Zprávy / Festivalové

Nové prostory a den navíc: RefuFest 2016

Nové prostory a den navíc: RefuFest 2016

redakce | Zprávy / Festivalové | 21.04.2016

Další ročník RefuFestu je tady. Čeká vás skvělá muzika, originální workshopy, jídlo z celého světa a především možnost seznámit se s lidmi různých kultur žijícími v ČR. Radujte se společně s pořadateli - bez předsudků a beze strachu.

Prostory Nákladového nádraží Žižkov jsou pro RefuFest velká výzva. Festival se po letech přesouvá z parku do industriálního prostředí vlakového nádraží, které má úplně jinou atmosféru. Při sestavování programu proto vychází z těchto unikátních prostor a celý festival nabude více komunitního charakteru. Program se pořadatelé rozhodli protáhnout do tří dní, aby si ho mohli užít milovníci diskuzí, dobrého jídla a hudby i rodiny s dětmi. Právě pro milovníky diskuzí bude přichystán večerní páteční program spojený s divadlem utlačovaných, akustickou hudbou, diskuzí na téma uprchlíci a promítáním.


Hlavní program bude probíhat v sobotu odpoledne, kdy vás bude čekat spousta kvalitní muziky, workshopů, tradičního jídla a především možností seznámit se s kulturou migrantů žijících v ČR, uprchlíky z tábora z Kostelce nad Orlicí a činností neziskových organizací. Těšit se můžete na romské Terne Čhave, funky Top Dream Company, kubánského Dariela Maritinéze či nově vznikající balkánskou dechovku HarMálek Orchestr, která bude mít na RefuFestu svoji premiéru.

Nědělní dopoledne bude věnováno dětem a jejich rodičům. V rámci neděle proběhne řada workshopů pro děti i rodiče vycházející z kultur migrantů, dětská divadla, komunitní brunch a další. Pomozte uskutečnit 11.ročník interkulturního festivalu RefuFest prostřednictvím crowdfundingového projektu na Hithitu.

Info

RefuFest 2016
27. - 29. 5. 2016
Nákladové nádraží Žižkov, Praha

www.facebook.com/events/1678439219105578
www.facebook.com/refufest
www.refufest.com

Crowdfundingová kampaň: www.hithit.com/refufest

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lunchmeat se vrací do Anežského kláštera

redakce 29.11.2023

All Above zve diváky, aby se nechali mezi mohutnými zdmi Anežského kláštera unášet na zvukovém polštáři.

KovnaFest v Punctu

redakce 28.11.2023

Nečekané souvislosti, drsné zlomy nespojitelných žánrů, překvapení jako konstanta.

Vlna blackmetalových kapel na Brutal Assault

redakce 27.11.2023

Tu nejčernější vlnu black metalu bezpochyby přinese vystoupení, jehož jméno mluví samo za sebe: Abbath přehraje skladby Immortal.

Queens of the Stone Age na Pohode

redakce 25.11.2023

Ich gitarové riffy a hlas speváka Josha Hommea patria k tomu najlepšiemu, čo sa za ostatné dekády na rockovej scéne zrodilo.

Festival Next prinesie prieniky popu a experimentu

redakce 21.11.2023

Lákadlami sú Lost Girls, Beatrice Dillon, Dis Fig, islandská kontrabasistka Bára Gísladóttir či kolektívny projekt 33.

ESNS 2024 odhaluje první umělce

redakce 19.11.2023

Zveřejněno je zatím 76 jmen z celé Evropy, mezi nimiž nechybí čtrnáct (z patnácti!) nominovaných na prestižní ceny Music Moves Europe.

Na Pohode 2024 vystúpi James Blake, Pendulum, Jockstrap alebo The Armed

redakce 17.11.2023

Na trenčianskom letisku v júli vystúpi v kompletnej kapelovej live zostave Pendulum, jedna z najznámejších drum & bassových kapiel 21. storočia.

Queens of the Stone Age na Colours of Ostrava

redakce 15.11.2023

Po turbulentním období plném zdrcujících osobních výzev se kapela navrátila ke svým kořenům.

Hradby Samoty s podtitulom Bratislava Intermezzo

redakce 14.11.2023

Gnaw Their Tongues nie je nič ľahké na strávenie – kombináciou black metalu, noisu, industrialu a jeho extrémneho sonického vystúpenia dostáva poslucháčov do katarzie.

Brutal Assault zahušťuje sestavu

redakce 12.11.2023

Norská ikona Satyricon v létě po osmi letech v pevnosti. V rámci festivalu Brutal Assault.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace