Zprávy

New noise / old noise: Refused už v neděli v Lucerna Music Baru

New noise / old noise: Refused už v neděli v Lucerna Music Baru

redakce | Zprávy | 25.09.2012

Refused. Legenda světového hardcoru a podzemního crossoveru. Legenda tvrdé hudby a nápaditého implementování takřka jazzových pasáží do jinak žánru ztuhlého v rychlosti. Refused jako legenda... tedy až do chvíle, než oznámili comebackové turné a jeho „komerčním“ charakterem proti sobě popudili část odvěkých fanoušků. Je opravdu sichr jet na ně na Rock for People? Jenže tam zasáhl bůh/příroda a teď zasahuje management, aby vystoupení, které překazily povětrnostní vlivy, mohlo proběhnout v klidu a míru zastřešené Lucerny aneb Praha rozumí svým Refused!

A protože jde o určitou kompenzaci všem, kteří se jich nedočkali na hradeckém festivalu, muzikanti umožnili stanovit velmi nízké vstupné a fanoušci, kteří se u vstupu do klubu prokážou celofestivalovým náramkem Rock for People 2012 nebo jednodenním stripem na 5. července (a to i přestřiženým), budou mít koncert za 185 korun; hluboko pod průměrem ceny vstupenky na evropské koncerty je však i základní vstupné, 370 Kč.

Předprodej bude na www.ticketsforpeople.cz a v pokladně Lucerna Music Baru byl spuštěn na začátku srpna a pořadatelé z Ameba Production s ohledem na omezenou kapacitu sálu a očekávaný zájem o exkluzivní klubový set prosí všechny zájemce o vstupenky, aby postupovali přesně dle instrukcí v předprodejích. „Pokud nemáte pásku z letošního Rock for People, nekupujte si zvýhodněnou vstupenku. Nejen, že byste na koncert nebyli vpuštěni, ale navíc byste sebrali možnost zhlédnout dost možná jediné a poslední vystoupení Refused v Praze jinému jejich fanouškovi,“ apeluje Michal Thomes, ředitel Rock for People.

Švédská hardcore/punková parta Refused se letos dala znovu dohromady po neuvěřitelných čtrnácti letech. Hudební ikona, jejíž album The Shape Of Punk to Come zařadil trendotvorný časopis Kerrang! mezi padesátku nejdůležitějších alb historie na třinácté místo, v době své největší popularity „dojela“ na nefunkční vztahy v kapele. Po šesti letech slávy, třech albech, pěti EP a hlavně po stovkách koncertů ve vyprodaných koncertních halách se rozhodli v roce 1998 svou činnost ukončit.

Refused se spolu s Fugazi, Glassjaw, Drive Like Jehu, Unwound, Rocket From The Crypt, Quicksand, Sunny Day Real Estate, Jawbox, At The Drive-In, Ink And Dagger a Frodus řadí mezi tucet základních kamenů post-hardcoreového žánru. A Refused se po absolvování tříměsíční festivalové šňůry opět vrátí ke svým civilním profesím – s výjimkou ojedinělých seancí na vybraných akcích.

Refused (swe)
30. 9. 2012 19:00
Lucerna Music Bar, Praha

Odkazy:
http://officialrefused.com
http://rockforpeople.cz/aktualne/refused-se-vrati-a-s-nimi-prijde-i-pravy-post-hc.html
http://lucerna-music-bar.vstupenky-online.cz/refused-swe

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba

redakce 15.10.2019

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba do broumovského Soulkostela uprostřed lesů. Akusticky zahrají i v listopadu v Praze před TaxiWars.

Resistor Sound Sessions s Mara Jade

redakce 15.10.2019

Podzim se rozjel opravdu rychle. Na Resistor Sound Sessions dorazila do Brna kapela Mara Jade a byl to pořádný sešup.

Thom Yorke v Praze i na Pohodě

redakce 15.10.2019

Thom Yorke přiveze do pražského Fora Karlín a na slovenský festival Pohoda svůj projekt Tomorrow's Modern Boxes.

Kabinet Múz odhaluje svůj podzimní jídelníček

redakce 15.10.2019

Psychedelií zahalený pop s lyrickým dívčím vokálem a bluesovým příběhem i mnoho dalších stylů pro letošní podzim.

Listopadové pátrání po kořenech - Ned Collette v Kaštanu

redakce 14.10.2019

Ned Collette se po několika letech konečně vrátí do Prahy, tentokrát se svou tříčlennou doprovodnou skupinou poprvé naživo představit loňské album Old Chestnut.

Full Moon #102 – Víc rapu!

redakce 14.10.2019

Českému rapu se daří i žije náramně, snad i proto je titulní téma říjnového vydání Full Moonu #102 zasvěceno právě lokální mutaci tolik populárního stylu.

Raketkanon vyjíždí na poslední turné

redakce 14.10.2019

Jednou ze zastávek posledního klubového tour Raketkanon bude i vídeňská Arena, Čechám i Slovensku se tentokrát vyhnou.

Titáni thrash metalu Slayer se loučí koncertním filmem plným krve

redakce 14.10.2019

Snímek zachycuje kapelu v nejlepší formě na koncertě v Los Angeles v roce 2017 a zároveň do krátkého hraného filmu propojuje poslední tři videoklipy.

Písničkář Cavetown se vrací do Prahy

redakce 14.10.2019

Na nahrávce míchá folkové písničkářství, indie elektroniku i popové melodie, které doprovází optimisticky zasněné vypravování o dospívání.

Vychádza ďalšia vinylová reedícia Deža Ursinyho

redakce 13.10.2019

Vychádza ďalšia vinylová reedícia Deža Ursinyho z dielne združenia Provisorium. Pevnina sa vynára.