Zprávy / Pozvánky

New York, Brno a house duo HVOB

New York, Brno a house duo HVOB

redakce | Zprávy / Pozvánky | 13.11.2015

Na podzimní etapu festivalu ECHOES si Fléda připravila nejžhavější jméno elektronické scény a to rakouské HVOB. Ti letos české diváky zaujali na festivalu Colours of Ostrava i na zcela vyprodaném pražském koncertě. Tandem uznávaný světovými kritiky zakončí v Brně svou listopadovou šňůru po světových metropolích, jako jsou Londýn, Los Angeles, New York a Moskva.

"HVOB je zkratka pro Her Voice Over Boys. Toto duo spolu s bubeníkem střídá všechny polohy elektronické hudby, od sofistikované práce s rytmem přes emotivní klávesové výbuchy po čistou taneční hru s melodikou," vysvětluje dramaturg Flédy David Novotný. Dodává, že jejich poslední album s názvem Trialog patří mezi ty projekty, které uhranou téměř všechny posluchačovy smysly. Zvukově se deska pohybuje na temnější straně house, který okořeňuje melodickými vsuvkami a melancholickým zpěvem.


Za tři roky fungování vystoupili HVOB ve stovkách klubů po celém světě. Jen pár měsíců poté, co vyvěsili své tracky na Soundcloudu, už nahrávali pod známým labelem Stil vor Talent své debutové album. Následovaly festivaly Melt! a světově proslulý SXSW v americkém Texasu. V roce 2013 pak získali od časopisu De:bug ocenění druhý nejlepší světový live-act za rok 2013. Koncerty HVOBU, kteří svou show dokreslují uměleckými videoprojekcemi, jen na letošní podzim zažili fanoušci v New Yorku, Istanbulu, Amsterdamu nebo Bejrutu.

Elektronický sound bude 20. listopadu vévodit i dvěma předkapelám, které vystoupí na festivalu ECHOES před HVOB. Hudba slovenského Jimmy Pé přirozeně střídá drsné a euforické elektro tracky, které zazněly i na letošním festivalu v Szigetu. Čeští Mutanti hledaj východisko zase překvapí svými experimentálními texty na hranici rapu a hravě elektronickým zvukem.

Info

ECHOES presents:
HVOB (at)
Support: Jimmy Pé (sk) + Mutanti hledaj východisko
20. 11. 2015 21:00
Fléda Club, Brno

www.facebook.com/events/874059732669169
www.hvob-music.com
www.facebook.com/fledaclub

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Letošní debatní forum Meltingpot zakončí Štěpán Rak

redakce 25.12.2020

Svůj pohled na nejaktuálnější témata dnešního světa nabídli odborníci napříč oblastmi veřejné a soukromé sféry, osobnosti s přímou osobní či profesní vazbou na Moravskoslezský region.

Vánoční edice cyklu Femme Fatale

redakce 22.12.2020

Během koncertu bude prostřednictvím platformy Donio spuštěna benefiční sbírka pro organizaci Jako Doma.

Konektiv Night Vol. III přesáhne hranice i předsudky

redakce 21.12.2020

Konektiv sezval ke spolupráci české hudebníky a zástupce menšin či pocházející odjinud. Rottin, Mlebom, McGowan a další.

Nový start Louise Tomlinsona

redakce 20.12.2020

Album Walls obsahuje autorovy doposud nejosobnější skladby a Tomlinson na něm otevřeně vzdává hold svým hudebním hrdinům, bratrům Gallagherům z Oasis.

Online koncert Prago Union pro Kabinet múz

redakce 16.12.2020

Dejte si stream Prago Union v rámci pořadu Party.Lajf. Podpoříte muzikanty i klubovou scénu.

Ajlavmjuzik s rapy a slam poetry

redakce 16.12.2020

Raz do mesiaca sa zmení "ajlavmjuzik base" Atom v budove Novej Cvernovky na miesto, kam pozývajú kamarátov zahrať live.

Ceremonie vymýtání zvukem destrukce i naděje v MeetFactory

redakce 12.12.2020

Skutečný řev by měl bolet. Jelikož jde už o krajní vyjádření rozsápaného nitra, nezdrásá jen hrdlo, měl by prostupovat celým tělem.

Streamované koncerty zakončí letošní Jazz Meets World

redakce 10.12.2020

A na co se mohou příznivci jazzu v rámci Jazz Meets World ještě letos těšit?