Zprávy / Pozvánky

Nordra vystoupí v Brně i v Bratislavě

Nordra vystoupí v Brně i v Bratislavě

redakce | Zprávy / Pozvánky | 21.03.2018

Od filmové hudby k metalovému zvuku. Je to zhruba dva roky, co Aaron Truner (Isis, Sumac) viděl jeden z prvních koncertů Moniky Khot aka Nordra, a hned se ji rozhodl upsat na svůj label Sige Records, který vede společně s Faith Coloccia, parťačkou z Mamiffer. Měl k tomu totiž dobrý důvod.

Coloccia tvrdí, že Turner i Nordra ovládají "jednoduchý, intuitivní cit dělat hudbu jinak, upřímně a nově." Nepředvídatelný a intenzivní mix ponurých melodií, ambientních ploch a industriálních beatů, který se nespoléhá na tradiční postrock/postmetal postupy, dokáže oslovit napříč širším spektrem lidí právě díky chytlavosti a originalitě svých nápadů. Aktuálně Monika Khot působí také v Zen Mother, duu s Wolcottem Smithem, a v rámci obou projektů skládá i filmovou hudbu.


V Brně a Bratislavě společně s Nordra vystoupí Giulia Parin aka Julinko, se kterou jste se už v minulosti měli možnost setkat v českých klubech. Aktuálně přijíždí odehrát koncerty na podporu své nové desky Ash Ark.

Info

Nordra (us) + Julinko (it)
21. 3. 2018 20:00
FUGA, Bratislava
fb událost

Nordra (us) + Julinko (it)
22. 3. 2018 20:00
Herna, Brno
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

BiggBoss a UPM vydávají kroniku vizuálního chaosu 90. let

redakce 27.05.2020

Uvnitř se na nejlesklejších papírech potkávají kalkulačky z československého zásilkového katalogu Magnet s fotografiemi Depeche Mode v Praze.

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.

Monika Načeva vydává studiovku Zdivočelí koně

redakce 21.05.2020

Na novém albu Načeva spolu s klávesistou Davidem Kabzanem a bubenicí Markétou Pták zhudebnili texty básníků pronásledovaných minulým režimem.

Fource Live: Bratři, Chief Bromden a další

redakce 20.05.2020

Před několik týdny bylo oznámeno spuštění série Fource Live, která slibuje koncerty pečlivě vybraných kapel z domácí scény, i profesionální záznamy.

Komedie Malá lež míří do českých kin

redakce 20.05.2020

Herečka a rapperka Awkwafina získala za roli ve filmu Zlatý globus pro nejlepší herečku.

Elektronické duo Bratři procestuje šestnáct evropských zemí

redakce 19.05.2020

Během více než měsíčního online showcase projektu budou představeny kapely, které formují budoucnost evropské hudby. Liveurope.

První společný koncert všech dobrých lidí labelu Divnosti

redakce 17.05.2020

Label Divnosti představí své kapely a projekty Ima Teva, Člověk krve, Neřvi mi do ucha a něco něco.