmurnost nebo vztek, ale laskavost a něha, co dělá kapelu tak jedinečnou. Nejlepší postpunk současnosti.

Súčasné mená česko-slovenskej elektronickej scény v Puncte

redakce 20.10.2019

Lowmoe, Dead Janitor, Macronoise a další? Koncert pod hlavičkou labelu Xion.

Písničkář Kevin Morby poprvé v Praze

redakce 18.10.2019

Spirituální písně pro světský věk. Kevin Morby, tradiční, o nadčasovost usilující americký písničkář, poprvé v Praze.

Floex poprvé naživo představí hudbu z Machinaria

redakce 18.10.2019

Albu Machinarium Remixed, na němž hudbě Floexe k oblíbené počítačové hře Machinarium vdechli nový život Orbital nebo 65daysofstatic, bude uvedeno i živě.