Zprávy / Pozvánky

Nichi Mlebom, OvO a další v Underdogs'

Nichi Mlebom, OvO a další v Underdogs'

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.10.2021

Písničkář Nichi Mlebom s kapelou, táborští DIIST, italské experimentální duo OvO, tuzemský hlukový projekt Jasnovidec či experimentální improvizační uskupení Zabloudil(a) vystoupí v Underdogs' 27. října a 9. listopadu.

Julian Werl aka Nichi Mlebom je rakouský multiinstrumentalista, producent a písničkář, který našel druhý domov na brněnské alternativní scéně. Aktuálně mu vyšel na ostravském labelu Korobushka Records eponymní debut, jenž svou lo-fi chytlavou melodičností evokuje lehce zkresleného Maca DeMarca. Do živého ztvárnění desky se zapojili Vendula Pukyšová a Antonín Mika (oba sinks) a Peter Kušnírik (např. ex-Nikander, True Fir). V tomto složení také zahrají ve středu 27. října v smíchovském klubu Underdogs'. Na pódiu se vystřídají s táborskou kapelou DIIST, jejíž ústřední postavou je Jonny z labelu Learn or Go Society. DIIST svým chladným melodický post-punkem s post-rockovými náladami reflektující osmdesátá i devadesátá léta a staví na krautově se opakujících propulzivních rytmech, hypnoticky vrstvených kytarách a teskně zamlžených vokálech, které se hodí k nočnímu rozjímaní.

více o novém albu Nichi Mlebom zde

Stefania Pedretti a Bruno Dorella, kteří tvoří italské experimentální duo OvO, společně už dvacet let proplouvají extrémními žánry a stírají hranice mezi hudební science fiction a realitou. Jejich intenzivní živá vystoupení, koncertní nomádství a konzistentní diy přístup jim vysloužil častá přirovnání k podobně smýšlejícímu sludge metalovému páru Jucifer. Loňské kulaté výročí OvO oslavili jak jinak než novou deskou. V pořadí desáté album nese název Miasma a vyšlo loni v únoru na torontském labelu Artoffact Records. Během večera se představí také tuzemský hlukový projekt Jasnovidec, za kterým stojí Michal Nechvátal a Daniel Jakeš. Za pomoci modulárních syntezátorů vytvářejí bezčasý vesmír naplněný syrovým noisem a repetitivním rituálním dronem. Do třetice vystoupí experimentální improvizační uskupení Zabloudil(a), které publikum uhrane avantgardním electro noisem v nespoutané formě, plné různorodých zvuků a procítěných hlasových projevů.

Info

Nichi Mlebom (at) + DIIST
27. 10. 2021 19:30
Underdogs', Praha
Fb událost

OvO (it) + Jasnovidec + Zabloudil(a)
9. 11. 2021 19:30
Underdogs', Praha
Fb událost

foto © Peter Kušnírik

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Animal Collective v Praze

redakce 21.01.2022

Dlouhých jedenáct let. Tak dlouho trval návrat Animal Collective do MeetFactory.

Aries přijede poprvé do Prahy, Low Roar představí své křehké světy

redakce 20.01.2022

Do pražského Rock Café se vrací Low Roar s novou tajuplnou nahrávkou Maybe Tomorrow… A Aries pojede turné k druhé desce.

Proběhne klubová noc Prahy 6

redakce 19.01.2022

Během jednoho večera se promění sály jednotlivých klubů na různé žánrově rozdílné scény podle toho, co jim je dramaturgicky nejbližší.

Hackedepicciotto vystoupí v Kaštanu

redakce 17.01.2022

Jen pár dní dělí od přesně dvouleté pauzy, po které se do Prahy vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto.

Do kin vstupuje film Hranice odvahy

redakce 16.01.2022

Děti se vydávají hlubokými lesy za švédskou hranici, na neutrální území, kde budou všichni v bezpečí.

Goethe-Institut ukazuje sociálně kritické snímky z NDR

redakce 15.01.2022

Jedná se o legendární, s ohledem na dobu a režim progresivní a sociálně kritické snímky.

Stone Smoker letos poprvé i v zimě

redakce 14.01.2022

V Crossu vystoupí například Acid Row, Blue Chesterfield, Fialový Samet nebo Koonda Holaa Baro Chandel, kteří se po letech sejdou exkluzivně pouze pro tuto akci.

Jan Michoin s The Sound of Biblical Violence a Motherfucifer v Kaštanu

redakce 14.01.2022

Dvě knihovnice z podzemí tak hlubokého, že na povrchu slyšíš jen šumět trávu, zatímco dole pukají zlaté žíly.

Kashmir 941 s Empty Hall of Fame na Sedmičce

redakce 12.01.2022

Mocná valivá síla hard corového soukolí, promazaná metalem a hnaná mantrou. Since 1993.

A2 s Jednotou uvedou Lorenza Abattoira a Mariu Komarovou

redakce 11.01.2022

Zdánlivá primitivita a repetitivnost soundscapu přenáší posluchače do světa mentolových bzučáků, jednookých sirén, citronových pulců, zázvorových tygrů, plastových brouků...

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace