Zprávy

Nový film Filipa Remundy na My Street Films

Nový film Filipa Remundy na My Street Films

redakce | Zprávy | 25.08.2015

Filip Remunda, Adam Gebrian, Jaroslav Kratochvíl a Klára Tasovská se účastní druhého ročníku projektu My Street Films. Tato filmová mapa, dostupná online na adrese mystreetfilms.cz, nápaditě mapuje místa, ve kterých žijeme. Svůj krátký film může přihlásit kdokoliv. Uzávěrka je už 7. září!

Na filmové mapě My Street Films přibyl krátký film Filipa Remundy Úřední záznam z Jungmannova náměstí. Režisér a producent Filip Remunda je známý jako spoluautor Českého snu, Českého míru a cyklu Český žurnál. Své filmy také často snímá jako kameraman. Svědectví o vodovodní havárii, loupeži a dvou úředních záznamech z jedné policejní stanice v centru Prahy narušuje idylickou předvánoční atmosféru, při které teče (kapří) krev.

My Street Films pořádá workshopy pro všechny, kdo chtějí zkusit natočit film "ze svojí ulice". 18. července proběhl praktický workshop pod vedením režiséra Jaroslava Kratochvíla (Lovu zdar!, Expremiéři) a Petry Krejčové. Natáčel se příběh plzeňského Kina Elektra a jeho posledního promítače. Skupinka filmových nadšenců se spolu s tvůrci pohybovala v prostorách tohoto kdysi největšího československého kina, dnes zčásti využívaného jako vietnamská tržnice. Dokumentární workshop představil účastníkům několik způsobů, jak zpracovat příběh budovy. V jeho rámci se také promítalo na nezazděnou polovinu plátna Elektry.

Porotu druhého ročníku My Street Films tvoří filmařka a dramaturgyně Klára Tasovská (Pevnost, Gottland) a publicista a architekt Adam Gebrian (Respekt, Radio Wave, Stream.cz). Spolu s nimi bude filmy hodnotit Diana Tabakov, vedoucí projektu My Street Films. Ze všech přihlášených vybere trojice porotců 5 nominovaných filmů – jeden z nich se představí na britském dokumentárním festivalu Open City Docs Fest a další bude uveden během nadcházejícího ročníku MFDF Ji.hlava.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Stroon vydáva hudbu so svojským rukopisom

redakce 23.02.2020

Sám svoj prístup k hudbe označuje slovami ako zasnenosť, kontemplácia, snaha o beztiažovosť, či konceptualita.

-123min. mají klip a turné

redakce 23.02.2020

Loni vyšlo po deseti letech první album s názvem Les, na kterém hostuje francouzský trumpetista Erik Truffaz.

Rachot přiveze na jaře nadžánrové inovátory

redakce 23.02.2020

Letošní jaro v režii Rachotu bude ve znamení jazzových inovátorů z různých koutů světa.

Kocovina, která má smysl - benefiční akce Marek

redakce 22.02.2020

„Kocovina, která pomáhá“ – podtitul akce je tedy jasný, čím více toho v ten večer na baru vypijete, tím více přispějete na léčbu mladého Marka.

Německá indie střela Giant Rooks míří do Prahy

redakce 22.02.2020

Na domácí půdě si vydobyli pověst jedné z nejzábavnějších koncertních mladých kapel, u nás své kouzlo předvedou ve smíchovském klubu Underdogs'.

Písničkář Homes debutuje deskou Lufu

redakce 21.02.2020

Mladý písničkář a producent Homes debutuje s melancholickou, osmiskladbovou nahrávkou Lufu, kterou si sám mixoval.

Vykuchán, vykostěn, zamrazen: katsa.theo

redakce 21.02.2020

Čtyřtrackovým EP Frost, které právě vychází na značce Ressonus Records, se hlásí o pozornost český producent katsa.theo.

Černé kovy v Underdogs' s holandskou Turia i českými Nāv

redakce 21.02.2020

Puls blastbeatu, hypnotický hluk kytary a nezemský hlas. Turia poprvé v Praze.

Hrtl, nová deska, nové světy: Hotspot

redakce 20.02.2020

Hotspot je název třetí řadové desky od zkušeného elektronického hudebníka Hrtl, který má na kontě cenu Anděl z roku 2015.

June Cocó vyráží na české mini turné

redakce 20.02.2020

Písničkářka June Cocó na několik měsíců opustila svou kapelu a vydala se na sólovou dráhu. Miniturné zahájí v Jazzdocku.