Zprávy / Nové desky

Nová deska brněnských Levantadores

Nová deska brněnských Levantadores

redakce | Zprávy / Nové desky | 01.01.2023

Levantadores, účastníci tradičních španělských závodů ve zvedání závaží a především kamení, mohou znít českým uším trochu bizarně. Do hudby i prezentace téhle nové brněnské kapely to vnáší hravost a zálibu v tematických outfitech a specifickém humoru. Kdo je Don Vajumi a co je aquaboogie v názvu alba? To se snad dozvíme v jejich budoucí tvorbě.

Vašek Klčo (ex Ångström) a Miloš Bogdan (ex Ette Enaka, KODDN) začínali po rozpadu jejich původních projektů v roce 2019 pouze ve dvou. Záhy se k nim přidal také Jura Habarta (Ghost of You, Květy, Luciana, Čau Česko), který se postaral i o mix debutu ve vlastním studiu s názvem Fluffy Fields. Finální podobu nahrávky Don Vajumi’s Aquaboogie vypiloval Ondřej Ježek ve Studiu Jámor.

Na albu je jasný vliv post-punku, hudba Levantadores je ale komplikovanější a skrze mnoho jejích vrstev čas od času prorůstají nenápadné syntezátorové vtípky, zvuky jako upomínky na osmdesátkové sci-fi. Všechen nadhled, v kontextu smrti, sociálního vyloučení, sociální ignorace a dalších témat, o která se album opírá, ale budí spíš dojem cynismu a rozčarování z nejistých vyhlídek do budoucnosti.

Info

Levantadores –⁠ Don Vajumi’s Total Frogal Aquaboogie
Fb kapely

foto © Jonáš Svoboda

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Eli Michaili a Laris Diam na desce Nienna

redakce 07.02.2023

Desítka skladeb v češtině a slovenštině nese jméno jedné z Valar ze světa J. R. R. Tolkiena.

Lenka Zbořilová aka Ivy Z vydává desku

redakce 06.02.2023

Textově vycházela ze světa, do kterého má tendenci utíkat v období pochmurných lednových dnů.

Dim Haze, rytmický bedroom pop

redakce 05.02.2023

Out For Stimuli nabízí čtvrthodinu dynamického a rytmického bedroom popu, ve kterém se odráží vliv dream popu, shoegaze a synth popu.

Nylon Union vydávajú nový album

redakce 03.02.2023

V poradí štvrtý album Nylon Union prináša 12 art popových skladieb, ktoré sú založené na silných melódiách zasadených do harmonicky vybrúsených podkladov.

Floex vydává herní soundtrack

redakce 01.02.2023

Šest nových tracků stojí především na elektronických základech poháněných energií hutně vystavěných beatů.

Hvozd nahrali poctu Filipovi Topolovi

redakce 27.01.2023

Novinka Krehkou krajinou posúva poetickú kombináciu šanzónu a kabaretu s punkovými koreňmi o niečo ďalej.

Nové EP Běž Pryč! Pána Nuslí

redakce 25.01.2023

Setkáte se s nuselskými legendami a s putykami, které neodvratně podléhají útokům ze strany developerů, baristů a výběrové kávy.

The Compositions 1960

redakce 13.01.2023

V posledním dvojčísle bulletinu Jazz byla nalepená dopisní obálka s partiturou amerického umělce La Monte Younga nazvaná Composition 1960 #9.

BCAA system s projektem Awoo

redakce 11.01.2023

Release alba je doprovázen příběhem o přeměně hudebníka Bílej kluk do virtuální postavy Awoo uvězněné v paralelní dimenzi a jeho snaze o návrat do naší reality.

FDK se vrací po třinácti letech

redakce 10.01.2023

V temném postmetalu FDK je prostor pro mělencholické odstíny, deska ale stejně jako ty minulé umí tnout do živého a zejména zavalit svou imponující hutností.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace