Zprávy

Nový film Filipa Remundy na My Street Films

Nový film Filipa Remundy na My Street Films

redakce | Zprávy | 25.08.2015

Filip Remunda, Adam Gebrian, Jaroslav Kratochvíl a Klára Tasovská se účastní druhého ročníku projektu My Street Films. Tato filmová mapa, dostupná online na adrese mystreetfilms.cz, nápaditě mapuje místa, ve kterých žijeme. Svůj krátký film může přihlásit kdokoliv. Uzávěrka je už 7. září!

Na filmové mapě My Street Films přibyl krátký film Filipa Remundy Úřední záznam z Jungmannova náměstí. Režisér a producent Filip Remunda je známý jako spoluautor Českého snu, Českého míru a cyklu Český žurnál. Své filmy také často snímá jako kameraman. Svědectví o vodovodní havárii, loupeži a dvou úředních záznamech z jedné policejní stanice v centru Prahy narušuje idylickou předvánoční atmosféru, při které teče (kapří) krev.

My Street Films pořádá workshopy pro všechny, kdo chtějí zkusit natočit film "ze svojí ulice". 18. července proběhl praktický workshop pod vedením režiséra Jaroslava Kratochvíla (Lovu zdar!, Expremiéři) a Petry Krejčové. Natáčel se příběh plzeňského Kina Elektra a jeho posledního promítače. Skupinka filmových nadšenců se spolu s tvůrci pohybovala v prostorách tohoto kdysi největšího československého kina, dnes zčásti využívaného jako vietnamská tržnice. Dokumentární workshop představil účastníkům několik způsobů, jak zpracovat příběh budovy. V jeho rámci se také promítalo na nezazděnou polovinu plátna Elektry.

Porotu druhého ročníku My Street Films tvoří filmařka a dramaturgyně Klára Tasovská (Pevnost, Gottland) a publicista a architekt Adam Gebrian (Respekt, Radio Wave, Stream.cz). Spolu s nimi bude filmy hodnotit Diana Tabakov, vedoucí projektu My Street Films. Ze všech přihlášených vybere trojice porotců 5 nominovaných filmů – jeden z nich se představí na britském dokumentárním festivalu Open City Docs Fest a další bude uveden během nadcházejícího ročníku MFDF Ji.hlava.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ben Miller Band se vrátí v obměněné sestavě

redakce 15.12.2019

Ben Miller Band. Folk, blues, bluegrass i country.

Elektroničtí Beacon rozhýbou Café V lese

redakce 15.12.2019

Minimalistické balady, popové spirituály i taneční hity, které spolu i přes různé rychlosti mají spirituální soudržnost.

Výstavní plán NGP na rok 2020

redakce 15.12.2019

Veletržní palác bude již tradičně hostit celou řadu projektů současného umění od Rembrandta po Kurta Gebauera.

Písničkářka June Cocó vydala sólovou desku a připravuje turné

redakce 14.12.2019

June Cocó vydala sólové album Fantasies & Fine Lines, s nímž se na jaře 2020 vrátí na česká pódia.

Berlínský festival CTM rozšiřuje program o dva tematické věčery

redakce 13.12.2019

V rámci letošního partnerství s východoafrickým kolektivem Nyege Nyege uvede CTM několik interpretů.

Árstíðir vám dají Island na dlani

redakce 13.12.2019

Soulkostel je pro podobné události dokonalý.

Když se Berlín zamiluje do Prahy

redakce 13.12.2019

Kromě jiného pražské vydavatelství Digital Paradox Records představí MacroNoise, Fedora a šéfa labelu pod značkou Sabiani.

Full Moon #104: Bezprecedentní upřímnost FKA twigs

redakce 12.12.2019

Na obálce prosincového vydání je komplexní britská umělkyně FKA twigs, uvnitř taneční a audiovizuální kreace a nové CD Guilty Echoes.

February s novým singlem do nové éry

redakce 12.12.2019

Mladá čtveřice na novince přiostřila hlukové pasáže a vydala se vstříc starším i současným postpunkovým vzorům.

Benefit pro Jako doma i Kafka Band v Brně

redakce 12.12.2019

Benefiční koncert pro Jako doma, organizaci věnující se ženskému bezdomovectví i Kafka Band, to je brněnský čas předvánoční.