Zprávy

Nový film Filipa Remundy na My Street Films

Nový film Filipa Remundy na My Street Films

redakce | Zprávy | 25.08.2015

Filip Remunda, Adam Gebrian, Jaroslav Kratochvíl a Klára Tasovská se účastní druhého ročníku projektu My Street Films. Tato filmová mapa, dostupná online na adrese mystreetfilms.cz, nápaditě mapuje místa, ve kterých žijeme. Svůj krátký film může přihlásit kdokoliv. Uzávěrka je už 7. září!

Na filmové mapě My Street Films přibyl krátký film Filipa Remundy Úřední záznam z Jungmannova náměstí. Režisér a producent Filip Remunda je známý jako spoluautor Českého snu, Českého míru a cyklu Český žurnál. Své filmy také často snímá jako kameraman. Svědectví o vodovodní havárii, loupeži a dvou úředních záznamech z jedné policejní stanice v centru Prahy narušuje idylickou předvánoční atmosféru, při které teče (kapří) krev.

My Street Films pořádá workshopy pro všechny, kdo chtějí zkusit natočit film "ze svojí ulice". 18. července proběhl praktický workshop pod vedením režiséra Jaroslava Kratochvíla (Lovu zdar!, Expremiéři) a Petry Krejčové. Natáčel se příběh plzeňského Kina Elektra a jeho posledního promítače. Skupinka filmových nadšenců se spolu s tvůrci pohybovala v prostorách tohoto kdysi největšího československého kina, dnes zčásti využívaného jako vietnamská tržnice. Dokumentární workshop představil účastníkům několik způsobů, jak zpracovat příběh budovy. V jeho rámci se také promítalo na nezazděnou polovinu plátna Elektry.

Porotu druhého ročníku My Street Films tvoří filmařka a dramaturgyně Klára Tasovská (Pevnost, Gottland) a publicista a architekt Adam Gebrian (Respekt, Radio Wave, Stream.cz). Spolu s nimi bude filmy hodnotit Diana Tabakov, vedoucí projektu My Street Films. Ze všech přihlášených vybere trojice porotců 5 nominovaných filmů – jeden z nich se představí na britském dokumentárním festivalu Open City Docs Fest a další bude uveden během nadcházejícího ročníku MFDF Ji.hlava.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

O víkendu začínají Knižní lázně

redakce 29.07.2021

Knižní lázně nabídnou jarmark s kvalitními knihami, Anna Polívková a Jaroslav Rudiš poukáží na nutnost péče o duševní zdraví.

Bare Escape na nové desce

redakce 29.07.2021

Tvůrčí energii kapely Bare Escape přetavenou do devíti skladeb nyní na vinylu vydá brněnské vydavatelství Kabinet Records.

Lunchmeat přiveze Lyru Pramuk nebo Helenu Hauff

redakce 28.07.2021

Festival odhaluje line-up a vzkazuje: We see you dancin‘!

První ročník Raveyard Festivalu

redakce 28.07.2021

Po vydařeném nultém ročníku se boskovicko-brněnská Mindicted Crew vrací na Panský dvůr Boskovice.

Rock for People Hope odhaluje kompletní program

redakce 28.07.2021

Švédští Mando Diao se dostali do širšího povědomí díky albu Hurricane Bar, pětice představí v Hradci Králové novou desku.

Unikátní koncept Glorchestra podpoří obnovu kulturních památek

redakce 27.07.2021

Spojení klasického orchestru a moderních hudebních žánrů doplněné jedinečnou scénografií a světelnou show, to je projekt Glorchestra.

Tolstoys v singlu Chýbanie popisují vlastní rozchod

redakce 27.07.2021

Píseň Chýbanie pravdivě a upřímně odhaluje příběh, který oba hlavní protagonisté Tolstoys zažívali na vlastní kůži, obrací se ale také k rituálům našich předků.

La Banda de Contenedor mají fiestu

redakce 27.07.2021

Podobně, jako recykluje starý šrot na hudební nástroje, přistupuje i k žánrům: od popu přes elektronickou hudbu k psychedelii, od éterických vokálů k rapovým deklamacím.

Hudebně ozdravná kúra představí Petra Linharta, něco něco a další

redakce 26.07.2021

Hudebně ozdravná kúra představí v Mariánských Láznách Beatové družstvo, něco něco nebo Nauzea Orchestra.

Respect Festival zahajuje Itamar Borochov Quartet

redakce 26.07.2021

Itamar Borochov čerpá podobně jako Cohen z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace