Zprávy / Festivalové

Nový koncept, první jména: Alternativa 2018

Nový koncept, první jména: Alternativa 2018

redakce | Zprávy / Festivalové | 13.04.2018

Dubnové vystoupení projektu Becoming /// Animal, který se v Praze představil v rámci loňského festivalu Alternativa, symbolicky předznamená ročník letošní. Tradiční podzimní přehlídka avantgardní hudby už zná první jména a přichází s novou koncepcí: oproti předešlým ročníkům nabídne kondenzovanější dramaturgii a přesune své těžiště do jednoho klubu. Tím budou dva sály smíchovské MeetFactory.

Již 26. ročník festivalu proběhne na přelomu října a listopadu a zahrne letos žánry jako soudobá vážná hudba, experimentální elektronika, noise, postmetal, lo-fi folk a improvizaci. Dramaturgii má na starosti dvojice Roman Odjinud a Petr Vrba. První potvrzená jména dostávají vysoké laťce, kterou festivalová dramaturgie v minulých letech nastavila: figurují mezi nimi německo-australské duo The Spill, trio Fake the Facts s hvězdným obsazením, magický projekt Stara Rzeka polského noisového folkaře Jakuba Ziołka, mezinárodní avantcorový ansámbl Shibuya Motors nebo Američanka Margaret Chardiet a její syrové noise-industriální alter ego Pharmakon.


Šestadvacátý ročník festivalu se zhmotní ve formě "jeden a tři večery" – první připadne na sobotu 27.října pod kuratelou Genot Centre, vítěze ceny Vinyla za počin roku 2017. Těžiště festivalu se následně přesune do smíchovské MeetFactory, kde se týden na to během tří večerů od 1. do 3. listopadu představí hudební projekty na pomyslné ose zvukové gradace.

Info

Alternativa 2018
fb festivalu

Foto © Chris Conde

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Jazz Goes to Town v půlce října

redakce 20.09.2022

Do Hradce dorazí zahrát více než sedmdesát hudebníků v jedenácti domácích i zahraničních kapelách, z nichž šest zažije svou českou premiéru.

Program festivalu Le Guess Who? kompletní

redakce 19.09.2022

Na sedm desítek přírůstků do programu, včetně Oumou Sangaré, Charlotte Adigéry & Bolis Pupul, Estrelly Morente a Yaya Bey a další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace