Zprávy / Pozvánky

Nina Kraviz přijala pozvání na další díl Apokalypsy

Nina Kraviz přijala pozvání na další díl Apokalypsy

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.01.2020

Nina Kraviz vůbec poprvé vystoupí v Brně v rámci speciální edice největší domácí techno halové akce Apokalypsa. Své umění předvede 29. května v Zoner Boby Hall. S sebou přiveze další silná jména vlastního labelu Hectora Oakse a Vladimira Dubyshkina. Ty během večera doplní i česká jména, konkrétně Orbith & Dominik Gehringer a Míša Salačová.

Zájem fanoušků elektronické hudby i odborníků vzbuzuje nejen svou krásou, ale především snadno rozpoznatelným zvukem, energií a emocemi, které během vystoupení vyzařuje. Na rozdíl od mnoha DJů své sety navíc umocňuje i vlastním zpěvem. Ještě, než se Nina Kraviz proslavila, hostovala v lokální irkutské rozhlasové show a živila se psaním do tanečních fanzinů. Zlom pro ni znamenal přijetí na hudební akademii Red Bull v Seattlu v roce 2005. Vzhledem k tomu, že nakonec nedostala americká víza, dokončila studium akademie v její pobočce v Melbourne. Po návratu v roce 2008 začala pravidelně vystupovat v Moskvě.

Že se rodí zajímavé jméno dokázaly už první Nininy počiny Voices a First Time (obojí 2009). Následující EP Pain in the Ass (2009), jež vydala na labelu Rekids a na němž najdeme také její první opravdu velký hit I´m Gonna Get You, pak zaznamenalo velký úspěch i za hranicemi Ruska a dostalo jméno Nina Kraviz do širšího povědomí milovníků kvalitní elektroniky. Od roku 2014 své nahrávky vydává na vlastním labelu s názvem Trip. Za poslední tři roky se pak stala nejžádanější DJkou planety, mixuje kompilaci pro prestižní magazín Mixmag, a i přes své úspěchy v modelingové branži si paradoxně dokáže zachovat status undergroundového umělce.

Info

Apokalypsa:
Nina Kraviz (ru)
29. 5. 2020 20:00
Zoner Boby Hall, Brno
fb událost

foto © Paola Kudacki

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Big Thief i Poets of the Fall přijedou příší rok

redakce 14.06.2021

Na své české fanoušky Big Thief nezapomněli a v rámci svého prvního evropského turné zahrají v klubu MeetFactory. V Roxy vystoupí finští Poets of the Fall.

Oslava narozenin vydavatelství Polí5

redakce 13.06.2021

Velký večer alternativní hudby po covidovém půstu. Načeva, Hm... a další zahrají svá „nová“ alba z labelu Polí5.

Los Bitchos přivezou nakažlivou směsku psychedelie a cumbie

redakce 11.06.2021

Co začalo jako studiový pokus o moderní verzi peruánské cumbie, je nyní plnohodnotnou kapelou s nevídaným drajvem. Nerozlijte si koktejly!

Potrvá otevírá koncertní sezónu

redakce 10.06.2021

Během června chystá dejvická kavárna tři vystoupení. Představí se Jiří Imlauf, Šimanský/Niesner a UKW.

Divočina karlínského brownfieldu aneb program Přístavu 18600

redakce 10.06.2021

Úterní večery v Přístavu 18600 jsou určeny přednáškám, středy divadlu, čtvrtky koncertům, pátky podvečerním DJ setům.

Filmaři lákají na rekordní počet českých filmů

redakce 10.06.2021

Jen do půlky letošního září se diváci mohou těšit na rekordní počet téměř dvaceti českých distribučních premiér celovečerních filmů. A k tomu jde do kin více než deset dokumentů.

Silence of Sound a Madera v hradeckém Artičoku

redakce 07.06.2021

Vernisáž fotografií Barky Fabiánové v kavárně, koncert kapely Madera na dvorku pod rozkvetlou třešní. Pozvánka do královéhradeckého Artičoku.

The Residents v Praze

redakce 06.06.2021

Původně bylo toto turné plánováno již na začátek roku 2021, kvůli pandemii koronaviru bylo ale přeloženo.

Audiovizuální kolektiv NSHT otevírá open air sezonu

redakce 04.06.2021

Na své si, jak je už u NSHT zvykem, přijdou hlavně náročnější posluchači nestředoproudé elektronické hudby.

V Praze vystoupí Dotan, The Sheepdogs i The Lumineers

redakce 31.05.2021

Stejně jako na albech, tak i na koncertech The Lumineers platí, že každá nota, každá slabika i tiché momenty mezi nimi mají svůj důvod i emocionální náboj.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace