Zprávy / Nové desky

Nightlines a dievča

Nightlines a dievča

redakce | Zprávy / Nové desky | 27.08.2017

Na začiatok septembera je naplánované digitálne vydanie albumu Protisvit jednočlenného projektu Nightlines. Nová skladba je Dievča s hosťujúcou speváčkou Elou Tolstovou z kapely Tolstoys.


Nightlines je Dominik Kopcsay, 23-ročný elektronický producent a spevák z Bratislavy. Pod názvom Nightlines sa skrývajú elektronické pestré produkcie so spevom a slovenskými textami v jeho podaní. Pre produkciu je charakteristická práca so samplami sláčikových a dychových nástrojov, klavíra či nahrávané gitarové linky. Vokály pre album Protisvit boli nahrávané v Lososound studiu u Erika Horáka, kompletne album mixoval a mastroval etablovaný slovenský sound designer Adam Dekan z kapely Núku. Podmanivý cover albumu vytvorila talentovaná študentka VŠVU Kačen Knežníková.

Zaujímavosťou je, že sa Dominik pohybuje aj vo svete klasickej hudby, ktorú študuje na VŠMU a kde sa mu podarilo odpremiérovať niekoľko vlastných skladieb, vyhrať ocenenie v medzinárodnej skladateľskej súťaži Generace. Prispel skladbou na album uznávaného slovenského huslistu Milana Paľu. Hudobne sa podieľal aj na niekoľkých filmových projektoch.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

LeebOrn vydávají EP

redakce 14.09.2021

Olomoučtí melancholici Leeb0rn, dříve působící jako Lee, vydávají nové EP Reach One’s Destination.

Lofn vydávají EP

redakce 13.09.2021

Post-Apo Romance svou atmosférou, mýtickou elektronikou proloženou post-industriálními prvky a řezavými vokály ladí do konceptu labelu Veyl Records.

Antitrendový crossover Skaraz

redakce 12.09.2021

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života.

Nová deska Acoustic Needles

redakce 10.09.2021

Kapela se pohybuje převážně v žánru moderního jazzu, často se ve skladbách objevují i prvky funkové hudby či hip hopu.

Vychází debutové album kapely Treetop

redakce 08.09.2021

Původní autorský repertoár tria je rozmanitý, pojímá vlivy jazzu, lidové hudby, klasické hudby i kompozičních postupů soudobé hudby.

Běsnící ambient Franzie na debutu

redakce 07.09.2021

Polovinu materiálu na album kapela vytvořila ještě pod názvem Superego Kid, ale postupem času sílila potřeba, se od svého starého jména oprostit.

Nové tituly z Polí5

redakce 06.09.2021

Personální spojení je na zcela jinak žánrově zařazené Severní nástupiště nebo Zimní pneu, které nedávno vydalo také Polí5.

Ventolin vydal třetí desku

redakce 03.09.2021

Ve srovnání s jeho předchozí deskou je Dneska se vyčasilo hudebně pestřejší a tematicky komornější.

Dvojice něco něco vydává druhé album

redakce 02.09.2021

Útržky rozvíjí pro tvorbu něco něco typické prostředky – nápaditost, nadsázku a nečekané zvraty, vytrhávající posluchače z popové konejšivosti.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace