Zprávy / Nové desky

Nové EP Hello Marcel, letní skotačení

Nové EP Hello Marcel, letní skotačení

redakce | Zprávy / Nové desky | 18.06.2022

„Nabrousili jsme rypadla a vydali se do hlubin fantazií a představ. Uvnitř se skrývá větší bohatství než venku a málokdo to ví. Jen se musí vydržet a nepřestat kopat. Mnohdy se i těžké stroje zaseknou a tak je potřeba vytáhnout z rukávu dynamit. To už známe. V závěru cesty použít malé lopatičky, štětečky a zjemnit přístup k vzácným nálezům - to bylo pro nás nové a zde se nejvíce učíme. Moc bych si přál, aby i posluchači skrze tyto artefakty našli něco nového v sobě,“ uvádí k novému EP kapely Hello Marcel zpěvák Michael Macek.

Tři písně vznikaly v klasickém tandemu Adama Sodomky a Michaela Macka. Společně byli chlapci pouze u vzniku hrubých nápadů a vizí. Jakmile se stanovil společný cíl, vznikaly varianty aranží, textů a melodií. Nápady se poté pinkaly tam a sem mezi Prahou a Ostravou. Mnohdy dostala na frak i původní vize, ale bylo nutné ji podrobit všemožným úvahám a experimentům. Pak už jen stačilo, aby se člověk párkrát dobře vyspal a skládačka se začala skládat sama, nápady byly lehčí a výsledek je bavil čím dál víc. Holka, Děda Cebeda a Inynáni tančí v kruhu.

„Musí to bavit především nás, to je základní kritérium. Často se nám stává, že máme track v poslední fázi vývoje a zjistíme, že nás prostě nudí. V tom momentě jde do šuplíku. Škrtání je super věc, doporučil bych to všem,“ doplňuje Adam Sodomka, beatmaker, saxofonista a druhý člen kapely Hello Marcel.

fotogalerie z vystoupení v Brně zde

Info

Hello Marcel
web kapely

foto © se svolením Hello Marcel

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Explicit Compilation 01

redakce 10.06.2022

Brněnský kolektiv Explicit, který je na poli lokální klubové scény známý hlavně díky pořádání rave parties, vydává debutový hudební projekt

Eurodel je Indigo

redakce 09.06.2022

„Hravá, temná a duchem mladá,“ těmito slovy popisuje rapper Eurodel své sólové album Indigo.

Beach Bum debutují u Kabinet Records

redakce 03.06.2022

Permanentní filmový večírek z Floridy a pestrobarevné košile Matthewa McConaugheyho dokonale korespondují s náladou hudební tvorby Beach Bum i přebalem alba T-Rex Goes On Holiday.

Drť mají novou desku: Minister

redakce 31.05.2022

Texty piesní tentoraz pochádzajú z videonahrávky súkromného rozhovoru Jána Počiatka s Dobroslavom Trnkom, ktorú tajne urobil “podnikateľ” Marián Kočner.

Miss Petty: Mega Kozy

redakce 30.05.2022

Miss Petty, coby jedna z nejznámějších českých drag queens, je stále výjimečná tím, že si skládá vlastní hudbu. Nyní vydává nový ulítlý singl Mega Kozy.

Monochrome, nové EP Marka Dadoka

redakce 24.05.2022

Grafik a producent z nejprogresivnějšího tuzemského dnb labelu Sinful Maze Recordings nechal po pandemii neurofunkových vykrucovadel a ostrých 2stepů.

Jaromír 99. Letní kapela je Mimosezóna

redakce 22.05.2022

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem (Jaromír 99) nabízí na debutovém albu rockový výlet za písničkou horským krajem rockové melancholie a nezčeřené vícehlasé pohody.

Vychádza Echo Cube od Analogrunner

redakce 16.05.2022

Echo Cube je citlivo vyskladaná mozaika elektronických skladieb, demonštrujúca rôznorodosť a zvukofarebnosť.

Holy Fanda & The Reverends vydávají album

redakce 15.05.2022

Dopisy v lahvi v produkci Martina Tvrdého je nabité silnými písněmi, originálním zvukem a výpovědí, která překypuje emocemi.

Lucie Redlová dozrála k lidovkám

redakce 13.05.2022

Valašská písničkářka posílená Jiřím Hradilem i horňáckými hudci vzdala hold svým kořenům, Jitce Šuranské i Davidu Stypkovi.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace