Zprávy / Festivalové

Nneka a Dub FX na Rock for Churchill

Nneka a Dub FX na Rock for Churchill

redakce | Zprávy / Festivalové | 22.02.2016

Hudební festival Rock for Churchill zveřejnil další 2 zahraniční jména letošního programu – australského performera Dub FX a nigerijskou hvězdu Nneku. Rock for Churchill proběhne 26. a 27. srpna ve Vroutku. První edice nejlevnějších 2denních vstupenek za cenu 700 Kč (+ poplatky) je k dispozici do 29. února.

V Česku populární Australan Dub FX, vlastním jménem Benjamin Stanford, ohlásil na letošní rok novou desku. S ní vyrazí na letní evropské turné se zbrusu novým koncertním programem doplněným o vizuální efekty. Dub FX začal svou zářnou kariéru buskingem v ulicích světových metropolí. Netrvalo dlouho a z Benjamina se stala hvězda festivalových pódií, vystupoval na top festivalech jako Coachella, Sziget, Glastonbury, Woodstock a to všechno bez velkého labelu za zády a během pouhých osmi let. Dub FX osobitým způsobem vytváří hudbu pouze svým hlasem podporovaným live smyčkami a efektovými pedály. Přímo před očima užaslých diváků tak v reálném čase tvoří pozoruhodnou kombinaci rytmů od drum and bass přes hip hop až po reggae či dubstep.


Nigerijská zpěvačka a skladatelka Nneka patří k tomu nejlepšímu, co současná world music scéna nabízí. Britský deník The Sunday Times ji označil jako "novou Lauryn Hill" a její první album přirovnal k debutu The Miseducation této americké zpěvačky. Poklonu jí vysmekli i The Roots, Gnarls Barkley, rapper Nas, Lenny Kravitz, Tricky nebo Damian Marley. Svými politicky zabarvenými texty se Nneka zařadila mezi nejrespektovanější hlasy Afriky a v roce 2009 získala ve Velké Británii Cenu MOBO (Music of Black Origin) jako Nejlepší africká umělkyně. Nneka svým sametovým hlasem a hudbou na pomezí soulu, reggae, afrobeatu a hiphopu dobývá srdce posluchačů na celém světě. Rock for Churchill bude jejím prvním festivalovým vystoupením v České republice.


Kromě Dub FX a Nneky vás na Rock for Churchill budou bavit také francouzští Dub Inc, bosenská divoká parta Dubioza Kolektiv a česko-slovenské kapely Monkey Business, Iné Kafe, Vypsaná fiXa, Prago Union & Champion Sound, Mydy Rabycad a Zrní.

Limitovaný počet 2denních vstupenek za nejnižší cenu 700 Kč (+ poplatky) je v předprodeji do 29. února, od 1. března se cena zvedá o 100 Kč. Ke každé vstupence v této limitované edici obdržíte jako bonus 2 piva zdarma. Ve vybraných místech předprodeje můžete uplatnit hromadnou slevu 5+1 a 10+2. Vstupenky jsou v prodeji na webu rfch.cz, na pokladně pražského Lucerna Music Baru (bez poplatků) a v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketportal a Ticketpro.

Info

Rock for Churchill 2016
26. - 27. 8. 2016
areál Myslivna, Vroutek

www.facebook.com/events/1155757817770872
www.facebook.com/rfchfest
www.rfch.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Prvních osmdesát jmen pro Sziget

redakce 15.02.2020

Sziget byl vždy návštěvníky festivalů obdivovaný a vyhledávaný pro svoji širokou škálu hudebních stylů.

Nová jména pro Tauron Nowa Muzyka

redakce 14.02.2020

Na 15. ročník Tauron Nowa Muzyka dorazí izraelské duo Red Axes, fanoušky techna potěší italský DJ a producent Donato Dozzy.

Na JazzFestBrno přijede trumpetista Mathias Eick

redakce 13.02.2020

Čerstvý čtyřicátník se ze severské scény vymyká především svými atmosférickými melodiemi, v nichž se melancholii spíše vyhýbá.

Bazaar Festival 2020 odhalil program

redakce 11.02.2020

Bazaar jako místo hlučných debat a dialogu. Bazaar jako místo výměn a ne nákupů. Bazaar jako neřízené tržiště myšlenek, nápadů, barev a vůní z nejrůznějších koutů Evropy.

Festival Spectaculare odhaluje letošní program

redakce 08.02.2020

O’Halloran a Wiltzie společně vytvářejí barevně repetitivní, minimalistické a přitom velice živé hudební struktury na poli ambientu a vážné hudby.

Donaufestival odhalil letošní program

redakce 06.02.2020

Donaufestival 2020 prozkoumá mnohovrstevnaté vztahy mezi člověkem a strojem. Zahrají Swans, Ghostpoet nebo Sophie.

Brutal Assault hlásí legendu Mercyful Fate

redakce 05.02.2020

Po více než 40 let od vzniku a 20 let od posledního regulérní koncertní aktivity přijedou Mercyful Fate na Brutal Assault.

Festival Pop Messe přiveze Modeselektor i Algiers

redakce 04.02.2020

Nový hudební festival Pop Messe přiveze do Brna Modeselektor, Algiers, Acid Arab, Tommyho Cashe, Kokoko! a mnoho dalších.

Na Pohodě zahraje i britská art-popová hvězda FKA twigs

redakce 04.02.2020

Z doprovodné tanečnice velkých hvězd se v krátké době stala FKA twigs ikonou moderního umění.

Ment Moon 2020

David Čajčík 03.02.2020

Turecké nonstopy, divná Británie i východoevropské bizáry. Lublaňský Ment se blíží.