Zprávy / Nové desky

Nové desky u Animal Music

Nové desky u Animal Music

redakce | Zprávy / Nové desky | 18.02.2022

Prvními tituly, které vydavatelství Animal Music chystá pro rok 2022, jsou nová alba Radka Baboráka, Nikol Bókové, Martina Brunnera a Luboše Soukupa.

Martin Brunner uvedl v premiéře nový cyklus písní Svou chvíli, který zkomponoval na básně Věry Koubové, v rámci koncertu Symfonického orchestru Českého rozhlasu 10. února 2022 v multifunkčním sále DOX+. Spolu s autorem u klavíru vystoupila zpěvačka Markéta Foukalová a na Fender piano zahrál Vít Křišťan. Vystoupení pod vedením dirigenta Marka Ivanoviće se uskutečnilo v rámci koncertního cyklu Nové horizonty, v němž SOČR propojuje klasickou hudbu s jazzem. Živou nahrávku vydá Animal Music 6. května 2022. O týden později zahájí ve Studiu Sono nahrávání nového alba hornista Radek Baborák. Album, které bude obsahovat nové úpravy skladeb Johannese Brahmse, Jeana Sibelia a Alexandra Glazunova pro lesní roh a smyčcový kvartet, bude již šestým titulem, který tento fenomenální hudebník vydává u Animal Music. Vydání alba je naplánováno na 17. června 2022.

Nikol Bóková své v pořadí již čtvrté album s názvem Elements bude nahrávat ve Studiu Sono v březnu 2022. Vedle členů jejího stálého tria (Martin Kocián, Michał Wierzgoń) ji doprovodí kytarista David Dorůžka. Pro nahrávání alba zapůjčí klavír firma Bechstein, se kterou Nikol spolupracovala již na projektu Hybatelé rezonance. Vydání alba je naplánováno na 20. května 2022. V dubnu pořídí nahrávky pro své nové album také saxofonista a skladatel Luboš Soukup, který již několik let žije a tvoří převážně v Kodani a na značce Animal Music vydává svá alba již od roku 2013. Jeho spoluhráčem bude tentokrát jediný hudebník – vyhledávaný německý klavírista Christian Pabst. Nahrávání proběhne ve Studiu HAMU. Vydání alba je naplánováno na 3. června 2022.

Info

Animal Music
web vydavatelství

foto © Khalil Baalbaki

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nové album Markéty Foukalové a Martina Brunnera

redakce 28.06.2022

Jde o druhou živou nahrávku koncertu z programového cyklu Nové horizonty, propojující jazz a symfonickou hudbu.

Nové EP Hello Marcel, letní skotačení

redakce 18.06.2022

Tři příběhy, tři situace, tři různě rychlé skladby. Jejich podobnost s realitou je čistě náhodná. Pojďme jim pomoci zorientovat se ve světě a najít si své místo.

Explicit Compilation 01

redakce 10.06.2022

Brněnský kolektiv Explicit, který je na poli lokální klubové scény známý hlavně díky pořádání rave parties, vydává debutový hudební projekt

Eurodel je Indigo

redakce 09.06.2022

„Hravá, temná a duchem mladá,“ těmito slovy popisuje rapper Eurodel své sólové album Indigo.

Beach Bum debutují u Kabinet Records

redakce 03.06.2022

Permanentní filmový večírek z Floridy a pestrobarevné košile Matthewa McConaugheyho dokonale korespondují s náladou hudební tvorby Beach Bum i přebalem alba T-Rex Goes On Holiday.

Drť mají novou desku: Minister

redakce 31.05.2022

Texty piesní tentoraz pochádzajú z videonahrávky súkromného rozhovoru Jána Počiatka s Dobroslavom Trnkom, ktorú tajne urobil “podnikateľ” Marián Kočner.

Miss Petty: Mega Kozy

redakce 30.05.2022

Miss Petty, coby jedna z nejznámějších českých drag queens, je stále výjimečná tím, že si skládá vlastní hudbu. Nyní vydává nový ulítlý singl Mega Kozy.

Monochrome, nové EP Marka Dadoka

redakce 24.05.2022

Grafik a producent z nejprogresivnějšího tuzemského dnb labelu Sinful Maze Recordings nechal po pandemii neurofunkových vykrucovadel a ostrých 2stepů.

Jaromír 99. Letní kapela je Mimosezóna

redakce 22.05.2022

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem (Jaromír 99) nabízí na debutovém albu rockový výlet za písničkou horským krajem rockové melancholie a nezčeřené vícehlasé pohody.

Vychádza Echo Cube od Analogrunner

redakce 16.05.2022

Echo Cube je citlivo vyskladaná mozaika elektronických skladieb, demonštrujúca rôznorodosť a zvukofarebnosť.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace