Zprávy / Pozvánky

Novoroční postrockový večírek s Kokomo

Novoroční postrockový večírek s Kokomo

redakce | Zprávy / Pozvánky | 02.01.2017

Nový rok plný zajímavých koncertů uvedou v Praze dvě kapely chytrého a atmosférického rocku, které se obě v hlavním městě představí vůbec poprvé. Německá pětice Kokomo působí na scéně už osm let a za tu dobu stihla vydat čtyři povedená alba, z nich tři na elitním belgickém post-rockovém labelu Dunk!records. Mumrunner z Finska na své první LP čekají, ale jejich dvě EP nabité originálním mixem dream popu, shoegazu a fuzz rocku už sklidila nadšené reakce. Večer otevřou žánrově spříznění Politische Gespräche verboten z Prahy.Duisburští Kokomo se pohybují na scéně už nějaký ten pátek. Po třech albech a kolaboracích s Terraformer a Kasan vydali na začátku roku 2016 desku Monochrome Noise Love, kde předvedli, jak svobodně se v žánrové škatulce instrumentálního post-rocku dokáží pohybovat. Občas se objeví majestátní dechy nebo jemné housle, některé tracky jsou lehké ambientní plochy, jiné zabrousí průraznými riffy až do metalových vod. Dokonce si i jako jinak ryze instrumentální kapela dovolí ve vhodnou chvíli použít vokály. A jejich živé vystoupení rozhodně nebude pokulhávat, jak ostatně potvrdili třeba na světoznámém Dunk! festivalu. Srdce každého fanouška emotivní sofistikované hudby zaplesá.


Křehké vokály plynoucí v éteru nekonečného reverbu, posmutnělé melodie doplněné nadějí v podobě návykových akordových postupů a energické rytmiky. Tato čtveřice z finského Tampere sice zatím nevydala žádné dlouhohrající album, ale jejich dvě EP jasně dokazují, že už si svojí vlastní cestu shoegazem a dreampopem dávno našli. A po Plzni Mumrunner dojmou i Prahu.


Politische Gespräche verboten vynikají spíše než německou přesností rozmanitým přístupem k alternativnímu instrumentálnímu rocku, který nezřídka sklouzává k post-rockovým klimaxům. Mají za sebou teprve první desku, kterou si vydali vlastním nákladem v roce 2016, ale už teď je jasné, že jejich balady o zániku nadále uslyšíme, a to nejenom po pražských podzemních scénách. Singl z nové desky si již úspěšně našel cestu do hitparády Rádia 1.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Dubnový Kabinet múz

redakce 31.03.2023

Duben bude v Kabinetu Múz pořádně nabitý, na co se těšit? To se nedá rychle říct...

Metastavy pokřtí album

redakce 31.03.2023

S debutovou nahrávkou Až vyrostu byla nominována na hudební ceny Vinyla. V pátek vyšlo jejich druhé album Žhnoucí ticho.

Ostravská banda v New Yorku

redakce 31.03.2023

V kontextu hudební scény dneška je prezentace žijících českých skladatelů v New Yorku výjimečnou událostí.

teepee představí nové skladby i písničkářku Týnu

redakce 30.03.2023

Kapela v současnosti intenzivně pracuje na novém albu s producentem Tomem O. Marshem, které vyjde na podzim tohoto roku.

The Serfs a Hangman v Bike_Jesus

redakce 30.03.2023

The Serfs pokračují v undergroundové rodové linii svých slavnějších předchůdců z Ohia jako jsou Pere Ubu nebo Devo.

Deset let s Heartnoize

redakce 29.03.2023

Od black metalu k Segu Bodegovi, Arooj Aftab nebo umělcům z Nyege Nyege.

V Café Na půl cesty temný folk i divnocountry

redakce 29.03.2023

Dokruhu pracují na materiálu pro novou desku, její část v premiéře představí na pražském koncertě.

King No-One s Homeoffice v Bike_Jesus

redakce 29.03.2023

Britská alt-popová trojice King No-One je v současnosti jednou z nejvýraznějších kytarových kapel ve Velké Británii.

Ben Howard a Isaac Anderson se vrací do Prahy

redakce 28.03.2023

Isaac Anderson dokáže zasáhnout srdce mimo jiné tím, že popisuje lásku jako jednou bolestivou, jindy opojně krásnou.

Evropské programy pro kulturní a kreativní odvětví

redakce 28.03.2023

Uslyšíte i zkušenosti manažerek a manažerů z podpořených projektů a v neposlední řadě budete mít příležitost ke konzultacím vašich projektových záměrů a neformálnímu síťování.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace