Zprávy / Pozvánky

Nová deska Frankie & The Deadbeats

Nová deska Frankie & The Deadbeats

redakce | Zprávy / Pozvánky | 05.10.2023

Přesně po dvou letech přichází česko-americká kapela Frankie & The Deadbeats se svým druhým albem The Possibility That Love Is Not Enough. Svou druhou studiovku pokřtí Frankie & Te Deadbeats 5. října v pražském Futurum Music Baru. Jako speciální host vystoupí kapela Acid Row, která svojí dávkou stoner rocku s prvky psychedelie zahájí celý večer.

fotogalerie z vystoupení na Sedmičce zde

Na své nové nahrávce posouvá kapela svůj přístup ke country music zase o kus dál. Nástrojové obsazení je rozšířené o trubku, klavír, hammondy nebo třeba banjo, přidaly se ženské vokály a přesahy k dalším hudebním žánrům přináší ještě pestřejší obsah než prvotina The Shining.

Deska The Possibility That Love Is Not Enough zachycuje příběhy, které se odehrávají v reálném světě, ve snech městských kovbojů, nebo i někde mezi nebem a zemí. Jsou zahalené do hávu utkaného z teskných kytar a melodií nikoliv podbízivých, ale přesto chytlavých. Nové písně již zazněly na předních českých festivalech (Rock For People, Colours of Ostrava, Mighty Sounds) a prošly i zkouškou na dvou Frankieho sólových turné po USA. V pořadí druhá dlouhohrající deska byla nahrána v Praze ve studiu Golden Hive pod vedením Amáka Golden a opět vychází na nezávislém labelu Pushteek.

Info

Frankie & The Deadbeats + Acid Row
5. 10. 2023 19:00
Futurum Music Bar, Praha
Fb událost

foto © Tomáš Vrana

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

David Tibet s Current 93 v Kostele sv. Šimona a Judy

redakce 08.07.2024

Svět C93 je pestrý, chaotický, má spoustu odboček a zákoutí, ale v konečném důsledku jde především o upřímnou snahu vydat ze sebe mimořádný umělecký výkon.

Za Fuchsem Arleta, Berlin Manson nebo Dušan Vlk

redakce 07.07.2024

Po třech slovenských edicích míří Underground Overtake poprvé do Prahy, kde obsadí open air prostor za Fuchsem.

Opulence: letní eventová série Radia Wave a GHMP

redakce 06.07.2024

Kromě několika opulentních koncertů v zákoutích zdejších zahrad se můžete těšit na tematické debaty vedené hudební publicistkou Anetou Martínkovou.

Okay Kaya, Yann Destal a Kavinsky v Praze

redakce 05.07.2024

Dva večery s tou nejlepší francouzskou elektronikou a jeden s tajuplnou hudebnici. Fource.

CocoRosie oslaví v Praze dvacet let na scéně

redakce 04.07.2024

Svým uměním se zasazují o lidská práva, zpochybňují společenské normy a často si pohrávají s různými tabu.

Porridge Radio ve Futuru

redakce 04.07.2024

Výrazný zvuk, kombinující prvky indie rocku a postpunku, je doplněn o upřímné texty, které se nebojí otevřeně reflektovat emocionální turbulence a existenciální otázky.

Fource přivezou The Last Dinner Party, Cults i Alana Walkera

redakce 01.07.2024

Jako když paprsky světla pronikají do temných koutů – hudba Cults je jako posmutnělý film, který je ale plný záblesků naděje.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace