Zprávy / Nové desky

Nové vlny v Pětipolí

Nové vlny v Pětipolí

redakce | Zprávy / Nové desky | 18.11.2015

Podzim pozvola ztrácí barvu, přichází ideální čas znovunavázat potrhané vazby se svými přehrávači. K tomu Polí5 právě vydává:

Dunajská vlna – Jednou
Zakládající členové Dunaje (ikonické alternativné kapely 80. – 90. let) Josef Ostřanský a Vladimír Václavek se rozhodli spolu s mladou bubenicí Mišou Antalovou znovu natočit staré písně Dunaje a vyjet na turné. Začali vznikat i nové skladby, uvidíme kam je vlna donese. Nejbližší koncert: 27. 11. KC Turnov

Přetlak věku – A přece teče!
Kapela vznikla v roce 2011, ale kořeny jsou mnohem hlubší – tvoří ji ostřílení muzikanti alternativní scény, kteří prošli kapelami jako Krásné nové stroje apod. Netypický sound, postavený na linkách flétny a trubky nad členitou rytmikou, doplňují texty sahající od poetických obrazů, přes trefné zkratky k až černému humoru, temnější zvuk odlehčující svým nadhledem. Křest: 25. 11. 2015 Kaštan, spolu s Budoár staré dámy.


Stinka – Bído, čau...
Stinka (spisovatelka Hana Lundiaková nominovaná v loňském roce na Magnezii literu) překvapila předloni debutem vydaným vlastním nákladem. Na druhém albu v produkci Ondřeje Ježka rozvíjí svou poetiku. Dominuje temný a dráždivý kontraalt a harmonika, ale v důmyslných aranžích nečekejme plebejskou Radůzu nebo Sašu Niklíčkovou. Harmonika je zde leckdy až minimalistická, jakoby zraněný P. Glass(ová) hrál s hospodskou kapelou, která se neštítí ani My Bloody Valentine. Křest: 21. 11. Praha, Kaštan

Kora et le mechanic – 10 000 žárovek
Stálice domácí elektronické ambientní hudby byla přizvána Ústeckým Naivním divadlem k inscenaci představení Titanic. Na základě této zkušenosti vzniklo album inspirované knihou Magnuse Enzensbergera Zánik Titaniku. Experimentální plochy zapřádají obrazce zvuků (i textů) do jemné látky celku a podtrhují náladu slavné alegorické skladby. Křest 12. 11. Naivní divadlo Liberec.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

LeebOrn vydávají EP

redakce 14.09.2021

Olomoučtí melancholici Leeb0rn, dříve působící jako Lee, vydávají nové EP Reach One’s Destination.

Lofn vydávají EP

redakce 13.09.2021

Post-Apo Romance svou atmosférou, mýtickou elektronikou proloženou post-industriálními prvky a řezavými vokály ladí do konceptu labelu Veyl Records.

Antitrendový crossover Skaraz

redakce 12.09.2021

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života.

Nová deska Acoustic Needles

redakce 10.09.2021

Kapela se pohybuje převážně v žánru moderního jazzu, často se ve skladbách objevují i prvky funkové hudby či hip hopu.

Vychází debutové album kapely Treetop

redakce 08.09.2021

Původní autorský repertoár tria je rozmanitý, pojímá vlivy jazzu, lidové hudby, klasické hudby i kompozičních postupů soudobé hudby.

Běsnící ambient Franzie na debutu

redakce 07.09.2021

Polovinu materiálu na album kapela vytvořila ještě pod názvem Superego Kid, ale postupem času sílila potřeba, se od svého starého jména oprostit.

Nové tituly z Polí5

redakce 06.09.2021

Personální spojení je na zcela jinak žánrově zařazené Severní nástupiště nebo Zimní pneu, které nedávno vydalo také Polí5.

Ventolin vydal třetí desku

redakce 03.09.2021

Ve srovnání s jeho předchozí deskou je Dneska se vyčasilo hudebně pestřejší a tematicky komornější.

Dvojice něco něco vydává druhé album

redakce 02.09.2021

Útržky rozvíjí pro tvorbu něco něco typické prostředky – nápaditost, nadsázku a nečekané zvraty, vytrhávající posluchače z popové konejšivosti.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace