redakce | Zprávy / Pozvánky | 30.04.2021
Každoročné prvomájové podujatie v Novej Cvernovke bude tento rok opäť streamované. Diváci tak uvidia priestory, spoznajú tvorbu kreatívcov a zabavia sa na kultúrnom programe v živom vysielaní na Facebooku. Kultúrnych robotníkov nič nezastaví. Sú tú pre nás – navštíviť Novú Cvernovku online bude možné aj tento rok. Počas celodenného streamu organizátori odpremiérujú archívne zábery a nové relácie. Predstavia ateliéry, aj nový park. Virtuálni návštevníci sa môžu tešiť na live vstupy zo štúdia NCTV. Ľudia z Cvernovky sa budú naživo prihovárať aj z vybraných ateliérov – predstavia tak rôznorodú prácu našich maliarov/ok, návrhárov/ok, architektov/iek či tlačiarov/ok.
Areálom prevedú programová riaditeľka Paula Poštolková a PR manažérka Simona Papšová. Režisérom vysielania bude hudobný dramaturg kultúrneho centra Matwe Kaščák. Od desiatej do desiatej bude Cvernovka vysielať online. Priamo zo štúdia prinesie rozhovory so zaujímavými hosťami, aj nabitý kultúrny program. Hlavná diskusia otvorí tému budúcnosti kultúrneho robotníka 21. storočia. Odvysielame špeciálne vydanie History Kabinetu o Sviatku práce, aj pravidelný formát Čau o piatej. Uvedieme nové interveNCie - umelecké vystúpenia z netradičných priestorov Novej Cvernovky, Blame Your Genes či Alice Volf. Live koncert odohrá aj hardcorová kapela Kultúra smrti. Online svet spríjemní Nočná - súčasné techno a rôznorodá tanečná elektronika bude znieť až do skorého rána.
Počas dně "zatvorených" ateliérov pobeží tiež streamovaný program labelu ajlavmjuzik z ateliéru Atom. Zaznejú beaty, sety, rapy i "listening session" albumu Únikový východ II dvojice Eremen & Petijee, ktorých vyspovedal Joe Trendy. Zbytok line upu dopĺňajú Pkrek, Beyuz, FOM + dvojka rezidentov MtotheG a VKTRD.
Nová Cvernovka
fb kulturního prostoru
Deň zatvorených ateliérov 2021
1. května 2021, 10:00
fb event
foto © Michal Líner
redakce 30.11.2023
Klasicky vzdělaná multiinstrumentalistka, v jejíž písních se snoubí folk, metal, postrok i klasika.
redakce 30.11.2023
Dojde na klasicky velkolepý DIY festival, kultovní postavu minimalistické klasiky i komunitní akce.
redakce 30.11.2023
Co to vlastně je hudební scéna, co ji tvoří a ovlivňuje? V jakém nastavení by se nám lépe tvořilo i žilo?
redakce 30.11.2023
U příležitosti 70. výročí od založení galerie proběhnou tři komentované prohlídky. Vstup bude po celý den zdarma do všech stálých expozic a výstav.
redakce 29.11.2023
Slavný japonský tanečník, choreograf a herec Min Tanaka provází Archu po celou dobu její existence.
redakce 28.11.2023
Joshek nabídne projížďku z veselého elektro vrzání přes house music až do moderního techno bzučáku.
redakce 26.11.2023
Genderfluidní drag umělkyně předvede devadesátiminutový spektákl přesahující žánry a styly.
redakce 24.11.2023
Man on Man jsou Roddy Bottum a Joey Holman. Roddyho znáte z Faith No More, byl jedním z prvních muzikantů na kytarové scéně, který se nebál vyoutovat.
redakce 24.11.2023
Hudební cyklus kulturní platformy GOODGOOD představuje lokální hudební skladatele a skladatele moderní a neoklasické hudby.
redakce 24.11.2023
Monika Načeva a Zdivočelí koně přináší zhudebnění básní umělců pronásledovaných minulým režimem z 60.–80. let.