Zprávy / Pozvánky

Nová vlna post-metalu Izah v Praze

Nová vlna post-metalu Izah v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 21.11.2015

Po necelých dvou letech se vrací na pražská pódia post-metalová naděje Izah z rodiště slavného Roadburn festivalu, holandského Tilburgu. Tentokrát si však s sebou veze debutový opus Sistere, který uchvátil recenzenty na celém světě svou komplexitou a nadžánrovostí. Ze Švýcarska přijedou Izah podpořit stoneroví pomalometalové kolegové Unhold. Koncert se odehraje 27. listopadu v komorních prostorách s tradičně skvělým zvukem Klubovny Povaleč za dobrovolné vstupné v rozmezí 160 – 250 Kč.


Elementy sludge, noisu, hardcoru a post-rocku Izah míchají v temném mixu heavy riffů, sklíčených melodií a hustě navrstvěných zvukových ploch. Po vydaní dvou EP a mnoha shows s legendami scény jako Baroness, Mono, Cult of Luna, Celeste, Wolves in the Throne Room nebo The Ocean vydali Izah v roce 2015 svou prvotinu Sistere, kterou odprezentovali na slavném Roadburn festivalu. Sedmdesát dva minut dlouhá hudební narace přes temnotu i světlo, naději i zoufalství v pouhých čtyřech skladbách posluchače přenáší z klidných post-rockových pasáží do zdrcujících hardcorových groovů, z temného ambientu do nespoutaného noisu, z hypnotického black metalu do masivních sludgeových stěn.


Pětice ze švýcarského Bernu Unhold se na scéně pohybuje už od roku 1992, byť za tu dobu vydala pouhý čtyři LP. To poslední, Towering, přišlo na svět v lednu tohoto roku a český Echoes Zine o něm napsal: „Pokud patříte mezi fanoušky Neurosis nebo Kylesa, pro které zkáza nemá jen negativní význam, s touto deskou rozhodně nešlápnete vedle.“ S příchodem zpěvačky a klávesistky Miriam do tohoto původně čistě mužského tělesa se proměnila i paleta nálad, kterou Unhold disponují a můžeme se tedy těšit na zajímavý koncert kapely, která Čechy tento rok navštívila již dvakrát.

Info

Izah (nl) + Unhold (ch)
27. 11. 2015 19:00
Klubovna Povaleč, Praha
Vstupné: 160 Kč – 250 Kč

www.facebook.com/events/487777648061223
www.izahband.bandcamp.com
www.unhold.bandcamp.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Explicit opakuje zrušený březnový line up a dává šanci méně známým DJs

redakce 09.07.2020

Explicit sound se po dlouhé době představí v samostatných setech jako Dj De, Vinfield a Krabs, který má před sebou zároveň svoji první live show.

Platforma GoodGood přichází se svým pop up rádiem

redakce 06.07.2020

Nová platforma GOODGOOD se představí jako Pop Up Radio. Na střeše Národního zemědělského muzea představí více než 30 dj’s a hudebníků napříč klubovou scénou.

Holky z viy a kluci z P/\STi to v Přístavu rozproudí

redakce 06.07.2020

Holky z viah poprvé zazpívají i zahrají nové písně z připravovaného alba. K příležitosti premiéry svého nekontrolovatelného řádění si přizvaly P/\ST.

Letiště X0X0 v Radosti a Přítomnosti

redakce 06.07.2020

Karnevalu jazzu, elektronické hudby a imerzivního divadla nejen s Tryptychem, E Converso či Marií Pravdou.

Šramlfest bude. S Ivou Bittovou.

Marek Čech 03.07.2020

Organizátoři Šramlfestu se rozhodli, že i přes omezení, způsobené koronavirovou krizí, se festival uskuteční.

Irská postpunková střela Fontaines D.C. poprvé v Praze

redakce 01.07.2020

Novinka nabízí stejně syrové a ostré texty, plné deziluze mladé generace čelící osobním i globálním problémům dospělého světa jako romanticky pochroumaný debut.

Billy Barman sa vracajú na pódiá

redakce 30.06.2020

Nosiče Zlatý vek sú hotové a Billy Barman ich nakoniec pokrstia koncertom skôr, ako sami predpokladali.

Palma a Něco Něco v Underdogs'

redakce 29.06.2020

Palma boří písničkářský mýtus o kytarovém či klávesovém doprovodu a svůj hlas balí do elektropopového hávu, ovšem bez zbytečných extravagancí.

Nový termín pro Kvelertak

redakce 29.06.2020

Vzhledem ke stávající situaci s epidemií koronaviru byli organizátoři nuceni zrušit termín koncertu skupiny Kvelertak a nyní zveřejňují nové datum konání.

Kasárna Karlín oslaví třetí výročí

redakce 23.06.2020

Za tři roky navštívilo areál téměř 1 000 000 návštěvníků, proběhlo přes 900 akcí a stát díky spolku spravujícímu Kasárna ušetřil až 15 milionů Kč.