Zprávy

Noční jízda s Vellocet Roll

Noční jízda s Vellocet Roll

redakce | Zprávy | 08.07.2021

Opuštěná dálnice, podivuhodný bar, cesta k sobě samému. Pražská skupina Vellocet Roll přichází dva a půl roku po svém debutu s novou studiovou nahrávkou, dvouskladbovým singlem Wanderers of the Dark, který doprovází výpravný videoklip se surreální noční atmosférou. Skladby i videoklip předznamenávají nové album kapely, které vyjde v srpnu na labelu Full Moon Forum.

Od začátku roku 2019, kdy vyšel debut A Man Asleep, Vellocet Roll svůj psychedelický arsenál kromě úsečných postpunkových rytmů rozšířili také o neuchopitelné freejazzové pasáže. Píseň Wanderers of the Dark je nazvána podle básně Maurice Blancharda, jednoho z nejoblíbenějších básníků a velké inspirace frontmana kapely Františka Převorovského: „Skladbu vnímám jako popis stavu, když chceš být pro někoho oporou, ale ten tě – přes všechny bariéry, co si kolem sebe staví a další pečlivě střežená tajemství – k sobě nepustí.“ Osmiminutovým videoklipem František Převorovský debutuje i jako režisér, spolu s ním klip režíroval také Štefan Cima (Theremin).

Snímek umně propojuje oba tracky singlu, na úvodní Wanderers of the Dark organicky navazuje ambientně-industriální koláž The Night Is Silent Fragrant Oil Layer, vysamplovaná z nepoužitých pasáží k novému albu. Klip vypráví o cestě k vyrovnání se sebou samým, natáčel se v Praze během dvou nocí na jaře 2021. „Zejména druhá natáčecí sekvence byla hektická, probíhala během června, kdy jsou noci nejkratší, málem jsme to nestihli,“ poznamenává k natáčení Převorovský. Video Wanderers of the Dark vychází ve čtvrtek 8. července, o den později se singl objeví na Bandcampu skupiny a dalších streamovacích platformách.

Info

Vellocet Roll
Facebook kapely

Živě:
Vivat Vila #2
23.-24. 7. 2021
Živá vila, Prachatice
fb event

foto © Tomáš Novotný Jr.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rock for People tasí Muse a Slipknot

redakce 03.10.2022

Rock for People letos slavil úspěch na všech frontách a 27. ročník festivalu na tento úspěch nejen naváže, ale chystaným lineupem ho doslova převálcuje.

PSH na Nekonečném turné

redakce 03.10.2022

Po úspěchu PSH Nekonečný příběh v kinech přicházejí tvůrci se společnou Nekonečnou tour filmu a koncertu kapely.

Nylon Jail oslaví dekádu na Cargo Gallery

redakce 02.10.2022

Nylon Jail oslaví dekádu existence vystoupením na Cargo Gallery, koncertem také kapela oficiálně nastartuje Hithit projekt.

Pavel Klusák a GOTT v Divadle Archa

redakce 01.10.2022

Archa bude hostit multižánrový večer s bestsellerem Pavla Klusáka GOTT.

Lenka Dusilová s big bandem Cotatcha Orchestra

redakce 01.10.2022

Na koncertě v Brně zazní nové skladby, které jsou výsledkem společné tvorby.

Fléda jde do podzimu s lepším zvukem a hvězdami

redakce 01.10.2022

Seznamu zahraničních hvězd tento podzim vévodí výrazné hudebnice s novými nahrávkami.

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Indigová Alen ohlašuje druhé album

redakce 30.09.2022

K albu nazvanému Tma aranžérsky a producentsky přispěl Martin Kyšperský z kapely Květy.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Říjen v Underdogs'

redakce 29.09.2022

Těšit se můžeme na dekadentní acid punk VR Sex, metalcorové průkopníky Integrity, altrockovou klasiku And You Will Know Us by the Traill of Death. A další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace