Zprávy / Nové desky

Nová deska ruindistralistů Decent Ruins

Nová deska ruindistralistů Decent Ruins

redakce | Zprávy / Nové desky | 07.06.2023

Po květnovém singlu Downwards přichází domácí Decent Ruins s plnokrevným debutem Too Weird To Live. Ten vydává (jako vůbec první český projekt v historii) zavedený švýcarský darkwave label Swiss Dark Nights.

Ruindustrial / warlock wave / Syntherin – pražské dvojici Decent Ruins jsou tradiční hudební škatulky prostě malé, a tak si vytvořili vlastní. Svůj sound namíchali z ozvuků dark wave i industrialu, witchy atmosféry, dark synth zvuku a téměř EBM nákopu. Postapokalyptický okultismus se sráží s obrazy ze zaprášených koutů rozbitých mozků a vytváří tak něco temně hlubokého a upřímně rozsekaného.

Výsledek dvouleté práce představuje kapela na prvním dlouhohrajícím nosiči Too Weird To Live. A už první witch/wave singl Downwards se rychle zabydlel v playlistech nejrůznějších zahraničních médií. Neméně se vydařila i release party, ze které se někteří členové projektu vrátili až po dvou dnech. Kolekce šesti nových skladeb (plus dvou nově remasterovaných předchozích singlů) vychází 1. června na všech digitálních platformách a díky čerstvě navázané spolupráci s švýcarským žánrovým labelem Swiss Dark Nights také na CD.

Info

Decent Ruins
Fb kapely

foto © se svolením Decent Ruins

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

LeebOrn vypouští live session Bond

redakce 04.10.2023

Olomoučtí Leeb0rn v nové sestavě lákají živákem ze studia na připravované album.

Singl z akustického alba Katarzie

redakce 02.10.2023

V baladicky laděné písni, která album Šťastné dieťa otevírá, zprostředkovává pocity stesku po vztahu, který se vynořuje ze vzpomínek.

Ladislav Pazdera debutuje Chiaroscuro

redakce 30.09.2023

Jazz, world music i preciznost klasiky přináší první album Ladislava Pazdery.

Veselé plavkyně, archoelogický objev teplické scény

redakce 26.09.2023

Lze vzpomenout vůbec první koncert VP na teplickém zimním stadionu se skupinou Kokrment nebo později pražskou Deltu a Bunkr.

Island Mint vydávají berlínské EP a razí na tour

redakce 25.09.2023

Tři písničky o únavě a bolesti, o momentech pronikajících hluboko pod kůži tak jako trojitý hrot tetovací jehly.

Petra Hermanova chystá sólový debut

redakce 24.09.2023

In Death’s Eyes čelí smrti od začátku do konce se vzácným zápalem, který v člověku zanechává pocit, že bylo naprosto nezbytné, aby Hermanova desku vytvořila - aby přežila.

Akustické odozvy nádejí Davida Kollara

redakce 24.09.2023

Na akustickú gitaru natiahol špeciálne kontrabasové struny a rozhodol sa spontánne nechať viesť hlbokým zvukom bez digitálnych vylepšení.

Hudební skicy dvojice Gustaf Ljunggren a Emil De Waal

Barka Fabiánová 23.09.2023

Koncepce striktního hudebního žánru je mrtvá již několik desetiletí, což potvrzuje i nejnovější počin dánských hudebních velikánů.

Madhouse Express vydali nové album

redakce 20.09.2023

Další trip napříč žánry i experimenty s elektronickými prvky aneb Something With Space.

Kafka Band uzavírá trilogii nahrávek

redakce 15.09.2023

Obsahuje dvanáct skladeb, ve kterých se hudba prolíná s literaturou, čeština s němčinou (jednou i s angličtinou) a temné momenty s absurdním humorem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace