Zprávy / Pozvánky

Novoromantičtí Noví lidé poprvé živě

Novoromantičtí Noví lidé poprvé živě

redakce | Zprávy / Pozvánky | 17.12.2015

Ačkoliv jejich singl s názvem Ztracen již nějaký čas boduje v hitparádě Rádia 1, svoje premiérové pódiové vystoupení si královehradečtí dark wave romantici přichystali na pátek 18. prosince, kdy v nových multifunkčních kulturních prostorách Pilnáčkovy továrny v Hradci Králové představí kompletní materiál z připravované, prozatím bezejmenné, debutové desky.


Noví lidé jsou společným autorským hudebním projektem dvojice René Tomaides (elektronika) a Mejra Šlejhar (kytara/zpěv). Tato sestava vykrystalizovala z předchozího čtyřčlenného projektu Primitivní rytmy ve kterém oba protagonisté působili. Od roku 2013 se však věnují vlastní ponuré elektronické tvorbě. Tu lze charakterizovat jako mix post-punku a dark wave s hudebním odkazem new romance, přičemž kladou důraz na minimalistické aranže a české texty.

Info

Noví lidé
18. 12. 2015 21:00
Pilnáčkova továrna, Hradec Králové

www.facebook.com/events/934730829946884
www.facebook.com/NoviLide
www.novilide.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Amy Shark i Bonobo v Praze

redakce 29.06.2022

Dravá indiepopová zpěvačka Amy Shark vyráží na turné a svou českou premiéru. Bonobo nás vezme do pestré divočiny alba Fragments, v Praze zahraje na podzim.

Červenec v Underdogs' a na Fluffu

redakce 27.06.2022

V sólové tvorbě sází J.Zunz na minimalistickou elektroniku, evokující stav na pomezí snu a bdělosti, a skrze repetitivní melodie směřuje za horizont běžného vědomí.

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace