Zprávy / Festivalové

Nouvelle Prague letos poprvé udělí ceny za podporu hudební scény

Nouvelle Prague letos poprvé udělí ceny za podporu hudební scény

redakce | Zprávy / Festivalové | 30.10.2014

Showcase festival a hudební konference Nouvelle Prague, který se uskuteční již 7. a 8. listopadu v prostorách pivovaru Staropramen na pražském Smíchově, vyhlašují ve spolupráci se společností Eventim první ročník Cen Nouvelle Prague. Ty jsou na způsob kdysi běžných cechovních společenství určeny subjektům aktivně činným na domácí hudebně podnikatelské scéně. Cenami chce Nouvelle Prague vyzdvihnout významné počiny nebo osobnosti, které v daném roce prokázaly výrazný přínos pro rozvoj a obohacení hudebně podnikatelské komunity. Ceny Nouvelle Prague se budou letos udělovat v následujících kategoriích:

Venue roku
Cena je určena pro koncertní prostor bez ohledu na jeho velikost, který má zajímavou, osobitou a neotřelou dramaturgii, kam se všechny kapely chtějí vracet, kde návštěvník vždy najde nadstandardní servis, disponuje lidsky i profesně zdatným personálem a je po všech stránkách příkladným zařízením svého druhu.

Počin roku
Cena je odměnou za čin, který domácí hudebně podnikatelskou scénu posunul v daném roce nejvýrazněji kupředu. Může se jednat o novou dramaturgickou myšlenku, zcela nový hudební projekt, podnikatelský koncept, významnou inovaci nebo jakékoli výrazné překročení dosavadních zvyklostí, které naši scénu posunují dál.

Osobnost roku
Cena je určena člověku z oboru, kterému se v daném roce podařilo v jakémkoli směru výrazně překročit běžné standardy pracovních úspěchů. Může to být například agent nebo manažer, který výrazně posunul kupředu své klienty, mimořádně úspěšný pořadatel festivalu, autor zajímavého projektu nebo prostě jen významný promotér, po kterém nezbývá jen potopa.

Hlasování o Ceny Nouvelle Prague je umožněno všem držitelům delegátských pasů Nouvelle Prague v daném roce s výjimkou zaměstnanců pořadatele, kteří se podílejí na organizaci akce. Po registraci a zakoupení delegátského pasu má každý účastník možnost nominovat kohokoli na Ceny Nouvelle Prague. Uzávěrka nominací je dva dny před začátkem festivalu, tedy 5.11.2014. Z nominovaných vybírá pořadatel Cen 5 nejpočetněji zastoupených návrhů v každé kategorii, vzniklý shortlist s pěti jmény je zveřejněn den před konáním akce. Přímo na festivalu pak účastníci Nouvelle Prague hlasováním určí vítěze každé kategorie. Vítězové Cen Nouvelle Prague jsou vyhlášeni na slavnostním večeru v rámci Nouvelle Prague, jehož hlavním partnerem je společnost Eventim. Vyhlášení se koná v pátek 7. listopadu od 22 hodin v Paspově sále. Autorem vítězných cen je sklářský výtvarník Jan Huňát, provázet udílením cen bude moderátorka České Televize Lenny Trčková.

Festivalový program Nouvelle Prague kromě devíti zámořských showcasových kapel představí v roli headlinerů belgické Balthazar a domácí kapelu Zrní, která na festivalu pokřtí své nové album Následuj kojota, jako speciální host festivalu vystoupí britští The Feud.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zpěvačka Giudi vystoupí v rámci Rock for People

redakce 15.06.2019

Giudi je sólová interpretka a skladatelka, která svou tvorbu označuje jako deep-pop.

Studentský festival Deziluze rozpohybuje areál bývalé cihelny

redakce 15.06.2019

Deziluze nabízí prostor muzikantům, divadelníkům, spisovatelům, fotografům i malířům, ale také sportovcům nebo produkčním.

Grape festival plní letošní program

redakce 14.06.2019

Jubilejní desátý ročník piesťanského festivalu Grape doplňuje bohatý program o hvezdy domácí scény i rapperku IAMDDB.

ArcTanGent nabídne hvězdný line-up

redakce 12.06.2019

Sedé vydání britského ArcTanGent festivalu letos láká na Coheed and Cambria, Russian Circles i postmetalové Cult of Luna.

Karlovarský festival představí Julianne Moore, Barta Freundlicha a Billyho Crudupa

redakce 12.06.2019

Karlovarský festival promítne v rámci pocty oběma filmařským osobnostem nejen film Po svatbě, ale také snímek Otisky prstů.

Pestrý a eklektický lineup festivalu Roskilde v playlistu Full Moonu

redakce 12.06.2019

Zpátky na místě činu - legendárním rozbahněném poli kousek od Kodaně. Letos vystoupí velikáni, superhrdinky a šílenci. Festivalový playlist? Ja tak!

Magick Musick po jedenácté

redakce 11.06.2019

11. ročník komorního festivalu Magick Musick je ve znamení devíti nonkonformních kapel. Jakých?

Marienbad Film Festival odhalil část programu a vizuál čtvrtého ročníku

redakce 10.06.2019

Poklidné lázeňské město během čtyř dnů ožije i filmově-vzdělávacím a hudebním doprovodným programem.

Hradecký slunovrat letos na dvou zámcích

redakce 07.06.2019

Další ročník festivalu konajícího se v krásném zámeckém prostředí Hradce nad Moravicí proběhne na konci června.

V Hlavní soutěži 54. MFF KV se představí Jan-Ole Gerster, Hong Khaou, Jonás Trueba a Marko Škop

redakce 07.06.2019

Nebývale geograficky rozmanitý je letošní výběr deseti světových a dvou mezinárodních premiér ve festivalové stěžejní sekci.