Zprávy / Nové desky

Nové desky u Animal Music

Nové desky u Animal Music

redakce | Zprávy / Nové desky | 18.02.2022

Prvními tituly, které vydavatelství Animal Music chystá pro rok 2022, jsou nová alba Radka Baboráka, Nikol Bókové, Martina Brunnera a Luboše Soukupa.

Martin Brunner uvedl v premiéře nový cyklus písní Svou chvíli, který zkomponoval na básně Věry Koubové, v rámci koncertu Symfonického orchestru Českého rozhlasu 10. února 2022 v multifunkčním sále DOX+. Spolu s autorem u klavíru vystoupila zpěvačka Markéta Foukalová a na Fender piano zahrál Vít Křišťan. Vystoupení pod vedením dirigenta Marka Ivanoviće se uskutečnilo v rámci koncertního cyklu Nové horizonty, v němž SOČR propojuje klasickou hudbu s jazzem. Živou nahrávku vydá Animal Music 6. května 2022. O týden později zahájí ve Studiu Sono nahrávání nového alba hornista Radek Baborák. Album, které bude obsahovat nové úpravy skladeb Johannese Brahmse, Jeana Sibelia a Alexandra Glazunova pro lesní roh a smyčcový kvartet, bude již šestým titulem, který tento fenomenální hudebník vydává u Animal Music. Vydání alba je naplánováno na 17. června 2022.

Nikol Bóková své v pořadí již čtvrté album s názvem Elements bude nahrávat ve Studiu Sono v březnu 2022. Vedle členů jejího stálého tria (Martin Kocián, Michał Wierzgoń) ji doprovodí kytarista David Dorůžka. Pro nahrávání alba zapůjčí klavír firma Bechstein, se kterou Nikol spolupracovala již na projektu Hybatelé rezonance. Vydání alba je naplánováno na 20. května 2022. V dubnu pořídí nahrávky pro své nové album také saxofonista a skladatel Luboš Soukup, který již několik let žije a tvoří převážně v Kodani a na značce Animal Music vydává svá alba již od roku 2013. Jeho spoluhráčem bude tentokrát jediný hudebník – vyhledávaný německý klavírista Christian Pabst. Nahrávání proběhne ve Studiu HAMU. Vydání alba je naplánováno na 3. června 2022.

Info

Animal Music
web vydavatelství

foto © Khalil Baalbaki

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hvozd nahrali poctu Filipovi Topolovi

redakce 27.01.2023

Novinka Krehkou krajinou posúva poetickú kombináciu šanzónu a kabaretu s punkovými koreňmi o niečo ďalej.

Nové EP Běž Pryč! Pána Nuslí

redakce 25.01.2023

Setkáte se s nuselskými legendami a s putykami, které neodvratně podléhají útokům ze strany developerů, baristů a výběrové kávy.

The Compositions 1960

redakce 13.01.2023

V posledním dvojčísle bulletinu Jazz byla nalepená dopisní obálka s partiturou amerického umělce La Monte Younga nazvaná Composition 1960 #9.

BCAA system s projektem Awoo

redakce 11.01.2023

Release alba je doprovázen příběhem o přeměně hudebníka Bílej kluk do virtuální postavy Awoo uvězněné v paralelní dimenzi a jeho snaze o návrat do naší reality.

FDK se vrací po třinácti letech

redakce 10.01.2023

V temném postmetalu FDK je prostor pro mělencholické odstíny, deska ale stejně jako ty minulé umí tnout do živého a zejména zavalit svou imponující hutností.

Místa kam se nechystáš podle Audio Attaché

redakce 09.01.2023

Kapela se přiklonila ke zvuku svých dávných vzorů i současných hrdinů, žánrově na pomezí indie, shoegazu někde snad až postpunku.

Jihočeští ŁŪT a NĀV vydali splitko

redakce 08.01.2023

Celý split byl nahrán a smíchán tradičně v Low Resolution studiu a vyjde i na kazetách pod značkou NAAB.

Smrad v síni tradic větrá Ctib

redakce 04.01.2023

Deska obsahuje čtrnáct podvratných disco-ego-punkových vypalovaček plných divných a znervózňujících zvuků.

Debut chalapeño vyjde v lednu na vinylu

redakce 02.01.2023

Album Endless Iridescence zve posluchače do vod vlnících se lo-fi samplů a analogových perkusí.

Nová deska brněnských Levantadores

redakce 01.01.2023

Kdo je Don Vajumi a co je aquaboogie v názvu alba? To se snad dozvíme v jejich budoucí tvorbě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace