Zprávy

Nová kapela Prazdniny představuje první singl

Nová kapela Prazdniny představuje první singl

redakce | Zprávy | 07.05.2021

Pocity odloučení, izolace i radost z objevování neznámého, to vše se zrcadlí v prvním singlu kapely Prazdniny. Dva Michaelové a jeden Matěj, tři kamarádi brněnského Králova pole, začali ve svých pokojíčcích přetvářet karanténní depresi na indiepopové výpovědi o vlastních všedních životech. První takový příběh poslali ven 1. května v podobě singlu 3am.

„3am vznikla už během jarní karantény minulý rok, kdy pro nás celá ta situace byla úplně nová a nikdo jsme pořádně nevěděli, jak se s ní vyrovnat,“ vysvětluje první z Michaelů. „Název prazdniny jsme vymysleli ještě dřív, než jsme se vůbec rozhodli, že budeme kapela,“ doplňuje ho druhý Michael s tím, že Prazdniny, jinými slovy „prázdné dny“ bylo to jediné, co tohle období definovalo.

I když oba Michaelové pocházejí původem z klubové kytarové scény, výsledný zvuk Prazdnin překvapí. Místo kytar a živých bicích tu dostávají daleko větší prostor drum machines nebo syntezátory. „Celý singl jsme nahráli v pokoji našeho brněnského bytu. Koncept byl, abychom do našich písniček a zvuku co nejvěrněji promítli v jakém prostředí a době prazdniny vznikají,“ pokračuje Matěj, zpěvák a poslední člen Prazdniny. Ten se kromě zpěvu ujal i hlavní role v klipu, jehož natáčení se ujal kamarád kapely, opavský režisér Michael Klemm.

Info

Prazdniny
Fb kapely

foto © archiv kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Mooncloud #58: Siksa

redakce 19.06.2021

Polská Siksa vystoupí v létě na festivale Okolojeles. Jejich mix je eklektickou směsí, jejíž společným jmenovatelem je punk.

Expozice nové hudby kloubí staré a nové

redakce 19.06.2021

Expozice nové hudby nabídne zvuky Kalkaty i výkřiky klavíristy. V projektu Plugged se představí eRikm, John Oswald a Ink Midget.

The Drain vydávají singl s klipem a oznamují desku

redakce 18.06.2021

The Drain přichází s moderním zvukem doplněným řadou samplů a synthů, který ale neztrácí ani na hutnosti, špíně a kytarovém tlaku.

Parkbouda opět oživí městský park

redakce 18.06.2021

Opět po roce v městském parku vznikne netradiční místo setkávání - místních i turistů, studentů i seniorů, lidí z měst i ze šumavských hvozdů.

Hradecký slunovrat to nevzdal

redakce 18.06.2021

Pojďte si vychutnat návrat k normálnímu životu v nádherném prostředí hradeckého zámku uprostřed Hradecké slunovratu.

Beseda přiveze Black Country, New Road

redakce 17.06.2021

Jedna z aktuálně nejoriginálnějších kapel se v Tasově u Veselí nad Moravou objeví po boku svých ostrovních kolegů Snapped Ankles či belgických Flying Horseman.

Ima Teva vydává atmosferickou osobní zpověď

redakce 17.06.2021

Posluchače albem provází kromě atmosferické elektroniky také minimalistické, o to však působivější české texty a komorní vokál.

Obscene Extreme se řítí na Bojiště

redakce 17.06.2021

Již tradičně se to nejdůležitější zdaleka neodehrává jen na pódiu, ale v moshpitu nalezneme nevěsty i nejrůznější zvířecí druhy.

Žižkovská noc podesáté

redakce 16.06.2021

U příležitosti obnoveného předprodeje to máme prvních pět desítek umělkyň a umělců, kteří v říjnu zahrají v jednom ze spřízněných klubů.

Proběhne elektronický Hotspot a mini festival Czech Music Crossroads

redakce 16.06.2021

Czech Music Crossroads uvedou například Radka Baboráka, Bratry Orffy, Beatu Hlavenkovou nebo Clarinet Factory.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace