Zprávy

Nina Kohout s novou skladbou

Nina Kohout s novou skladbou

redakce | Zprávy | 01.06.2023

Nina Kohout minulý rok vydala svoje debutové EP Pandemonium, ktoré pozitívne zarezonovalo nielen u poslucháčov, ale vzbudilo aj značný ohlas v médiách doma aj v zahraničí. Po období jeho intenzívneho koncertného predstavovania teraz prichádza Nina s novou skladbou, ktorá zvukovo aj tématicky otvára úplne novú etapu. Singel Little Butterfly vychádza 31. mája 2023 na Deadred Records a o jeho premiéru v éteri sa už stihlo postarať britské BBC Radio 6 Music.

Hnev, naivnú zraniteľnosť či bolesť sa Nina snažila presne vyjadriť okrem textu aj zvukovo - chladný industriálny beat a agresívne syntetizátorové plochy sú v príkrom kontraste s jemnými éterickými vokálmi a sláčikmi. Nahrávka vznikala na dvoch miestach, zatiaľ čo spev a syntetizátory nahrávala samotná Nina v štúdiách jej súčasnej alma mater, University of Sussex v Brightone, svoje husľové party zaznamenal a zaranžoval Michal Pagáč vo svojom domácom štúdiu v Trenčíne. Produkciu aj mixáž skladby zrealizovala Nina a jej bývalý spolužiak z The BRIT School, Lucas Armstead, s ktorým už spolupracovala aj na singli Moonlight. O finálny zvuk sa masteringom postaral Tomáš Karásek v Gargle & Expel Studio v Prahe.


Singel vychádza 31. mája 2023 digitálne na všetkých známych streamovacích platformách (Apple Music, Spotify, Deezer, YouTube Music atď.) a ako download na Bandcamp profile Niny Kohout ako aj na stránkach Deadred Records. Je zároveň predzvesťou nového štúdiového albumu, ktorý je naplánovaný na vydanie v roku 2024.

více o Nině zde

Info

Nina Kohout
Fb interpretky

foto © Jakub Gulyás

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zdeněk Liška Archives Vol. 1

redakce 25.07.2024

Projekt Zdeněk Liška Archives spočívá v postupném vydávání vinylových desek s výběrem z původních nahrávek filmové hudby.

Příběhy na scéně a Hrdinové v zákulisí ve Staré tkalcovně

Barka Fabiánová 25.07.2024

Další mimořádností festivalu Folkové prázdniny je po řadu let Stará tkalcovna na břehu řeky Oslavy.

Vojdi pokřtí v MeetFactory

redakce 24.07.2024

Prešovská trojice Vojdi se pohybuje na progresivních územích mathrocku, alternativy, indie i jazzu a psychedelického rocku.

Bystřická Letní alternativa

redakce 24.07.2024

Festival se koná na dvou nádvořích zámku: velké je s podiem a bary a menší nádvoří slouží jako chillout a gastro zóna, letos s barevnými chutěmi mexické kuchyně.

The Tchendos mají singl

redakce 23.07.2024

Singl je prvním avízem chystaného druhého alba této pražské elektronické party, které vychází v září.

Letní filmovou školu zahájí Hello, Welcome Šimona Holého

redakce 23.07.2024

Snímek Hello, Welcome je o třech herečkách, které se společně vydávají na festival do Karlových Varů.

Na konci léta za Fuchsem vyroste open air stage

redakce 22.07.2024

Coby spolukurátor a především performer představí Dušan Vlk na konci léta za Fuchsem tematicky a energií spřízněná jména.

Rekreace a Meluzína na dvorku

redakce 22.07.2024

Pětičlenná kapela hledá inspiraci v R&B, funku i folku, svými lehce vážnými až vážně lehkými texty zase zrcadlí duši citlivého člověka a jeho pohled na okolní svět.

Gustavo Santaolalla hvězdou festivalu Mladí ladí jazz

redakce 22.07.2024

Santaolalla se ve světě filmu poprvé výrazněji prosadil hudbou k dramatu Zkrocená hora.

Italové Zolle v Café V lese

redakce 21.07.2024

Stefano a Marcello hrají tak trochu stoner, noise, sludge, post, noise a zbytek je sádlo. Pro fanoušky Dÿse.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace