Zprávy

Nový film Filipa Remundy na My Street Films

Nový film Filipa Remundy na My Street Films

redakce | Zprávy | 25.08.2015

Filip Remunda, Adam Gebrian, Jaroslav Kratochvíl a Klára Tasovská se účastní druhého ročníku projektu My Street Films. Tato filmová mapa, dostupná online na adrese mystreetfilms.cz, nápaditě mapuje místa, ve kterých žijeme. Svůj krátký film může přihlásit kdokoliv. Uzávěrka je už 7. září!

Na filmové mapě My Street Films přibyl krátký film Filipa Remundy Úřední záznam z Jungmannova náměstí. Režisér a producent Filip Remunda je známý jako spoluautor Českého snu, Českého míru a cyklu Český žurnál. Své filmy také často snímá jako kameraman. Svědectví o vodovodní havárii, loupeži a dvou úředních záznamech z jedné policejní stanice v centru Prahy narušuje idylickou předvánoční atmosféru, při které teče (kapří) krev.

My Street Films pořádá workshopy pro všechny, kdo chtějí zkusit natočit film "ze svojí ulice". 18. července proběhl praktický workshop pod vedením režiséra Jaroslava Kratochvíla (Lovu zdar!, Expremiéři) a Petry Krejčové. Natáčel se příběh plzeňského Kina Elektra a jeho posledního promítače. Skupinka filmových nadšenců se spolu s tvůrci pohybovala v prostorách tohoto kdysi největšího československého kina, dnes zčásti využívaného jako vietnamská tržnice. Dokumentární workshop představil účastníkům několik způsobů, jak zpracovat příběh budovy. V jeho rámci se také promítalo na nezazděnou polovinu plátna Elektry.

Porotu druhého ročníku My Street Films tvoří filmařka a dramaturgyně Klára Tasovská (Pevnost, Gottland) a publicista a architekt Adam Gebrian (Respekt, Radio Wave, Stream.cz). Spolu s nimi bude filmy hodnotit Diana Tabakov, vedoucí projektu My Street Films. Ze všech přihlášených vybere trojice porotců 5 nominovaných filmů – jeden z nich se představí na britském dokumentárním festivalu Open City Docs Fest a další bude uveden během nadcházejícího ročníku MFDF Ji.hlava.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tohle není prdel, Vole

redakce 20.10.2021

Novinka Tohle Není Prdel navazuje na hypnotickou rockovou atmosféru předchozího alba, kompas ale ukazuje víc k punkrocku a japonskému kamikaze disbeatu.

Lotta sa hlási s animovaným videom

redakce 20.10.2021

„Primavera zosobňuje jar, ktorá je ku nám milosrdná. Veľa básnikov píše o jari, vraj prináša so sebou šťastie...," říká Lotta.

Jazz On5 s velkými jmény amerického jazzu

redakce 20.10.2021

Největším tahákem festivalu bude bezesporu dvojnásobný držitel ceny Grammy Kurt Elling, proslulý jedinečnou interpretační kombinací robustního swingu a poetického sdělení.

JAF 34 vydává klip a pokřtí desku

redakce 19.10.2021

Křest alba Empty znamená i jeho první a poslední živé provedení. Ve Fuchsu2 vystoupí i mnoho dalších umělců a skupin.

Joseph Nechvatal představí v Brně svou tvorbu

redakce 19.10.2021

Prezentace autora pro Vašulka Kitchen Brno je nazvaná podle poslední umělcovy knihy Immersion Into Noise.

The Crimson Marathon v Brně i v Praze

redakce 19.10.2021

V průběhu večera se představí jednotliví členové King Crimson, a to jak v hudbě této skupiny, tak i se svými vlastními projekty.

Budapešťský BUSH festival je zpátky

redakce 18.10.2021

Po roční pauze se vrací budapešťský showcase festival BUSH. Zaplní kluby po celé Budapešti vystoupeními těch nejzajímavějších umělců z východní Evropy.

Old Time Relijun dorazí na Sedmičku

redakce 18.10.2021

Zvuk OTR postavený na výrazné rytmice a zběsilých pěveckých vstupech jejich frontmana se ale podepsal i do výrazu generačně mladších postpunkových kapel.

100 gecs i Jeremy Zucker vystoupí v MeetFactory

redakce 18.10.2021

Hudba Jeremyho Zuckera plyne jako příběhy, které si vyprávíte s nejlepšími přáteli – je intimní, smysluplná, nebojí se jít do detailů.

Blues Alive oslaví osmdesátiny Boba Dylana

redakce 18.10.2021

Přijede Dylanův bývalý bubeník Winston Watson, proběhne tematická výstava, kolokvium i přednášky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace