Zprávy / Pozvánky

New York, Brno a house duo HVOB

New York, Brno a house duo HVOB

redakce | Zprávy / Pozvánky | 13.11.2015

Na podzimní etapu festivalu ECHOES si Fléda připravila nejžhavější jméno elektronické scény a to rakouské HVOB. Ti letos české diváky zaujali na festivalu Colours of Ostrava i na zcela vyprodaném pražském koncertě. Tandem uznávaný světovými kritiky zakončí v Brně svou listopadovou šňůru po světových metropolích, jako jsou Londýn, Los Angeles, New York a Moskva.

"HVOB je zkratka pro Her Voice Over Boys. Toto duo spolu s bubeníkem střídá všechny polohy elektronické hudby, od sofistikované práce s rytmem přes emotivní klávesové výbuchy po čistou taneční hru s melodikou," vysvětluje dramaturg Flédy David Novotný. Dodává, že jejich poslední album s názvem Trialog patří mezi ty projekty, které uhranou téměř všechny posluchačovy smysly. Zvukově se deska pohybuje na temnější straně house, který okořeňuje melodickými vsuvkami a melancholickým zpěvem.


Za tři roky fungování vystoupili HVOB ve stovkách klubů po celém světě. Jen pár měsíců poté, co vyvěsili své tracky na Soundcloudu, už nahrávali pod známým labelem Stil vor Talent své debutové album. Následovaly festivaly Melt! a světově proslulý SXSW v americkém Texasu. V roce 2013 pak získali od časopisu De:bug ocenění druhý nejlepší světový live-act za rok 2013. Koncerty HVOBU, kteří svou show dokreslují uměleckými videoprojekcemi, jen na letošní podzim zažili fanoušci v New Yorku, Istanbulu, Amsterdamu nebo Bejrutu.

Elektronický sound bude 20. listopadu vévodit i dvěma předkapelám, které vystoupí na festivalu ECHOES před HVOB. Hudba slovenského Jimmy Pé přirozeně střídá drsné a euforické elektro tracky, které zazněly i na letošním festivalu v Szigetu. Čeští Mutanti hledaj východisko zase překvapí svými experimentálními texty na hranici rapu a hravě elektronickým zvukem.

Info

ECHOES presents:
HVOB (at)
Support: Jimmy Pé (sk) + Mutanti hledaj východisko
20. 11. 2015 21:00
Fléda Club, Brno

www.facebook.com/events/874059732669169
www.hvob-music.com
www.facebook.com/fledaclub

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Startuje XI. ročník hudebních cen Vinyla

redakce 14.09.2021

Chystají se koncerty, přednášky a nově i workshopy Vinyla Academy.

Unikátní site specific akce #5 Prostor

redakce 13.09.2021

Zažijte netradičních #5 Prostor Pražské tržnice během koncertů Hellwany, Aiko, Hlaskontrabas, Floexe s Never Sol a Vážného zájmu.

Slut slaví třicátiny beneficí

redakce 10.09.2021

Jde se do studia a je nad slunce jasnější, že v případě Slut nejde o nějaký hloupě nostalgický reunion.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace