Zprávy / Festivalové

Nové prostory a den navíc: RefuFest 2016

Nové prostory a den navíc: RefuFest 2016

redakce | Zprávy / Festivalové | 21.04.2016

Další ročník RefuFestu je tady. Čeká vás skvělá muzika, originální workshopy, jídlo z celého světa a především možnost seznámit se s lidmi různých kultur žijícími v ČR. Radujte se společně s pořadateli - bez předsudků a beze strachu.

Prostory Nákladového nádraží Žižkov jsou pro RefuFest velká výzva. Festival se po letech přesouvá z parku do industriálního prostředí vlakového nádraží, které má úplně jinou atmosféru. Při sestavování programu proto vychází z těchto unikátních prostor a celý festival nabude více komunitního charakteru. Program se pořadatelé rozhodli protáhnout do tří dní, aby si ho mohli užít milovníci diskuzí, dobrého jídla a hudby i rodiny s dětmi. Právě pro milovníky diskuzí bude přichystán večerní páteční program spojený s divadlem utlačovaných, akustickou hudbou, diskuzí na téma uprchlíci a promítáním.


Hlavní program bude probíhat v sobotu odpoledne, kdy vás bude čekat spousta kvalitní muziky, workshopů, tradičního jídla a především možností seznámit se s kulturou migrantů žijících v ČR, uprchlíky z tábora z Kostelce nad Orlicí a činností neziskových organizací. Těšit se můžete na romské Terne Čhave, funky Top Dream Company, kubánského Dariela Maritinéze či nově vznikající balkánskou dechovku HarMálek Orchestr, která bude mít na RefuFestu svoji premiéru.

Nědělní dopoledne bude věnováno dětem a jejich rodičům. V rámci neděle proběhne řada workshopů pro děti i rodiče vycházející z kultur migrantů, dětská divadla, komunitní brunch a další. Pomozte uskutečnit 11.ročník interkulturního festivalu RefuFest prostřednictvím crowdfundingového projektu na Hithitu.

Info

RefuFest 2016
27. - 29. 5. 2016
Nákladové nádraží Žižkov, Praha

www.facebook.com/events/1678439219105578
www.facebook.com/refufest
www.refufest.com

Crowdfundingová kampaň: www.hithit.com/refufest

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rock for People hlásí (téměř) vyprodáno

redakce 20.05.2022

Čtyřdenní vstupenky na festival zmizely z prodeje a jedinou možností, jak se zúčastnit festivalu, je zakoupení posledních jednodenních.

Czech Music Crossroads a hudebníci z celého světa

redakce 19.05.2022

Na festivalu Czech Music Crossroads zahrají například Tomáš Kačo, Nikol Bóková, Kaczi nebo manželé Havlovi a další.

Před Beckem Tata Bojs

redakce 19.05.2022

Beckovi i Tata Bojs je v první řadě blízká hra s prvky těch nejroztodivnějších hudebních žánrů a absence jakýchkoli zábran v jejich mixování.

Mladí ladí jazz od jara do zimy

redakce 17.05.2022

Krátce po velkolepé oslavě Mezinárodního dne jazzu na pražském Karlově náměstí tým pořadatelů festivalu přichystal další pestré koncerty.

Rafael Anton Irisarri přidává druhý koncert v Planetáriu

redakce 15.05.2022

Irisarri a vizuální show na kupoli Planetária? Hned nadvakrát.

Festival MikuLOVE nabídne fúzi Už jsme doma a Hradišťanu

redakce 15.05.2022

Hudebníci obou formací zahrají nově zaranžované skladby z repertoáru Už jsme doma i Hradišťanu, a to v poměru přibližně půl napůl.

Hudební festival UTOpije

redakce 12.05.2022

Nejrůznější hudební styly od postfokloru přes psychedelic-rock po acid-live-drums-techno rozvlní vodní nádrž.

Slunovrat přiváží Truffaze, La Putyku nebo Mawera

redakce 12.05.2022

Světová jména i nové neokoukané tváře, inspirativní přednášky a besedy s řadou osobností, tradičně vytříbená gastronomie včetně několika zbrusu nových překvapení.

Le Guess Who zveřejňuje první jména

redakce 11.05.2022

Vystoupí Abdullah Ibrahim, Animal Collective, clipping., CURL, Low, The Staples Jr. Singers, Ostinato Records a mnoho dalších.

Line-up Pop Messe je kompletní

redakce 11.05.2022

Program druhého ročníku progresivního festivalu Pop Messe nabídne téměř šedesát umělců ze zahraničí a Česka.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace