Zprávy / Nové desky

Nové album Places jako experiment

Nové album Places jako experiment

redakce | Zprávy / Nové desky | 01.02.2021

Ostravská kapela Places po pěti letech od debutu Distant Edges a několika singlech vydává následníka, nahrávku, básnicky nazvanou I Canť Let My Hands Fight Against Your Waterfall, kterou nahrála v kopřivnickém studiu Animan kompletně naživo za jediný den. Album vychází i s obrazem v pondělí 1. února 2021.

Nové album vzniklo „v podstatě náhodou“, jak tvrdí bubeník Martin ‚Marcyn‘ Hampel. „Na konci, nebo spíš začátku všeho, byla krize, život se ukázal být křehčí, než jsme si mysleli a nejednoho z nás postihla v osobní rovině nejedna zkouška trpělivosti a síly, ať už se jednalo o řešení pozůstalostí, zdraví nebo vnitřních, osobních trablů. Pak najednou sedíš ve zkušebně a cítíš, že i přes nástrahy a tunu neshod ta kapela dokáže vyplodit něco, co má pořád smysl a jakýsi tah na branku. Nemluvím o tom, co se nám všem stalo v roce 2020, my si prošli určitým martýriem už rok před tím a vůbec nevěděli, jak to skončí.“

Places měli na rok 2020 naplánováno spoustu koncertních aktivit, které se díky situaci rázem rozplynuly v prach. „V březnu vyšel singl Quiet Sirens a po koncertech najednou černá díra, kterou jsme se rozhodli vyplnit pravidelným scházením se na zkušebně. Všichni kolem začali streamovat, tak přišel nápad taky natočit živák, pak střih a už jsme seděli v autě na cestě do studia za Tomášem Neuwerthem.“ Z rozhodnutí natočit obyčejný ‚živák‘ se nakonec vyklubala myšlenka natočit tímto způsobem nové album. „Úplně původní myšlenkou bylo natočit EP někde a někdy během roku, ale když už jsme dorazili k Tomášovi na session, začal se ten nápad sám od sebe stavět před očima. Tak proč to nezkusit? Mám rád, když jsou věci trochu nebezpečné s nejistým koncem. Nevyjde, nevadí. Nechtěli jsme se znovu pouštět do anabází s tejkama po nástrojích a točit to tři čtvrtě roku. Tím nechci říct, že bych tyto způsoby zavrhoval, naopak, prošli jsme si tím při nahrávání debutu i při každém dalším, což mělo na výsledek neoddiskutovatelný vliv v pozitivním slova smyslu. Ale teď jsme zase kousek jinde a tohle se jeví jako příležitost. A nový druh výzvy jsme tak trochu potřebovali. Dva tři náběry a bylo to, žádné přetáčení.“


Kromě zvuku byl zachycen i obraz, ovšem kapela se rozhodla jej nepojmout klasicky, jak to u živých session bývá, ale trochu jej rozšířit o záběry z exteriérů. „Pojmout to jako obyčejný živák, nebylo by tam nic jiného, než čtyři borci a zpěvačka, jak hrají. Podle mě trochu nuda na to, že jsem si naši hudbu vždycky uměl představit ve filmu,“ říká Marcyn. Tematicky se album pohybuje mezi složitými vztahy a nevyřešenou minulostí, ale i náznakem naděje, že strach nezvítězí. A kdyby náhodou ano, tak ještě nic neskončilo. Písně kapely Places popisují život z více úhlů a je patrné, že v textech neexistuje žádná ‚jedna jediná pravda‘, kterou je nutno rozklíčovat. Největší síla vždy tkví v detailech.

Info

Places
Fb kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ima Teva vydává atmosferickou osobní zpověď

redakce 17.06.2021

Posluchače albem provází kromě atmosferické elektroniky také minimalistické, o to však působivější české texty a komorní vokál.

Be4eight v 7:40 vydal první album s názvem 7:40

redakce 15.06.2021

Be4eight se věnuje tvorbě beatů a elektronických hudebních ploch v kombinaci s akustickými nástroji, bicími a kytarou, na které zásadně hraje sám.

Zuby nehty jsou v San Francisku

redakce 15.06.2021

Zuby nehty jsou nezaměnitelné nejen v textech, ale i v rockových beatech, které hnětou folkové melodie s punkovým feelingem do originálního tvaru.

Nové LP Rest in Haste

redakce 14.06.2021

Novou desku Rest in Haste nahráli v užší čtyřčlenné sestavě. V jasnějších aranžmá tak vyniknou řezavé kytarové vyhrávky, hutná basa a rafinované rytmy.

Prago Union s novým singlem Pokračujem v jízdě

redakce 06.06.2021

Pražská kapela Prago Union vydává novou desku s názvem Made in Strašnice.

February vydávají druhé album Hyphen War

redakce 04.06.2021

Ostravsko-pražská skupina February dnes vydává druhé album Hyphen War.

Verbální akrobat Eremen a beatmaker Petijee vydávají druhou desku

redakce 03.06.2021

Verbálny akrobat, milovník oxymoronov a vrhač ostrých pančlajnov je slovenským prienikom českého Kata a britského Mika Skinnera.

Třetí autorské album Nikol Bókové

redakce 03.06.2021

Hudba zde vykresluje obrazy, emoce a střípky vzpomínek, přináší silné melodie a napětí ve střídání tempa, typické pro autorčinu tvorbu.

Midi Lidi nevydávají jednu novou desku, ale rovnou dvě

redakce 02.06.2021

Zkusme se domluvit!, vzkazují Midi Lidi ve svém hudebním manuálu.

Aleš Gajdošík vydává svůj sólový debut

redakce 31.05.2021

Sólová tvorba Aleshimu konečně umožnila prozkoumat hudební zákoutí, do jejichž stínů chtěl vždy nahlédnout.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace