Zprávy / Nové desky

Nové vlny v Pětipolí

Nové vlny v Pětipolí

redakce | Zprávy / Nové desky | 18.11.2015

Podzim pozvola ztrácí barvu, přichází ideální čas znovunavázat potrhané vazby se svými přehrávači. K tomu Polí5 právě vydává:

Dunajská vlna – Jednou
Zakládající členové Dunaje (ikonické alternativné kapely 80. – 90. let) Josef Ostřanský a Vladimír Václavek se rozhodli spolu s mladou bubenicí Mišou Antalovou znovu natočit staré písně Dunaje a vyjet na turné. Začali vznikat i nové skladby, uvidíme kam je vlna donese. Nejbližší koncert: 27. 11. KC Turnov

Přetlak věku – A přece teče!
Kapela vznikla v roce 2011, ale kořeny jsou mnohem hlubší – tvoří ji ostřílení muzikanti alternativní scény, kteří prošli kapelami jako Krásné nové stroje apod. Netypický sound, postavený na linkách flétny a trubky nad členitou rytmikou, doplňují texty sahající od poetických obrazů, přes trefné zkratky k až černému humoru, temnější zvuk odlehčující svým nadhledem. Křest: 25. 11. 2015 Kaštan, spolu s Budoár staré dámy.


Stinka – Bído, čau...
Stinka (spisovatelka Hana Lundiaková nominovaná v loňském roce na Magnezii literu) překvapila předloni debutem vydaným vlastním nákladem. Na druhém albu v produkci Ondřeje Ježka rozvíjí svou poetiku. Dominuje temný a dráždivý kontraalt a harmonika, ale v důmyslných aranžích nečekejme plebejskou Radůzu nebo Sašu Niklíčkovou. Harmonika je zde leckdy až minimalistická, jakoby zraněný P. Glass(ová) hrál s hospodskou kapelou, která se neštítí ani My Bloody Valentine. Křest: 21. 11. Praha, Kaštan

Kora et le mechanic – 10 000 žárovek
Stálice domácí elektronické ambientní hudby byla přizvána Ústeckým Naivním divadlem k inscenaci představení Titanic. Na základě této zkušenosti vzniklo album inspirované knihou Magnuse Enzensbergera Zánik Titaniku. Experimentální plochy zapřádají obrazce zvuků (i textů) do jemné látky celku a podtrhují náladu slavné alegorické skladby. Křest 12. 11. Naivní divadlo Liberec.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Drť vydávají debut Puntičkár

redakce 29.05.2020

Výroky někdejšího člena tajné bezpečnosti (a kryptologa) se stávají nástrojem přizpůsobování a znejasňování činů komunistického režimu.

Nové rapové album Cermaque

redakce 26.05.2020

Jubilejní desátá studiová deska písničkáře Jakuba Čermáka překračuje hranice žánrů i stylů, a to i díky dlouhé řadě hostů.

Súrodenecká dvojica Bulp prichádza s novým EP

redakce 18.05.2020

Titulný singel Auri je dynamický track, ktorý popri svojom tanečnom charaktere reflektuje intímny vzťah matky a dcéry.

Na Deadred Records vychádza nový Stroon

redakce 17.05.2020

V mnohých ohľadoch zvláštny začiatok roka 2020 zachytil Stroona v mimoriadnej tvorivej kondícii.

Tom John Hall: Britský outsider pop se hlásí o slovo

redakce 16.05.2020

Nepředvídatelný popový lament o vnitřním morálním chaosu „progresivního levičáckého mileniála”.

Popoví pionýři Sparks vydávají novou desku

redakce 14.05.2020

Fyzické vydání 24. studiovky A Steady Drip, Drip, Drip se sice posunulo až na červenec, digitální verze vychází právě dnes.

Kompilace Virtual Healing je sondou do české elektronické scény

redakce 13.05.2020

Virtual Healing: Covid19 Antidote je audiovizuální kompilace od celé řady jednotlivců i kolektivů působících na české elektronické hudební scéně.

Lenka Dusilová nahrává album, online koncertem zahajuje sbírku na jeho dokončení

redakce 12.05.2020

Aby bylo možné nahrávku dokončit, rozhodla se Lenka Dusilová požádat o podporu své fanoušky formou crowdfundingové kampaně.

Jak tomuhle místu můžeš říkat domov, ptá se Tomáš Tkáč na druhé sólovce

redakce 11.05.2020

Tomáš Tkáč je zpěvák, textař, hudebník, producent, člen kapel Pris a něco něco a zakladatel labelu Divnosti.

Lannne zverejňuje nový videoklip

redakce 11.05.2020

Lannne plánuje predstaviť svoj debutový album na jeseň tohto roka ako support na vybraných koncertoch slovensko-českej šnúry kapely Billy Barman s názvom Zlatý vek.